Duyulmadık,bilinmedik filmler

bu arada bu bir japon filmidir ama muhteşem bir korku filmi tavsiye ederim filmde her şey yavaş yavaş sürprizlerle gelişiyor...soluk soluga izliyorsunuz her kareyi ve korkudan koltugunuzdan sıçrıyorsunuz..filmin müzigi de filme uygun psikopatlıkta ve çok iyi...izlerseniz iyi seyirler..

yazıldımı bilmiorum...wes craven yapımı çekildigi yıllara göre oldukça iyi bir film:THE PEOPLE OF UNDERSTAİR..yanlış yazmadım umarım ingilizcesini.."MERDİVEN ALTINDAKİLER" Türkçe adıyla...90larda tvde vermişlerdi yalnız yaşım küçük oldugundan hatırlayamıyordum ki imdadıma CNBCE yetişti,geçen yaz ve bu kış yayınlayarak müthiş bir seyir ziyafeti yaşattı...psikopatlıklarla dolu bir film ama güzel ve orijinal bir yapım ee sonuçta wes craven var işin ucunda:):):)
hıııı bu arada BEETLEJUİCE!!!!!Bir dier favori filmim..tvde verilmişti ve bir tim burton yapımı...gerçekten çok farklı ve manyak bir film...izleyenler varsa bu filmleri yorumlarımızı paylaşalım film dostları:):):):)

Shutter önerisine ben de katılıyorum ki başlığını da açmıştım zamanında.
http://www.turkrock.com/ftopic34489.html

Bu filmin (hala) duyulmamış olması kötü aslında. Korku filmleri içinde son yıllarda çekilen filmler arasından rahatlıkla sıyrılabilecek olmasına rağmen bir türlü duyuramadı ismini. Filmin yönetmenleri 2007 için yeni filmlerine başladılar bile. Bu film onların adını duyurmak için güzel bir başlangıçtı aslında...

futurist demiş ki:
Shutter önerisine ben de katılıyorum ki başlığını da açmıştım zamanında.
http://www.turkrock.com/ftopic34489.html

Bu filmin (hala) duyulmamış olması kötü aslında. Korku filmleri içinde son yıllarda çekilen filmler arasından rahatlıkla sıyrılabilecek olmasına rağmen bir türlü duyuramadı ismini. Filmin yönetmenleri 2007 için yeni filmlerine başladılar bile. Bu film onların adını duyurmak için güzel bir başlangıçtı aslında...
dogru söylüosun filmin duyulmaması gösterime girmemesinin büyük payı var elbetteki bunun dışında japon filmlerine önyargıyla bakan insanlar var..her filmleri güzel olmayabilir ama iyi filmler de çekiyorlar bence shutterda oldugu gibi..

Buzdan Hayaller'in yönetmeni Dagur Kari'nin son filmi Tutunamayanlar da bu kategoriye girer diye düşündüm.Dagur Kari yine çok ilginç bi film yapmış bence Buzdan Hayaller'i sevenler için tavsiye ederim..

Otomatik Portakal yerli bir film değil. Stanley Kubrick'in yönetmenliğini yaptığı sanırım 1972 yapımı bir film. Çok değişik bir filmdir. İzlemeden bilgi sahibi olunmaz sayın buzz ;)

chrismartin naptın sen yahu filmi anlatmış bitirmişsin! :LOL:

ama cidden güzel bi film.aslında başta çok klişe olduğu izlenimi veriyor.malum,bıkkınlık verdi intikamcı hayaletler ama sonlara doğru farklılaştığı ve şaşırttığı bi gerçek.

bu arada ben shutter japon değil tayland yapımı diye hatırlıyorum.

her neyse chrismartin'in anlattığıyla yetinmeyin,filmi edinip izleyin arkadaşlar.bazı mantık hatalarını falan boşverin,sahiden güzel film...hatta şaşırmaktayım,ringu'ya karanlık sular'a el atan hollywood'un dikkatinden nasıl kaçtı die.yalnız uyarayım,filmdeki arıza hayalet "natre" kardeşimiz -aman evlerden ırak olsun! :LOL: - samara'yı falan solda sıfır bırakır.eh tabii alma mazlumun ahını çıkar(ır) aheste aheste... ;)

shutter ne olaki diye merak edene de küçük bi not: filmle de gayet alakalı olarak,fotoğraf makinelerinin içerisinde bulunan bi çeşit perdeymiş "shutter" ve türkçesi de "obtüratör"müş.(ne kadar türkçeyse bu da artık!)

Layne_Staley demiş ki:
derzu uzala, duyulmuş bir film gerçi ama eskiliğinden ötürü buraya yazıyorum, yoksa akira kurosawa'ya saygısızlık ama... Var mı izlemiş olan?

Ben izledim bu filmi. Çok ağır bi filmdir, sabırlı olmak lazım. Ama belki de genç yaşta izlediğim için bana öyle geldi. Güzel bi film olduğunu düşünmüş olmalıyımki hala hatırlıyorum.

thyrenia demiş ki:
chrismartin naptın sen yahu filmi anlatmış bitirmişsin! :LOL:

ama cidden güzel bi film.aslında başta çok klişe olduğu izlenimi veriyor.malum,bıkkınlık verdi intikamcı hayaletler ama sonlara doğru farklılaştığı ve şaşırttığı bi gerçek.

bu arada ben shutter japon değil tayland yapımı diye hatırlıyorum.

her neyse chrismartin'in anlattığıyla yetinmeyin,filmi edinip izleyin arkadaşlar.bazı mantık hatalarını falan boşverin,sahiden güzel film...hatta şaşırmaktayım,ringu'ya karanlık sular'a el atan hollywood'un dikkatinden nasıl kaçtı die.yalnız uyarayım,filmdeki arıza hayalet "natre" kardeşimiz -aman evlerden ırak olsun! :LOL: - samara'yı falan solda sıfır bırakır.eh tabii alma mazlumun ahını çıkar(ır) aheste aheste... ;)

shutter ne olaki diye merak edene de küçük bi not: filmle de gayet alakalı olarak,fotoğraf makinelerinin içerisinde bulunan bi çeşit perdeymiş "shutter" ve türkçesi de "obtüratör"müş.(ne kadar türkçeyse bu da artık!)
geçen sene izledim shutterı kışın soguk günlerinde içimi buz gibi dondurdu bu film öyle bir etkiledi yani..forumda bu baslıgı görünce bir gaza gelmişim ki thyrenia filmi ayrıntılarına kadar anlatmış bulundum :LOL: filmdeki tüm sahneler aklımda kalmıştı ama hiç isim tutamam mesela karakter isimlerini hatırlamıyorum sen kızın ismini söylemişsin,tayland yapımıydı sanırım onu tam bilmiyorum bak.ya ben filmin hiçbir sahnesinde sıkılmadım ya çoookk germişti beni..evet sinema dostları bu filmdeki musibet hayalet ki haklı olarak dadanmışsa da samaraya veya karanlık sulardaki kıza vb.hayaletimsi yaratıklara benzemez bu gayet sinsi ve tüyler ürperticidir adamın karsısına pat diye çıkanlardan degil yavaş yavaş kriz geçirtenlerden..şiddetle tavsiye ediyorum ve youtube'ye shutter yazınca çıkıyor dipnot düşeyim..shutterın türkçesinin obtüratör oldugunu duymuştum ben sadece foto filmiyle ilgisi oldugunu bilmiyordum çok sagol thyrenia ;)

SiPASTiK demiş ki:
CorvusTheHeretic demiş ki:
SiPASTiK demiş ki:
Ya eskiden bir film izlemiştim hastasıyım ama VCD sini bulamıyorum.
Adam kasap ve karısını öldürüp salam yapıyor.Küçük kıvırcık saçlı bir çocuk falan vardı filmde.Öyle devam ediyordu konu çok iyi hatırlayamıyorum.

Birde National Lampoons serisi çok sağlam.

the untold story diye aynı konuyo sahip bir film izlemiştim uzak doğu yapımı o olabilir belki.

Yok abi,avrupa yapımı bir filmdi,Fransız olabilir diye tahmin ediyorum.
Yerli televizyonlar çok gösteriyordu eskiden.

dostum buldun mu o filmi? neymiş ismi biz de ailecek hatırladık ama filmin adını bilmiyoruz

1988 yapımı "dangerous liaisons" adlı bir film var..valla filmde bi ben oynamamısım herkes var :LOL: glenn close, john malkovich, michelle pfeiffer, keanu reeves, uma thurman....

1700'lerin sonu fransasında kaymak tabaka arasında yasanan aşk, tutku, yalan, seks ve intikam üzerine kurulu ilişkileri anlatan bence saheser bir yapıt.özellikle finali muhteşem.herkese tavsiye edilir......

yav bu başlığa hep ben mi yazıyorum ne :roll: "örümcek ormanı" diye bi film var güney kore yapımı.çok güzel bi film.gerçi o kadar karısık ki filmi izlerken anlıycam diye basınız ağrıyo ama değer.kurgu ve senaryo müthiş.izlemeyenlere benden tavsiye.....

SCREAMERS !!!

önceki yıl cnbc-e cuma akşamları korku-gerilim filmleri kuşağında izlemiştim,ama daha çok bilimkurgu türünde. http://www.imdb.com/title/tt0114367/

Tüm savaşları bitiren savaş ile karamayınlarının yerini özel bir verici takmayan insanları toprağın altından ilerleyerek bulup doğrayan küçük robotlar almıştır. Bu robotların çığlık atarak insanları takip etmesi sahneleri halen gözümün önünde. Filmin sonları konuyu yapay zekaya bağlıyor neyse detayını vermeyeyim.

Ayrıca Philip Dick'in bir kısa hikayesinden harek edildiğini okudum. Hakketten Ubik'i ne zaman çekerler acaba.

thufir demiş ki:
SCREAMERS !!!
Filmin sonları konuyu yapay zekaya bağlıyor neyse detayını vermeyeyim.

Güzel film. Bu tür filmler, yani Dünya'da az insan kalmış gibi bir izlenim veren filmler nedense çok hoşuma gidiyor. Herhalde bir tür özgür olma duygusu yaşatıyor bana, bilmiyorum. Bu filmde sevmediğim tek şey son sahnedir. Yani şu oyuncak ayı....İllaki bu bir Holywood filmidir damgasını vuracaklar. Kötü ve gizemli bir son olmuş... :LOL:

ucar gerekli aciklama yapıldı farkındaysam. Şimdi bu şekilde dalga geçer nidada tekrar dile getirmenin ne anlamı var.

Eğer bir şeyler yazacaksanız faydalı olsun yazdıklarınız....

Geri