Gitarda kilit problemi...

A

Aloneinthehell

Gitarın mi ve la telini tutan en ustteki kilit sıkıstı...3 tane alyen anahtarı goturdu ve artık bosa donuyor anahtarlar.Gitar kitli kaldı..!Kiliti kendim nasıl acabilirim veya herhangi biryere gotursem acabilirler mi?Penseyle baya bi denedim ama ı-ıh!olmuyor...Ciddi anlamda kacmasın bir daha diye cok sıkmıstım hatırlıyorum...İyi halt etmisim..:)
Şimdi en yapabilirim?

Sıkışan vidalar için genel çözüm biraz yağlamaktır ama gitara yağ sürmek nası etki yaratır bilemem aklıma geldi yazdım bi damla ile dene istersen :)

Ama gitar ölmez kilit açılmıyo diye en köti kilit sistemini komple değiştirirsin
kolay gelsin

Bugüne kadar kadar kilit problemiyle karşılaştıgım bütün gitarlar cort lar...

İnsanlar hep bundan sorun yaşıyor...

Allahtan floyd tan anlamıyorum :)

Kullanım hatası. Yani boğazlar gibi sıkmaya gerek yokki yav. Biraz sıksan tamam.

Bende Cort viva-gold var canavar gibi kilit sistemi hiç problem yaşamadım hiçte akord kaçırmaz.

Kullanım hatası... Tel zaten gerilimini iki kilit arasında kaybeder... O kadar sıkmanın anlamı yok... Akort nasıl olsa kaybolacak, teller nasıl olsa değieşcek... Pense mutlaka açar eninde sonunda... Belki bir miktar kontak spreyi sıkmak işe yarayabilir...
Bir de dalga geçmiyorum; tvde satılan super wrench var ya... Ondan denemeye değer... 1 milyoncularda korsanı bile satılıyor :) Tv de açıyordu herşeyi... Hediye edilen en küçük boy açar...

gogostar demiş ki:
Kullanım hatası... Tel zaten gerilimini iki kilit arasında kaybeder... O kadar sıkmanın anlamı yok... Akort nasıl olsa kaybolacak, teller nasıl olsa değieşcek... Pense mutlaka açar eninde sonunda... Belki bir miktar kontak spreyi sıkmak işe yarayabilir...
Bir de dalga geçmiyorum; tvde satılan super wrench var ya... Ondan denemeye değer... 1 milyoncularda korsanı bile satılıyor :) Tv de açıyordu herşeyi... Hediye edilen en küçük boy açar...
ya gerçekten onlar çok iyi bende geçenlerde musluğa giriştim evde onlarla başka türlü çözemezdim
dolabın içinde elimi zor sokuyorum öyle bir yerdi
vidanın tepesinden sıkıca kavrayıp saat yönünde çevireceksin
zorlanırsan biraz hafiçe yanlarından tık tık diye vur olmazsa
en kötü ihtimalle sapın arkasındaki vidaları sök bu şekilde kilitli bölümün saptan ayrılması lazım diye düşünüyorum

gogostar demiş ki:
Super Wrench işe yarıyorsa iyi ya... Kullandığını ve işe yaradığını söyleyen ilk kişi sensin, teşekkür ederim...
bu gitardaki olay hakkında garanti vermiyorum ama muslukta harbiden işe yarıyor yani :)
ve iyi bir yanı var yuvarlak boruyu bile sıkıca tutuyor
illa somun olması gerekmiyor yani

Benim js30 da floydun micro ayarları biraz sıkıydı bende floydun altına peçete koydum şu wd40 benzeri b i şey sıktım baya açıldı.Eğer wd40 benzeri bi şey bulamazsan makina yağıda aynı işi görür ama ağaca damlatma peçete falan koy bulaşmasın.

ıııhh!!Açılmıyor..:) makine yagı felan denedim olmuyor...sapın arkasındaki hadiseler nasıl acılacak?uf ne sinir bir durumdur...
zaten kilitin boyası gitti karambolde...
pense ile deniyorum hala...[/code]

o kilit kısmını tamamen söktum artık cıkartırım vidayı muhtemelen yagladım iyice bekliyorum biraz...ancak telleri cıkarmak zorunda kaldım ve kopru su an baya bir yamuk duruyor...bunun paralel olması lazım sanırım degil mi? yeni telleri takıp gerince eski haline doner sanırım...

Geri