Duyulmadık,bilinmedik filmler

thunderhead demiş ki:
Bende avusturalya yapimi 'the chopper' i tavsiye derim. Turkiyede gorterildi ve ya yayinlandimi bilmiyorum ama cidden izledigim en keyifli filmlerden biri.Avusturalya aksaniyla yapildigi icin anlamasi biraz zordu ama tatli bir film.

Dediğin film şu eric bana'nın oynadığı chopper'mi hani 100 kilonun üzerne çıktığı filmmi. Eğer oysa tatlı film biraz yumuşak kaçıyor tatlı ve kanlı ibaresi daha uygun olacaktır bence :) . Bu arada türkiye'de sanırım bu senenin başı yada geçen sene sonu itibariyle bir kaç salonda gösterim şansı buldu; gecikmelide olsa geldi yani en azından, Türkiye'nin bilinçli sinema izleyicisi için tabikide vasat bir filmdi ve geldiği gibi geri postaladılar filmi.

House Of 1000 Courpes...

Rob Zombie'nin yazıp yönettiği film..Daha duyana bilene rastlamadım. Şahane olmuş,izleyin.

Birde Cradle of Fear var..Cradle of Filth'in filmi...Rezalet diyorum ve bitiriyorum..Beklediklerimin hiç birini alamadım bu filmden..İnternetten indirebilirsiniz.

Güney Kore yapımı " 3 Iron " diye bir film var.. Türkçe'ye "Boş Ev" diye çevrildi.. Konuşma hemen hemen yok gibi.. Sembolizmin çok başarılı kullanıldığı nadir filmlerden.. İzlediğinizde anarsınız beni.. ehe

benim dünyada izlediğim en komik film adını bile bilmiyorum ama.Filmin başrolünde şu an hayatta olmayan şişman sevimli bi adam var,bunun babasının araba parçası fabrikası var ama işler iyi gitmiyor bu tosun abimde arkadaşıyla beraber amerikayı geziyor daha fazla satış anlaşması yapıp fabrikayı kurtarmak için :D bu filmin adını bilen var mı

SiPASTiK demiş ki:
House Of 1000 Courpes...

Rob Zombie'nin yazıp yönettiği film..Daha duyana bilene rastlamadım. Şahane olmuş,izleyin.

Birde Cradle of Fear var..Cradle of Filth'in filmi...Rezalet diyorum ve bitiriyorum..Beklediklerimin hiç birini alamadım bu filmden..İnternetten indirebilirsiniz.

Yapma şimdi ikisini de izledim ben ;) Hatta House of 1000 Corpses için başlık bile açmıştım.
http://www.turkrock.com/ftopic8891.html

Cradle of Fear için maalesef iyi şeyler söylemek mümkün değil iğrenç olsun diye bir filmdi :) Midesinden sorunu olanlar kesinlikle uzak durmalı ayrıca ciddi anlamda zaman kaybı bir film.

House of 1000 Corpses filmi için de ilgili başlıkta yazmıştım zaten Rob Zombie'nin klibi kıvamında bir filmdi. Görüntüler biraz daha ilgi çekici ve izlenebilirdi. Özellikle makyaj çok dikkat çekiciydi filmde, ha çekilmese olur muydu bence olurdu ;)

anti-social demiş ki:
benim dünyada izlediğim en komik film adını bile bilmiyorum ama.Filmin başrolünde şu an hayatta olmayan şişman sevimli bi adam var,bunun babasının araba parçası fabrikası var ama işler iyi gitmiyor bu tosun abimde arkadaşıyla beraber amerikayı geziyor daha fazla satış anlaşması yapıp fabrikayı kurtarmak için :D bu filmin adını bilen var mı

Hahahah bu filmi biliyorum televizyonda izlemiştim ama adını hatırlamıyorum bende... Harbiden çok komiktiii

futurist demiş ki:
Cradle of Fear için maalesef iyi şeyler söylemek mümkün değil iğrenç olsun diye bir filmdi :) Midesinden sorunu olanlar kesinlikle uzak durmalı ayrıca ciddi anlamda zaman kaybı bir film.

Abi(apla:) ) film tamamen kırmızı boyalardan ibaret bir.Dani'nin ses rezalet,yine prosesör kullanmış.Dikkat ettiysen yaratıkların kafaları içinde kliplerdeki maskeleri kullanmış zeki insanlar.(insan biraz gayret ederde adam gibi birşey çıkarır ortaya)Oyunculuklar berbattı,tek beğendiğim şey Bilgisayar bağımlısı olan adamın kurban yerine koyuluşuydu.Allah için güzel kurgulamışlar. ;)

futurist demiş ki:
House of 1000 Corpses filmi için de ilgili başlıkta yazmıştım zaten Rob Zombie'nin klibi kıvamında bir filmdi. Görüntüler biraz daha ilgi çekici ve izlenebilirdi. Özellikle makyaj çok dikkat çekiciydi filmde, ha çekilmese olur muydu bence olurdu ;)

Ben klip kıvamı olayına pek katılmıyorum açıkçası.Bir çok hollywood filminden daha başarılı buldum.Oyuncular korkuyu çok güzel ifade etmişler,özellikle kesme,biçme,öldürme sahneleri çok güzel yapılmış..
Yane sırf ortalığı kana bulamak için çevrilmiş bir film değil.Bu filmde de en çok beğendiğim şey Rob Zombie'nin sevgili eşinin oynadığı karakterin hakkını sonuna kadar vermesiydi..İnsan bu kadar mı başarılı bir oyuncu olur Ya Rabbim :p

Takeshi Kitano , Takeshi Kitano ,Takeshi Kitano ve Takeshi Kitano filmleri diyorum fazla duyulmamıştır ama bence dünyanın en iyi aktör lerinder biri. filmlerine örnek olarak zatoichi yi verebilirim tanınmış olduğu için. Takeshi Kitano bu ismi unutmayın filmlerini görürseniz hiç kaçırmayın. sonra vay ben görmedim, vay ben duymadım, vay ben izlemedim diyenin vay haline...

Simon_Adebisi demiş ki:
Takeshi Kitano , Takeshi Kitano ,Takeshi Kitano ve Takeshi Kitano filmleri diyorum fazla duyulmamıştır ama bence dünyanın en iyi aktör lerinder biri. filmlerine örnek olarak zatoichi yi verebilirim tanınmış olduğu için. Takeshi Kitano bu ismi unutmayın filmlerini görürseniz hiç kaçırmayın. sonra vay ben görmedim, vay ben duymadım, vay ben izlemedim diyenin vay haline...

Filmleri hakkında biraz bilgi verebilir misin?

futurist:House of 1000 Courpes'un 2.si çekilmiş.Kuzenim daha iyi diyor.Birkaç oyuncu değişmiş ama ilk filmden daha başarılı.Haber vereyim dedim:)

anti-social demiş ki:

İlginçtir, bu film benim kahkahayla güldüğüm tek filmdi. O şişman adamın adı Chris Farley. Uyuşturucudan öleli baya oldu. Filmin en komik sahnesi, yine bi oto parçacısına malını pazarlamaya çalışırken, masanın üzerindeki oyuncak arabalarla bi kaza senaryosu canlandırmasıydı. Kopmuştum orda ben :)

NOT: Ha bak filmin linki de burada: http://www.imdb.com/title/tt0114694/

Sinemada istedigimiz filme yer bulamayinca,film cafe'ye gitmistik...Aramizdan kimsenin adini bile duymadigi(ordaki görevlilerin dahi) bi film seçtik,izledik,ben hayran kaldim...Fransiz filmiydi ,,cd'nin üzerine türkçesi olarak "Cesaretin Var Mi Aska?" demisler ama bu isimle bulunabilir mi bilmiyorum

..Bu filmdeki aska bakis acisini gördükten sonra insan her sonbahar bi tane yapilan klasik amerika yapimi ask filmlerindeki konu siradanligina gülüyo....

turke01 demiş ki:
anti-social demiş ki:

İlginçtir, bu film benim kahkahayla güldüğüm tek filmdi. O şişman adamın adı Chris Farley. Uyuşturucudan öleli baya oldu. Filmin en komik sahnesi, yine bi oto parçacısına malını pazarlamaya çalışırken, masanın üzerindeki oyuncak arabalarla bi kaza senaryosu canlandırmasıydı. Kopmuştum orda ben :)

NOT: Ha bak filmin linki de burada: http://www.imdb.com/title/tt0114694/
çoooook çok sağol ya,çok mutlu oldum :D :D :D

Çılgın Tatil miydi neydi, öyle bir film vardı. Hatırlayamadım ismini, belki tutturmuş da olabilirim. :) Hani, bi tip ölüyodu, ilk bölümde bunun mirasını almak için miydi neydi, bunu canlı gibi göstermeye çalışıyolardı, devam filminde ise (komik bir güneş gözlüğü taken ve şapşal bir sırıtışa sahip) amcaya bi voodoo büyüsü yapılıyordu, her müzik çalışında tempoya uygun olarak komik bir biçimde yürüyordu adam. Asırlar oldu izleyeli gerçi, adını hatırlayan var mıdır bu filmin?

geçen gün izledim korku filmi 7 günde ölüm diye ben hiç duymamıştım aldım izledim
ağır akıyodu ve bi kaç sahne dışında hoş değildi

Bu aralar korku filmlerinden gidiyoruz bir tane daha yazayım:
Mary Reilly - http://www.imdb.com/title/tt0117002/
Şahsen benim çok beğendiğim bir film. Hep acaba şimdi ne olacak diye izledim. Mekanı olsun, filmin geçtiği zaman olsun oldukça karanlık ve ürkütücü bir filmdir. ( Kalbi olanlar izlemesin 8O :D )
Konusu:
Valerie Martin'in kitabından sinemaya uyarlanan film klasik iyi kötü hikayesine kadın gözüyle bakıyor. Dr. Henry Jekyll'ın evinde yaşayan Mary Reilly efendisine bağlı bir hizmetkardır. Masum Mary babasının yaşattığı acı dolu geçmişinden kurtularak aradığı huzuru Dr. Jekyll'ın evinde bulmuştur. Mary'nin doktora duyduğu güven doktora huzur aşılamaktadır. Böylece üzerinde çalıştığı deneyi başarıyla yürütür. Bir süre sonra Mary doktorun hayali yardımcısı Mr. Hyde ile karşılaşır ve o andan itibaren kendi karanlık yönleri ile yüz yüze kalır. Genç kadın, Dr. Jekyll'a bağlılığına karşın Mr. Hyde'ın cazibesine kapılır. Zamanla Hyde güçlenirken Jekyll zayıflar.
Alıntı Sabah.com.tr dendir.

Geçmişi Olmayan Adam - http://www.beyazperde.com/film/1596

Bu filmi TRT2'de Perşembe günleri saat 23:00'de yayınlanan "Bilinmeyen Sinemalar" adlı program sayesinde seyrettim. Programı takip etmenizi tavsiye ederim. Film hakkında kayda değer birşey söyleyemeyeceğim, ama harika bir film işte. Yorumları linkten okuyabilirsiniz.

Ya eskiden bir film izlemiştim hastasıyım ama VCD sini bulamıyorum.
Adam kasap ve karısını öldürüp salam yapıyor.Küçük kıvırcık saçlı bir çocuk falan vardı filmde.Öyle devam ediyordu konu çok iyi hatırlayamıyorum.

Birde National Lampoons serisi çok sağlam.

Geri