hangi amfi?? marshall mı roland mı

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda droverlord tarafından 13 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

 1. gitarım fender american strat.hard rock ve metal tonlar ağırlıklı çalmak istiyorum özellikle iron maiden.henüz profesyonel olmadığım ve apartman dairesinde çalacağım için çok para ayıramıyorum ve çok güçlü olmasına gerek yok diyorum.marshall mg 15fx ile rolandmicro cube arasında kaldım.prosesör alabilirim de almayabilirim de amfiye bağlı.amfilerin fiyatları yakın.ama istediğim tonları hangisiyle daha iyi alabilirim acaba??
   
 2. fender gitarın varsa fender tadını almak için gi fender frontman al derim ben .
   
 3. fender frontman'ın sert tonlardaki performansı iyi midir? yoksa clean tonlar için mi söylüyorsunuz?? bir de efekt olayı nasıldır frontman'da?? prosesör gerektirir mi??
   
 4. fender frontman yazarsan milyon döküman çıkar dostum . ben sadece fikrimi söyledim amerikan fender ile metal yapmayı düşünüyorsan gerçi zaten gelmez onlara frontman :)
   
 5. marshall mg15 fx ve micro cube için fikri olan??
   
 6. teşekkürler
   
 7. Eğer ikisi arasında kaldıysan microcube daha mantıklı gibi geliyor bana.
   
 8. Marshall'ın ve Roland'ın fiyatına bakayım dedim (sıfır olarak alacağınızı varsayarak söylüyorum), bunları alacağınıza Blackstar HT1 Combo alın aynı fiyatlarda, en azından adam gibi amfiniz olur, gereksiz oyuncaklara para bayılmamış olursunuz. Efekt falan için de acele etmeyin, paranız oldukça eklersiniz, önce düzgün bir amfi edinin.
   
  Sinan Güngörer ve Alper bunu beğendi.
 9. Micro Cube üzerinde bir sürü efekt var. Sesi de gayet yeterli evde kullanmaya. Micro Cube al derim.
   
 10. ben Babazulla ya katılıyorum. blackstar ht1 combo ev için mükemmel bir amfi
   
 11. doğrudur blackstar çok iyi fakat micro cube ve marshall 2. El 250 ye buldum ,blackstar 2. eli yok sıfırı da 500 lira
   
 12. Eğer acelen yoksa bekle para biriktirip blackstar al bu süre içinde ilan açıp 2. elini de bulabilirsin belki.
   
 13. Yani siz bilirsiniz tabi ama gitara parayı vermişsiniz, amfiye de verin, gitarınız mutlu olsun bari. Do-Re'de nakit alım 448 TL gözüküyor. mg ya da roland ile uğraşacağınıza gidin bir ses kartı alın bilgisayardan guitar rig falan takılın en kötü.
   
 14. Marshall ın mg serilerini ben amfiden saymıyorum. Para tuzağı sadece. Marshall tonuyla alakasıda yok zaten. Blackstar tabiki daha mantıklı fakat eğer ucuz amfilerden istiyorsan roland mantıklı. Yada senin yerinde olsam benim tercihim line6 spider iv 15 ten yana olurdu.
   
 15. Hocalar o zaman size durumu şöyle özetleyim 1 ay sonra kadın doğum ihtisasına başlayacağım muhtemelen bikac sene çok vakit bulamayacağım ki sonrası da belirsiz. bu yüzden ucuz bi amfi ile bu süreci atlatayım daha sonra zaman ve para bulunca blackstar gibi bi amfi alırım diyorum.dolayısıyla sanırım micro cube alacağım.herkese teşekkürler
   
 16. Marshall MG15 diyorum. Paran varsa kesinlikle MG30 al. MG serisini amfiden saymayan insanlar var çok garip.
   
 17. Yani imzasında bugera lar mesa boogie ler ve neredeyse hepsi butik pedallar olan insanlar var ve mg15 - mg30 amfidir diyorlar. Hangisine inansak? imzayamı yoksa amfi tavsiyesinemi?
   
 18. Roland Micro Cube'e göre MG15 daha bi amfi. Bugera'lar,butikler,mesa'lar belirlemiyor bunu. Gerçekten kullanmış ve hayatın kadar amfi tanımış biri olarak MG15 öneriyorum. Sıkıntın varsa söyle güzelim.

  Fiyat aralığım 3000 lira derse, ne önerirsiniz derse ona göre bir cevap verirdim. Sunduğu şey micro cube ve MG15. Seçimimi yaptım. Tavsiyemi verdim. Ha dersen ki MG15 amfimi yahuuu... Ben sana öyle bir setup yazarım ki üf dersin. O yüzden neye inanacağını sen belirle. Ben gereken herşeyi yaptım ;) MG30 fiyat/performans olarak en iyi amfilerden biridir.
   
  PhoibosApollon bunu beğendi.
 19. hocam ilk önce ne tarz çalagına karar vermelisin. çünkü elindeki gitarla sert tonlar daha çok clean tonlar da daha güzel seyler yakalarsın. Ki fender zaten bunun için var. İçini tırmalayan o eşşiz tonarı yakalaman için zaten elinde çok güzel bir gitar var. Ama bence senin için rolan micro cube dedigin sartlarda cok iyi gider hem istedigin sert tonları yakalarsın(fakat metallicanın megadeathın tonları bu gitarla yakalaman zor yapısı itibariyle) kesinlikle roland micro cube olurdu tercihim hem geniş ton imkanı sunar hemde bu amfiden bu güç diye hayrete düşersin.kasmana gerek yok durum dedigin gibiyse 2. el temiz roland cube al derim ben.
   
 20. Fender Frontman 25R bence de fiyatına göre çok güzel bir amplifikatör.. Metal için yanında mütevazi bir de pedal alacaksınız artık..
   

Bu Sayfayı Paylaş