Marla Singer Quartet

Biz Ankara'da 2004 yılında kurulmuş olan bir 2-chrod punk rock grubuyuz.Kendimize özgü olan bir tarzda beste çalışmaları yapıyoruz.Tarzımızı kısaca coriental halk punk-rock olarak tanımlıyoruz.Bu tarzın yaratımı sırasında etkilendiğimiz isimler;

The Offspring
Blink 182
Deja Vu
M.S.I Band
Flört
The Suns
Sugar Ray
Beach Boys
Adnan Göyken
Sarp
Ogün Sanlısoy...

Grubumuz

black pearl - basses,vocs
broken hope - stringz
shifty52 - drumz (ben)

şeklindedir. Yaptığımız tarz ve sevdiğimiz grupların bu tarz takma isimler kullanmasından dolayı biz de böyle bir yöntem seçtik. Bu müziğimize konsantre olmamızı kolaylaştırıyor.

En kısa zamanda konser organizasyonları ile sizlerle buluşmayı istiyoruz. Demo öncesi single olarak kaydettiğimiz "Git Kendini Çok Dövdürmeden" isimli parçamızı http://www.purevolume.com/marlasingerquartet/music adresinden indirebilirsiniz.

demo şarkınızı dinledim, çok fantastik bi beste olmuş, başarılar diliyorum ben de. etkilenimleriniz bu yönde devam ederse kendi alanınızda bir numara olabilirsiniz dedim...

demo şarkınızı dinledim biraz daha çalışmaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. ancak bu kötü kayıtta bile vokalin potansiyeli açıkça hissedilebiliyor. başarılar kolay gelsin

tek kelimeyle çarpıcı ve sarsıcı. İlk dinlediğimde kulaklarıma inanamadım. Bu yeşil sahalara ikinci bi pelenin, dünyaya ikinci bi isanın inmesi gibi bişiy. Belki müzik dünyasına beatles'tan bile daha büyük bir etki yapabilir. Bu adamlar müzikte bir çığır açmış bulunmaktadır. Arkadaşlar artık sanırım 1970 lerden beri sürekli tekrarlanan müziklerden ve müzik piyasasından kurtulduk. İşte yeni müzik bu. Bunu yapanlar kesinlikle insan olamaz. Bu insanlar ya tanrının mesihleriler yada uzaylılar tarafından, müziği algılayışımızı değiştirmek için gönderilmiş eliçler. Mutlaka dinleyin. Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Sanırım gözümden gelen yaşları tutamamıyorum. Çünkü bu yazıyı yazarken 'git kendini çok dövdürmeden' dinliyorum ve artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Aman allahım bu tanrısal bir şey olmalı....

virtüözlük bu olsa gerek!!!(özellikle gitarist arkadaş)grubunuz için çarpıcı,çıldırtıcı desek yannış demiş olmayız sanırım sevgili marla singer quartet,başarılarınızın devamını dilioruz ailecek...

ialaca demiş ki:
tek kelimeyle çarpıcı ve sarsıcı. İlk dinlediğimde kulaklarıma inanamadım. Bu yeşil sahalara ikinci bi pelenin, dünyaya ikinci bi isanın inmesi gibi bişiy. Belki müzik dünyasına beatles'tan bile daha büyük bir etki yapabilir. Bu adamlar müzikte bir çığır açmış bulunmaktadır. Arkadaşlar artık sanırım 1970 lerden beri sürekli tekrarlanan müziklerden ve müzik piyasasından kurtulduk. İşte yeni müzik bu. Bunu yapanlar kesinlikle insan olamaz. Bu insanlar ya tanrının mesihleriler yada uzaylılar tarafından, müziği algılayışımızı değiştirmek için gönderilmiş eliçler. Mutlaka dinleyin. Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Sanırım gözümden gelen yaşları tutamamıyorum. Çünkü bu yazıyı yazarken 'git kendini çok dövdürmeden' dinliyorum ve artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Aman allahım bu tanrısal bir şey olmalı....

İçten olmuş! Başarılar!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar,bütün iyi-kötü eleştirileriniz için teşekkürler.Bunlar bize çok şey katıyo,biz de boş durmuyoruz,daha iyi olabilmek için çalışıyoruz.Sizlerin desteğiyle biryerlere gelicez umarım.Hedefimiz albüm yaparak daha geniş kitlelere ulaşmak,bunun için de görüşmelerimiz ve çalışmalarımız sürüyor.En kısa zamanda görüşmek üzere.

hastasıyım msq'nun... şarkıyı dinleyince müziği bırakma kararı aldım :D yok bunun daha ötesi çünkü :twisted: ilerde imzalı albüm de istiyorum ayrıca...

Arkadaştan albüm kapağınızı aldım, tek kelimeyle mükemmel olmuş :) Ayrıca saolsun, "O g.te bülbül öte" isimli şarkınızı da dinletti :) Genel olarak "Git Kendini Çok Dövdürmeden" kadar güzel olmasa da özellikle nakarat süper olmuş kolay gelsin diyorum :)

Bir de eklemedn edemicem, gitarın akordunun bozuk olması, müzikle süper bütünleşiyo, muteşem bi ayrıntı :mrgreen:

İlk dinleyişimde sanırım uyku mahmurluğu yada bahar nezlesi yüzünden algılayamamıştım olayın ciddiyetini ama arkadaşlar albüm filan deyince gözlüğümü takıp bir daha dinledim şarkıyı.

Ve...
Görüyorum 8O , allahım görebiliyorum...
İşte geleceğin yıldızları... :dans

Umarım herşey güzel olur sizin için.
Ben zaten şimdiden 100 kadar CD ayırttım Dost'tan.
Çıkar çıkmaz alıp, albüm tükenince kara borsada parayı kıracağım :fikrimvar .

Hadi aslanlar, göreyim sizi :) :taptim :metalhead :zombi :zipla

Not: Bu arada üç kişi nasıl quartet kurdunuz hala aklım almış değil. Daha bir takdir ettim sizi :)

jokermg demiş ki:
İlk dinleyişimde sanırım uyku mahmurluğu yada bahar nezlesi yüzünden algılayamamıştım olayın ciddiyetini ama arkadaşlar albüm filan deyince gözlüğümü takıp bir daha dinledim şarkıyı.

Ve...
Görüyorum 8O , allahım görebiliyorum...
İşte geleceğin yıldızları... :dans

Umarım herşey güzel olur sizin için.
Ben zaten şimdiden 100 kadar CD ayırttım Dost'tan.
Çıkar çıkmaz alıp, albüm tükenince kara borsada parayı kıracağım :fikrimvar .

Hadi aslanlar, göreyim sizi :) :taptim :metalhead :zombi :zipla

Not: Bu arada üç kişi nasıl quartet kurdunuz hala aklım almış değil. Daha bir takdir ettim sizi :)

Çok teşekkürler desteğin için ama şu quartet,üç kişi fln olayını anlayamadım,biraz daha açarsan sevinirim.Sana ve Joker'e başarılar,umarım aynı organizasyonda beraber sahne şansı buluruz.

Laurana,sana da eleştirilerin için teşekkürler.Stüdyo yapacağımız zaman yerini ve saatini burdan söyleriz gelirsin (isteyen herkez gelebilir :twisted: ),hatta grubun varsa eğer kardeş grup olabiliriz,birbirimize destek olmalıyız sonuçata,dimi? 8)

Ayrıca Sınıf 64 - Berkay,sana da eleştirilerin için teşekkürler.Resminden anlaşıldığı kadarıyla metalcisin,ben pek metal sevmem ama iyi birine benziyorsun.Sınıf 64'le kardeş grup olmayı çok isteriz.Sevgiler.

Şimdi şöyle açıklayayım:

Tek kişi: Popstar (yok öyle birşey :) )
İki kişi: Duo
Üç kişi: trio
Dört: Quartet
Beş: Quintet
Altı: Sextet
vs. diye gider.

Bu durumda başta yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla üç kişi olduğunuza göre siz "trio"sunuz.

Ama gelecekte dört kişi olmak gibi planlarınız varsa bilemem tabii :)

Bu arada neşeli muhabbetlere olumsuz yaklaşmamanızı da takdir ettiğimi belirteyim.

Başarılar :)

tek kişinin çıkıp müzik icra etmesine de "solo çıkmak" falan denebilir.
ama zaten biz burada "band" kavramından bahsediyoruz, tek kişilik band olmaz.
hehe..

otcan demiş ki:
tek kişinin çıkıp müzik icra etmesine de "solo çıkmak" falan denebilir.
ama zaten biz burada "band" kavramından bahsediyoruz, tek kişilik band olmaz.
hehe..

yok canim ben gördüm tek kisilik band hemde show tv ana haberde...adam bi ayagiyla perküsyon calarken bi yandan gitar vede agziyla mizika caliyodu...iste bu da band kavramina girer vede bu tek kisilik gruptur...

Şimdi gençler :)

Gerçi burayı bu şekilde işgal etmek doğru olmaz ama konu açılmışken belirteyim dedim.

Türkçeleştirirsek;

"Falanca İkilisi", "Modern Folk Üçlüsü", "Kakafoni Dörtlüsü" gibi isimler olur da, "Murat Gülersoy Teklisi" desem garip kaçmaz mı?

O nedenle tek olan kişiler sadece kendi isimlerini (Teoman vs.) yada Eren Kömürlü Band gibi isimleri tercih ederler :)

Bilmem anlatabildim mi :)

ya bu banddir quartettir bunları geçelim..

adamlar safi punk yapıyo, helal olsun..
ortalıkta "acaip bi müzik yapıorz,hiçbişiye benzemiyo","çok güzel tişörtlerim, çok karizmatik gözlüklerim var, saniyede 100 akor basıyorum","demo kaydına girdik, hayırlısıyla önümüzdeki hafta roxy birincisiyiz" diye ortalıkta gezen onlarca müzik arsızı varken, ben bu adamların hafif meşrep, birazcık komik (anlayamadım gerçekten dalga mı geçiyorlar bizle, yoksa hayatı mı sallamıyor bu adamlar) duruşlarını hepimizinkinden daha samimi buluyorum...
(bkz: kızım sana söylüyorum)
(bkz:gelinim sen anla)

viva la punka!

P.S. bu arada purevolumedeki fotoğraf muhteşemmiş, eğer gerçekten sizseniz, bi kez daha hastanız oldum..

P.S.S. bana da bi arkadaşım (muhtemelen dave mustaine 64 arkadaşımla ortak arkadaşımız olan malum kişi:)) "o göte bülbül öte" şarkınızı ve "bi otuzbir bi çerez" adlı şarkınızı dinletti, çok gönülden olmuş.

P.S.S.S. Konser monser ayarlayın bi ara; en önde tepişmessem de namerdim..

kayıt pek güzel olmamış ama parçada müzikal anlamda karşılaşılmamış şeyler var.parça duruyor,bir konuşma geliyor sonra yine devam.bu çok hoş bir fikir.ayrıca alakasız solo da kulağı tırmalamıyor.
eğlenceli iş çıkarmışsınız.başarılar.
saygılar...

Geri