Elektro gitar konusunda yardımlarınızı bekliyorum

20120703140255.jpg

Bugünkü çalışmamızdan bir görüntü umarım yorumlarınızı eksit etmezsiniz

ah be sezai, sapı ve köprüyü almadan açma demiştim, köprüyü kahler istiyordun, kahlerin teli nereden kestiğini bilmeden ölçmeden açmışsın, acele giden ecele gider... Neyse pickguardı kendimiz yapar hallederiz. Bir de hazır makineye sokmuşken neden elektronik oyuğunu açmadın?

ah be sezai, sapı ve köprüyü almadan açma demiştim, köprüyü kahler istiyordun, kahlerin teli nereden kestiğini bilmeden ölçmeden açmışsın, acele giden ecele gider... Neyse pickguardı kendimiz yapar hallederiz. Bir de hazır makineye sokmuşken neden elektronik oyuğunu açmadın?

Üzüldüm Levent şimdi canım sıkıldı. Ben sadece manyetik yerlerini açmak istedim manyetikleri alınca sığıp sığmadığı için. Elektronik oyuğunu açtım fakat bu resimde belli değil onuda sana atarım.

Neler olup bittiğini belirtmek istedim. Yapım hala sürüyor boya işlemi bittikten sonra toplamak için sevgili Alshain yanına gideceğim. Saolsun yapım süresi boyunca tüm sorularımı cevapladı sıkılmadan ve belirtmek isterim ki hiç bir elektro gitar çalma konusunda tecrübem yoktur bu yüzden sorularınızı cevapsız bırakabilirim.:)

Aldığım ekipman kısaca şöyle.

Manyetikler: Seymour Duncan Sh-4 ve SH-2N
Burgular: Sperzel Kilitli Burgular
Köprü : Hantug Custom
Potans: CTS 500K
Switch: 5 yollu aldım coil split ile manyetikler bölünecek.

Sapı hazır aldım özellikleri şöyle(İngilizce fakat kusuruma bakmayın):

Neck: North American Maple
Fingerboard: Ebony
Adjustable truss rod
Nickel silver frets
Dot position markers (including sides)
Dot Inlays: Abalone
Pre slotted nut
Nut: 1-5/8"
Scale length: 25.5"
E to E: 1-3/8"
Peg holes: 3/8"
Heel thickness: 1"
Heel width: 2-3/16"
Profile: Modern "C" shape
Frets: 22 Jumbo
Radius: 9.5"

24645228814483463165822.jpg

Düşündüğüm renk Rg2550z de bulunan Galaxy Black. Gene de renk konusunda fikirlerinizi dinlemek isterim.:)

Sonuna kadar izledim. 9:40'ta ordaki ince plastik şeye değiyor galiba frezenin ucu. Aman dikkat :) gayet güzel görünüyor her şey. Söylediğin renk de biraz simli gibi sanki. Bence şu tarz şeyler daha hoş olur. O simli boyalar biraz hız gitarlarının işi diye düşünüyorum. Bunlar biraz daha klasik modeller. Yine de zevk meselesi tabii ki :)
http://www.asmorejon.ws/files/users...unburst Electric Guitar 39inch $99.95cost.JPG
http://www.guitarandampshop.co.uk/acatalog/JacksonAdrianSmithLARGE.png

Sonuna kadar izledim. 9:40'ta ordaki ince plastik şeye değiyor galiba frezenin ucu. Aman dikkat :) gayet güzel görünüyor her şey. Söylediğin renk de biraz simli gibi sanki. Bence şu tarz şeyler daha hoş olur. O simli boyalar biraz hız gitarlarının işi diye düşünüyorum. Bunlar biraz daha klasik modeller. Yine de zevk meselesi tabii ki :)
http://www.asmorejon.ws/files/users/8/535D646CFC572048E040A8C0AC002D4E/Fender Round Sunburst Electric Guitar 39inch $99.95cost.JPG
http://www.guitarandampshop.co.uk/acatalog/JacksonAdrianSmithLARGE.png

Evet simli. Aslında Levent in bana attığı resme göre gitarı yapmak istiyordum fakat ikinci resim çok hoşuma gitti gözüm birden Levent'in satılık ilanlarında bulunan strat a gidiverdi.

img1290kopia2.jpg

Modern bir strat olacak. Şu DNA sticker inlayi bir yapıştır da görelim sezai merak içindeyim.

Beyaz a nasıl olur sence DNA sticker inlayi.

Güzel olur ancak sendeki hardware krom, ona göre düşün.
Köprüyü boyatacağım fakat pickguard a bir çare bulmam lazım genede. Hiç hoş durmayacak.

9.5 radius yazınca daha klasik bi model bekledim ama değilmiş :)

En başından bari klasik olmasını istemedim.:)

hardware ve pickguard siyah gitar beyaz olursa daha hoş duru bence. güzel gidiyor kolay gelsin.

Bana da çok hoş durur geliyor ama DNA sticker inlay var işin içinde beyazda iyi durmaz gibi geliyor nedense.

Köprüyü nasıl boyatacaksınız?Üzerine direkt boyama dersen çıkar rezil görünür, hafif zımparalayıp tutması için pürüzlendirmek lazım oda pek düzgün olmayabilir, son ve kesin çare ise elekrostatikçi bulmak yaptırmak, siyah fırın zor olmayacaktır fakat, mevcut kromu bütün parçalardan arındırmak lazım ki bu yenisini almaktan çok daha zahmetli olucaktır.

Değiştirme imkanım yok onlardada bulunmuyor siyah renk. Hantug a mesaj atmıştım saolsun geri döndü aktarıyorum sizlere.

"Elektrosratik toz boya yaptırabilirsiniz. Yalnız yüzeyi düz bırakan boya türü kullansınlar, Bazı boya türleri özellikle portakal kabuğu yüzeyi bırakacak şekilde geliştirilmiş. Elektrik panosu yapan firmaların çoğunda vardır fırını.."

Sanayide bir dükkan ötemizde bu işi yapan birileri var. Aklım sürekli siyaha boyatmaktan yana. Gövde beyaz yapmayacağım ama pickguard işi bozuyor.

Geri