Duyulmadık,bilinmedik filmler

basligi acan ve gelistiren herkesin eline saglik.....cok guzel olmus....bir cok duyupta izleyemedigim yada bulamadigim filme ulastim allah tuttunuzu altin etsin :)

biri "they live" icin gerilim demis.....carpenter they live`mi o??

ewt super bi elestiridir film boyunca aslinda ne kadar kor oldugumuz ve kolay kandirildigimiz vurgulanir.......fakat ben gerilim demezdim.....diyemiyorum.

Selamlar,yeni seyrettiğim Clash of The Titans(1981) dan bahsedeyim.Film bir Yunan mitolojisi aslında.Zeus'un evli bir kadından erkek çocuğu olur.Kadının kocası Acrius bunu kabul etmez ve ikisinide denize atar.Zeus buna kızar ve Acrius'u ve şehri Argos'u yıkar.Denizin altındaki bir mahzende yatmakta olan Kraken,Zeus'un emriyle denizden dev dalgalarla şehri bir güzel yıkar. :LOL: İşte Kraken:
clash_titans.jpg

Burdaki bazı sahneler maket olsa bile,bazı sahnelerde tonlarca su kullanılmış.Zaten filmin havası sizi çok çok eskilere götürüyor,bence film çok başarılı.
Birde filmde,eski DIO-Holy Diver videosunun çekildiği yerde bir konu geçiyor.(Hatırlatayım:DIO'nun elinde bir kılıçla bir tapınak içinde ilerleyip şarkısını söylediği video.)Sanırım DIO videosunda Perseus' oynamış daha yeni anlıyorum. :LOL: Gerçi filmde konu farklı ama video ve filmdeki sahneler birbirine çok benziyor....Neyse,eğer kanatlı atlardan,mitolojik yaratıklardan falan hoşlanıyorsanız bu filmi tavsiye ederim.

polski90 demiş ki:
Selamlar,yeni seyrettiğim Clash of The Titans(1981) dan bahsedeyim.Film bir Yunan mitolojisi aslında.Zeus'un evli bir kadından erkek çocuğu olur.Kadının kocası Acrius bunu kabul etmez ve ikisinide denize atar.Zeus buna kızar ve Acrius'u ve şehri Argos'u yıkar.Denizin altındaki bir mahzende yatmakta olan Kraken,Zeus'un emriyle denizden dev dalgalarla şehri bir güzel yıkar. :LOL: İşte Kraken:
clash_titans.jpg

Burdaki bazı sahneler maket olsa bile,bazı sahnelerde tonlarca su kullanılmış.Zaten filmin havası sizi çok çok eskilere götürüyor,bence film çok başarılı.
Birde filmde,eski DIO-Holy Diver videosunun çekildiği yerde bir konu geçiyor.(Hatırlatayım:DIO'nun elinde bir kılıçla bir tapınak içinde ilerleyip şarkısını söylediği video.)Sanırım DIO videosunda Perseus' oynamış daha yeni anlıyorum. :LOL: Gerçi filmde konu farklı ama video ve filmdeki sahneler birbirine çok benziyor....Neyse,eğer kanatlı atlardan,mitolojik yaratıklardan falan hoşlanıyorsanız bu filmi tavsiye ederim.

clash of the titans gerçekten başarılı sayılabilcek bir filmdi ben sevmiştim açıkçası efektler üst düzey olmasada gayet iyi bir filmdi birde çizgiroman okuyanlar bilir Thor diye gayet başarılı bir çizgiroman vardır eskilerden Odin'in oğlu Thor (paso hercules'i pataklardı çizgiromanda)onun konusunu andırıor film biraz kahramanlar yer değiştirmiş sadece.Fantastik film deyince 1985 yapımı legend adlı ridley scott imzalı filmi öneririm sanırım Tom Cruise de başröldeydi.

K-Pax, "saf" bilim kurgu'nun en iyi örneklerinden biridir. Aynı zamanda çok güzel bir psikolojik filmdir. İzleyip de beğenmeyenler genelde bizim ulusal kanallarımızdaki bütün yerli dizileri izleyen tayfadır. Bu cümlede aşağılama yapılmamaktadır.

!

En sevdiğim türk filmi olan "Yusuf ile Kenan"'ı da buraya yazmazsam ayıp olur arkadaşlar.
Bir de Steven Spielberg'in"Üçüncü türle yakınlaşmalar" muhteşem bir filmdir.Contact , K-Pax ve Astronot'un karısı filmlerinden sonra seyrettiğim en iyi bilim kurgu filmidir.

Tezgahtarlar-Clerks seyreden var mı ?
http://www.beyazperde.com/film/928

Filmde Silent Bob karekteri ile Kevin Smith, filmin yönetmeni, senaryo yazarı ve oyuncusu. Süper geyik bir filmdir, mutlaka izleyin. Sakız satıcısı adam, Kartopu muhabbeti, elemanın ulaşıcam derken boynunu kırma hadisesi vs. say say bitmez. :LOL:
-
-
Birde hatırlayamadığım bir korku filmi var, ismini veya oyuncularını hatırlayan olursa yazarsanız iyi olur diye düşündüm. Filmde ölümsüzlüğün peşinde bir doktor var. Doktor eski mistik kitaplardan falan bir formül buluyor ve bu formülden bir iksir yapıyor. Bu iksiri bir iskelet üzerine döktüğünde iskelet ete bürünüyor ve canlanıyor.Başta eğrik büğrük yaratıklar elde ediyor ve bunları mahzeninde saklıyor. Ayrıca bu doktorun peşinde onu engellemeye çalışan bir doktor daha var. Film çok eski değil, en azından 90'dan önce değildir. Bilen ? :roll:
-
-
Bu arada bir önerim var. Birbirimizde olmayan filmleri kopyalayıp kargo yoluyla paylaşsak nasıl olur? Hem böylece iki tarafta eşit miktarda masraf yapmış olur. Tabi foruma uygun olmayabilir, o tartışılır. Ne dersiniz ?

Sanırım bahsettiğin film lovecraft dan uyarlananan re-animator bende herkese önerebilirim gerçekten gayet başarılı bir filmdi. Daha sonra yenisi falanda çekildi hatta çocukken videoda izlemiştim oda iyi sayılırdı.
Birde jay and silent bob zaten baya bir ünlü oldular kevin smith de iyi iş çıkarda silent bob karekteriyle dogma , jay and silent bob ve strikes back sonra bide mallratsdi sanırım baya filmde karşımmıza çıktı bob.Özelikle dogmayı çok sevdim gerçi hepsi cidden iyi filmler ama.

sawII bence izlenmeye değer bir film!gerilimi sevenler mutlaka izlemeli!!!! I. ne göre daha bir kanlı olmuş birinciyi izleyenler varsa izlediklerinde farkı görecektir!

FLAMING demiş ki:
sawII bence izlenmeye değer bir film!gerilimi sevenler mutlaka izlemeli!!!! I. ne göre daha bir kanlı olmuş birinciyi izleyenler varsa izlediklerinde farkı görecektir!

evet ama sanırım sadece Togo forumlarında falan bilinmedik film kategorisine sokulabilir bence

evet haklısın ama yeni başlık açmıyım dedim!!!ama çoğunluğun bu filmi bilmediğinide gördüm ikincisi dikkat çekti bence trde!

CorvusTheHeretic demiş ki:
Sanırım bahsettiğin film lovecraft dan uyarlananan re-animator bende herkese önerebilirim gerçekten gayet başarılı bir filmdi. Daha sonra yenisi falanda çekildi hatta çocukken videoda izlemiştim oda iyi sayılırdı...
Senin dediğin film bu:
Re-animator http://www.imdb.com/title/tt0089885/
Ama bu benim dediğim film değil. Tabi sayende H.P.Lovecraft'tan yola çıkarak buldum filmi, sağol. Aslında resimdeki herifin adını bilseydim şimdiye kadar çoktan bulmuştum, Chris Sarandon :
fn_061ChrisSarandon.jpg

Halbuki bu adam Fright Night 'da(Yan Komşum Bir Vampir) oynamıştı, oradan hatırlamalıydım. Neyse dediğim filmin ismi :
The Resurrected. http://www.imdb.com/title/tt0105242/
Tüm H.P. Lovecraft severlere tavsiye ediyorum, kanınızın donduğunu hissedeceksiniz... :twisted: :LOL:

Bende avusturalya yapimi 'the chopper' i tavsiye derim. Turkiyede gorterildi ve ya yayinlandimi bilmiyorum ama cidden izledigim en keyifli filmlerden biri.Avusturalya aksaniyla yapildigi icin anlamasi biraz zordu ama tatli bir film.

Geri