Mtv

VH1 dan cacık olmaaaaz!eski rock'ın hep en kötü örneklerini ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyolar.ben VH1 dan adam akıllı bir video göremedim daha.

go_hell demiş ki:
bence bunu birisinin söylemesi için en az 15 senedir rock dünyasınıniçinde olması gerekir aksi taktirde başkasından duyulmuş kalıp bir cümle olarak alırım ben bunu!buda demektir ki yaklaşık 30 yaşlarında olmalısın.
bana bu konuda karşıysan lütfen bana dinlediğin band leri yaz ,sonra eğer dinlediklerin Mtv de yer alıyor ve sen onları dinliyorsan demektir ki bu Mtv nin rock u etkileyişi seni pek etkilememiş demektir.haaaaaaaa eğer sen dersen ki ben Mtv de tamamen yasaklanmış band lerlen ilgileniyorum(varsa öyle birşey)o zaman OK.kısacası demek istediğim eski babalar bunu söylüyor tamam ama benim fikrim ortalama 15-25 yaş grubu arası olan biz turkrock yazarları yok efendim Mtv rock ı katletmiştir ,yok müzik dünyasının akışını kendi lehine kullanmıştır gibi kalıp cümleleri söylemeye pek hakkımız olmadığını söylüyorum.
örneğin Mtv başta KORN ile ilgilenmemeiş daha sonra ise desteklemiş ve KORN bu dönemde çok gelişmiştir.Mtv sayesinde dünya KORN ve birsürür band ile tanışmıştır.en son KORN ''fuck that''şarkısıyla yine Mtv yi karşısına almıştır ama bence artık ona ihiyacıd yoktur.
Bu mesaj 17 yaşında, bu işin içinde 15 senedir olmayan ve kendi halinde bir müzik dinleyicisinden, gruplara "band" diyen go_hell'e itafen yazılmıştır (Sanırım kriterlere uygun değilim).
Çok basit birşey vardır, ki bunun için senelerdir müzik dinlemeye de gerek yok. MTV tamamen popüler amaçlı, insanların müzik zevkini kendi piyasası (parası) için değiştiren (Dünyanın bir ucundaki şirket Türkiye'deki gençlerin giyim tarzını etkiliyorsa bir bildiği vardır adamların), bu durumda müziği katleden, çok zekice ve stratejik hareket eden bir kuruluştur. Rock açısından da MTV her zaman büyik bir problem olmuştur. Biraz araştırarak bu ortaya da çıkabilir (O dönemlerde yaşamadığımız o dönemleri bilmiyiceğimiz anlamına gelmiyor değil mi?). Düzgün rock akımlarına karşın son zamanlarda başımıza "alternatif???" rock, (yeniden)punk (milyonlarca dolar kazanan kuklalar nasıl punk oluyor o da zor birşey tabi...) gibi belalar da sarmıştır ki tamamen kaliteden, müzikten yoksun basmakalıp şeyler bunlar. Zaten MTV'nin ulaşamadığı başka bir sürü müzik türü varki, aman onlara hiç bulaşmasın.
Bu arada rock olarak bir KORN örneği verilmiş, eğer KORN'u bir rock grubu olarak görüyorsan, özellikle iyi bir rock grubu olarak görüyorsan bir bildiğin düşündüğün herşeyi gözden geçir, sonra bu tarışmalara katıl derim.

go_hell demiş ki:
düşüncelerine saygı duyuyorum ama bence bunu bir süreç olarak görmek lazım.bunun önüne geçilemez.yine amerika'da BET diye bir müzik kanalı vardır ki bu kanalda nerdeyse reklamlarda bile beyaz insanlar kareye giremiyor.zaten açılımı Black Entirtainment Television :LOL: dediğim gibi siyahlar bu işi gerçekten iyi beceriyor ve haklı olarak müzik dünyasını ele geçiriyorlar.bu konuda bana karşı olabilirsiniz ama bu iş onların köklerinde ,kanlarında var.(zamanında bununlan ilgili ödev hazırladım ordan biliyorum)ayrıca BE COOL diye bir film var ki gerçekten bu konu acayip iyi işlenmiş bence yani müzik dünyasının siyahlaşma olayı.siyahlara karşı benim fikrim ise bence herşey de olduğu gibi müzikte de bizden üstünler.
Müzik dünyası siyahlaşıyor diye bir olay yok. Popüler müzik dünyası (Yani insanları sömüren) "siyah"laşıyor (Daha doğrusu MTV'nin yeni para toplama tarzı). Eğer ele geçirmekle kast ettiğin iğrenç (rezalet) 50 cent'ler, Usher'lar, Pharrel'larsa onlar müzik değilki bu dünyayı ele geçirsinler derim (Onlar da ne iğrenç adamlardır ne iğrenç bir kültürdür. Kliplerinde tüm erkekler seks düşkünü pis adamlar, tüm kadınlar fahişe...).
Evet siyahların fazladan ss telleri oldukları doğrudur. Ya da Blues çalarken, Jazz çalarken kendilerine ait bir farkları olduğu doğrudur. Ama bu dünyayı onların ele geçirdiği anlamına gelmez.
Zaten ben ne yapıyorum ki baştan böyle birşeyi tartışmak yanlış, siyahlar mı ele geçiricek beyazlar mı? Bu şekilde ayırmak bile yanlış...

Roth-Azad tam sana cevaplar ve sorular sormaya hazırlanırken bir baktım ki değmezmişsin dostum.Bu tamamen KORN hakkındaki söylediklerinlen ilgili.NOKTA!!!

go_hell demiş ki:
Roth-Azad tam sana cevaplar ve sorular sormaya hazırlanırken bir baktım ki değmezmişsin dostum.Bu tamamen KORN hakkındaki söylediklerinlen ilgili.NOKTA!!!

Roth-Azad demiş ki:
Bu arada rock olarak bir KORN örneği verilmiş, eğer KORN'u bir rock grubu olarak görüyorsan, özellikle iyi bir rock grubu olarak görüyorsan bir bildiğin düşündüğün herşeyi gözden geçir, sonra bu tarışmalara katıl derim.

Hahahaha!Hahahaha!haaaaaaaa! :kaydim KORN hakkında bir sürü eleştiri okudum seninki içlerindeki en anlamsız,sadece insanları sinir etmek için yazılmış olanı.Milletin müzik geçmişini sorgulayana kadar kendininkini bi gözden geçir ondan sonra konuşalım.go_hell sessiz kalmış ama herkes de kendini tutamaz ki canım. :evil: Neyse teşrif edersen KORN forumunda tartışabiliriz yani.Müzik bilgine bu kadar güveniyosan.... :arrow:

mtvde dinlenecek rock grubu yoktur. 50 cent dinleyecekseniz o başka.tamamen popüler kültürden oluşmaktadır. programlarıda rezalettir. rock diye çıkanlarda popüler kültüre katılmıştır. müzik açısından gözümde bi değeri yoktur. pop müziğe elektro gitarı sokan tiplemelerdir.

MTV'nin en son nanesi de rokci diye cikarip karsimiza Ashley Simpson denen soytari hatunu koymalari kanimca... Ulen su karinin dogru durust bi sarkisini dinlemedim ama paso Mtv'de... Bi de utanmadan ayri program yapmislar ablaya... Yarim yamalak dinledigim kadariyla obur Simpson hatunundan (adini unuttum simdi) pek bi farki yok ama... Yaziktir yahu "demek rock boyle olecekmis" dedirtiyolar insana...

Eski MTV'ye gercekten saygim var ama o ayri.. Beavis and Butthead... surekli donen Soundgarden, Hole, Nirvana, REM, Bon Jovi, Lenny Kravitz vs klipleri (deli gibi black hole sun beklerdik ablamla valla)... unpluggedlar (sahi nooldu o umpluggedlara yillardir gozukmuyo hic??? ne o? yoksa super yetenek zenci arkadaslar icin fazla mi bayici???)... Aradaki MTV reklami olarak hazirlanan animasyonlar bile cok daha guzellerdi valla...

90lar altin yillariymis MTV'nin... artik hic tadi kalmadi kisacasi...

DeLorean demiş ki:
MTV'nin en son nanesi de rokci diye cikarip karsimiza Ashley Simpson denen soytari hatunu koymalari kanimca... Ulen su karinin dogru durust bi sarkisini dinlemedim ama paso Mtv'de... Bi de utanmadan ayri program yapmislar ablaya... Yarim yamalak dinledigim kadariyla obur Simpson hatunundan (adini unuttum simdi) pek bi farki yok ama... Yaziktir yahu "demek rock boyle olecekmis" dedirtiyolar insana...

Eski MTV'ye gercekten saygim var ama o ayri.. Beavis and Butthead... surekli donen Soundgarden, Hole, Nirvana, REM, Bon Jovi, Lenny Kravitz vs klipleri (deli gibi black hole sun beklerdik ablamla valla)... unpluggedlar (sahi nooldu o umpluggedlara yillardir gozukmuyo hic??? ne o? yoksa super yetenek zenci arkadaslar icin fazla mi bayici???)... Aradaki MTV reklami olarak hazirlanan animasyonlar bile cok daha guzellerdi valla...
90lar altin yillariymis MTV'nin... artik hic tadi kalmadi kisacasi...

ashley simpson diyince aklıma geldi de,bu hatun New York'ta bir konser vermişti ,o kadar çok hata yapar ki(sözleri unutmak ,sesinin aşırı detone olması felan)seyirciler konser sırasında yuhlamaya başlıyor ve çıkışta paralarını geri istemişler.bu konuda anladığım kadarı ile Mtv nin bir politikası.aslında hatunu halkın önüne star olması için felan sunmadılar.
DeLorean sanırım unutmuşsun ,aradığın şeyleri artık Mtv2 yapıyor.süper programları oluyor.bir keresinde rastlamıştım.sırf Metallica üstüne bir programdı.bütün Metallica üyeleri ordaydı ,ilk önce kısa bir röportaj arkasında kronolojik olarak bütün video ları.

MAZUT demiş ki:
Roth-Azad demiş ki:

Hahahaha!Hahahaha!haaaaaaaa! :kaydim KORN hakkında bir sürü eleştiri okudum seninki içlerindeki en anlamsız,sadece insanları sinir etmek için yazılmış olanı.Milletin müzik geçmişini sorgulayana kadar kendininkini bi gözden geçir ondan sonra konuşalım.go_hell sessiz kalmış ama herkes de kendini tutamaz ki canım. :evil: Neyse teşrif edersen KORN forumunda tartışabiliriz yani.Müzik bilgine bu kadar güveniyosan.... :arrow:
Müzik bilgimi (Kendi halinde olan!!!) baştan bir gözden geçirdim ve sadece beşli akorlar üzerine çekilmiş janjanlı bir tonla yapılan, üstünede sadece kick&bass şeklinde bir altyapıyla giden bir grubu hala iyi bir grup olarak görmemekteyim.

mtv de sadece top 10 at 10 i seviyorum ondada arada güzel şeyler çıkıyor yani sadece ama okulda olduğum için izliyemiyorum belki bu gün bakıcam :)

bir program var herhangi bir insan başvuruyor programa şuna benzemek istiyorum diye bir sürü ameliyatlar, yağ aldırmalar ve ardından fotoğraf çekimleri.. Resmen eziyet çekiyorlar acayip komik ve bazende yağların alınmasını görünce mide bulantısına sebep oluyor... Yalnız dikkatimi çeken birşey var daha çok bayanlar başvuruyor ve benzemek istedikleri kadının göğüsleri 80 olsada onlar illa 110 luk silikonlar takıyorlar :D:D... Mtv çok iyi bir reklam pazarı oluşturmuş durumda bunu kimse inkar edemez.. Ama Mtv müzik pazarını ve satışları belirleyemez...

Bazen nostaljik top10 lar yapıyorlar hoş oluyor.. Mtv2 yi izlemedim hiç sanıyorum gece yarısından sonra yayına giriyormuş..

Geçen sene Mtv nin yaptığı bir program vardı adını unuttum:( Bir iki rock grubunun özel konseri gibiydi.. Diğer vokaller ve gruplar büyük grupların parçalarını seslendiriyorlardı.. Ben sadece Metallica'nın kini izlemiştim superdi!!!

benayevsen demiş ki:
Geçen sene Mtv nin yaptığı bir program vardı adını unuttum:( Bir iki rock grubunun özel konseri gibiydi.. Diğer vokaller ve gruplar büyük grupların parçalarını seslendiriyorlardı.. Ben sadece Metallica'nın kini izlemiştim superdi!!!

Mtv ICON'dı onun adı ben de izledim.KORN (herzamanki gibi) SÜPERDİ."One" onların çaldığı şekilde kulağıma daha hoş geldi.Ne diyim....Büyük grup,baba grup,kimsenin laflarıyla küçültemeyeceği bir grup. :twisted:.

süpermiydi ya bu olay uzadı ama yok artık daha neler solo yu bile atamadı neyse ya bak korn geliyomuş türkiye ye rock n coke a orda izlerken gürültü esnasında yüksek sesle shifty ye küfür edersin :)
bu arada o mtv icon un aerosmith halide varmış(al sana esas baba grup büyük grup) ama izliyemedim ne yazıkki bu arada lütfen birisi mtv 2 ve vh1 ne zaman nasıl çıkıyor bir anlatsın
mtv 2 dede genelde hard core çıkıyor sanırım ama bir siteden indirdiğim van halen klibindede mtv2 logosu vardı hoştu :)

Geri