Solo çalımı için hangi pena

Patron 1mm olması değil daha çok kullanılan malzeme önem kazanıyor burda.Jim dunlop delrin 500 penalar çok iyidir dayanıklılık konusunda tavsitye ederim.Üstünde kaplumbağa olanlar.

Monster_YGT demiş ki:
manyetik porecesi nasıl yapıyorsun o işi ? ya james hetfield da da görmüştüm böyle bir hareket bazı yerleri penyala bazı yerleri parmak arpejiyle yapıyordı ama bunu yaparken penayı nereye koyuyor ki ?

Arpej ve fingerpicking yaparken penayı serçe parmağımla avcum arasında sıkıştırıyorum. Solo ve ritim geçişlerinde ise penayı yere atıyorum sonra yenisini amfinin üzerinden ya da pickguardın kenarından falan alıyorum. Zaten bi şarkıda en fazla iki geçiş yapmam gerekiyo, şarkıdan sonra da yerden alıyorum yedek penalar biterse.

assault demiş ki:
Patron 1mm olması değil daha çok kullanılan malzeme önem kazanıyor burda.Jim dunlop delrin 500 penalar çok iyidir dayanıklılık konusunda tavsitye ederim.Üstünde kaplumbağa olanlar.

katılıyorum hatta penaya kefilim diyebilirim :) ben 1.5mm'lik dunlop 500 kullanıyorum kaç aydır pena almamıştım eskimiştir diye bir kaç tane yeni aldım baktım neredeyse hiç fark yok sadece pick tapping yüzünden kenarları deforme olmuş o kadar :) baya sağlam penalar.

ama tabi en doğrusu gitaristin zamanla kendine uygun kalınlık ve ebattaki penayı seçmesi çünkü gerçekten kişiden kişiye değişen hatta seviyeye göre bile değişen bir konu olduğu için tavsiyeler pek tutmayabilir.

ibanez sand grip penalardan kullanıyorum.bu pena sanki bir büyük pena ile jazz 3 ün karışımı gibi :D bana jazz 3 küçük geliyo ama sivri uçlu ve kaymaan pena lazım diyosanız tavsiye ederim.

acil satılık sıfır jackson tel sorun ufak koselerı tasırken coktu ama manyrtık aksamında yada sap kısmında herhangı bır sorun yok...fıyat: 400 euro(yanlız gıtar hındıstan malı ama usa ya agac goturmek yerıne adamlar oraya fabrıka yapmıslar)neyse bilgilerinize 03122711624-05352405959

rockers_86 demiş ki:
acil satılık sıfır jackson tel sorun ufak koselerı tasırken coktu ama manyrtık aksamında yada sap kısmında herhangı bır sorun yok...fıyat: 400 euro(yanlız gıtar hındıstan malı ama usa ya agac goturmek yerıne adamlar oraya fabrıka yapmıslar)neyse bilgilerinize 03122711624-05352405959
Haha ne demek istediğini çözmeye çalışıyorum :D

"göster penanı ey türk rock cısı" diye devam edecek korkarım bu başlık
:D
ayrıca ben 1mm sert penadan vazgeçemiyorum elim cok pis alıştı artık .88 bile alsam elime anında tepki olarak elimden düşüyo pena XD neyse 1mm karar

ya ben 1mm kullanıyorum kalınlığı iyi.Fakat elimden çok çabuk kaıyıyo.Bu kaymayı nası engellicez?
Bi de küçük pena her ne kadar kullanamasamda bi denicem şu jazz3 ve paul gilbert i çok met edildi bu penalar :) Nerde satılıyo acaba?

bi tanıdıktan aldığım squier stratla beraber yanında yeşil sevgili penamı da vermişti.ben bu penaya o kadar alıştım o kadar sevdim ki jim dunlop ve ibanez koleksiyonu yaptım hala 3 köşesi de kullanmaktan yassılaşmış penamın yerini tutmuyolar.Stresten oturdum kendime şu mentollü "mint" var ya onun kapağından çizip kesip metal pena yaptım çok da güzel oldu ama gönlümdeki yeri ayrı.. :LOL:
Zaten sivri uçlu penalarla çalamıyorum.dunlop stubbyyle biraz yaklaştım gibi ama sivri ucu yüzünden takılıyorum arada...Ve soruyorum size; sağdaki yeşil penayı gören var mı?? :LOL:
FenderPremiumPicksImage-f6b2df85deac180f148398247e518ed1.jpg

ben bugün gittim dunlop jazz 3 xl almaya ama yok :( adam bana ibanezleri önerdi ve bir tane ibanez heavy aldım şu an gayet iyi ama bilmiyorum acaba jazz 3 xl alsam daha mı iyi olurdu

Abi ben jazz 3 leri falan kulalnamıyorum olmuyor, bir kere riff icin cok kötü, hem zor vuruluyor hemde istediğim o baslı tok ton gelmiyor, normal büyüklükte penalar daha ideal bence..Kişisel tercih yinede ama sonucta penanın tona etkisi var tartışılmaz birşey bu ..Jazz 3 le normal 1.5 mm penayla calımda, ton farkı cok var.

Ben planet waves'in şu mavi renk olan 1.14 sanırım onu kullanıyorum ve belkide soloda doruk noktasına ulastıgım penadır bu...6 aydır aynı penayı kullanıyorum üstünde yazı falan kalmadı ama hala sağlam xD

2 mm pena ile çalıyordum. Şimdi 1 mm ile daha rahatım. Hem sololarda hem rifflerde. Bence penanın biraz esneme payı olmalı. Aynı zamanda çokta esnememeli. Bilmiyorum 1 mm ile 1.5 arası bana daha ideal gibi geliyor. Ama çok kalın penalarla yada yumuşak penalarlada harikalar yaratan gitarist arkadaşlarımda var. Birazda seçime bağlı.

Geri