Okullara Cinsel Eğitim Dersi

İlköğretim 2. kademede (6-7-8) Cinsel Eğitim Dersi konmalı mıdır?

• Toplam oy veren
    1,093
Kızların adet günleriyle ne alakası var...
kız intihar mı etmiş...
öyle her olay bir eğitime uyarlanmaz..
% 80 ahlak eğitimidir...
evlenmeden cinsel ilişki yok arkadaşlar...durum bu...
kız arkadaşım olsunda..onu beceriğim...
anlayışını önlemek...

actarus demiş ki:
kız intihar mı etmiş...
% 80 ahlak eğitimidir...
anlayışını önlemek...

Bak İşte Buna Katılırım. :)
Günümüzde Pek Namus , Ahlak Kaldığını Göremiyorum.
Hatta Yine Bu Forumda '' Evlendiğinizde Karınızın Bekaretinin Olması Önemlimidir '' Diye Bir Anket Olcaktı. ( Adı Buna Benzer Birşeydi )
Ve Büyük Bir Çoğunluk Hayır Önemli Değildir Demişti..
Bu Zihniyete Ben Acırım.
Tabi Dediğim 2. Evliliğini Yapan Bayanlar İçin Geçerli Değil.Sadece Kendi Benliğimizi Kaybediyoruz.Ha İsteyen İstediği Kişiyle Evlensin Orası Ayrı , Saygı Duyarım.

ahlak toplumsal değil bireyseldir.avrupa ülkeleri de "ahlaksız" filan değiller.çünkü ülkece ahlaksızlık diye birşey olmaz.toplumun ahlakı diye birşey yoktur.şu forumda bile öyle yobazca yorumlar yapılmış ki cinsellik dersi gösterilse ne olur düşünmek bile istemiyorum.ayrıca "zina" ne demek allahaşkına?şeriat hükmünde geçen bir kelimedir bu.benim lügatımda böyle bir kelime yok.biz insanlar cinsel ilişki diyoruz ona.

buzz demiş ki:
aksuvar demiş ki:
ne zamandan beri namus bacak arasına düştü...

hep ordaydı zaten :)

:D

biz zaten toplum olarak cinselliğe yabancı değiliz aslında...bakınız bazı yemek isimlerine; dilber dudağı, kadınbudu köfte, vezir parmağı, bülbül yuvası, orospu turşusu, hanımgöbeği vs...yeteri kadar erotizm içeriyor...:)
sadece biraz bilinç gerekiyor...yoksa altyapı bilmem kaç bin yıl öncesinden hazır...:)

valla çok acayip bir şey...şimdi hacı biberi alıyon, bunu fırında yada ocakta közlüyon sonra kabuğunu soyup dolaba atıyon...daha çıkarıp üzerine sirke ve biraz sarımsak ezip döküyon al sana orospu turşusu...:D

actarus demiş ki:
kız intihar mı etmiş...
% 80 ahlak eğitimidir...
anlayışını önlemek...

türk erkeklerindeki "her sevgilim bana versin ama karım bakire olsun" mantığını yıkma görevini sana veriyorum o zaman ;)

bu laflar erkeklik kuruntusu...
sadece laf ...işin aslı öyle değil...
herkes biliyor ki ...cinsel ilişki oyun değil...
mahkemeden-hastaneye kadar yolu var...

bugün uykusuzun 1.cild ini aldım. bu konuyla ilgili bi espri var çokda hoşuma gitti.

cinsel eğitim veren hoca sınıfa dönüp "seveni skerler, skeni severler" diyo, koptum ya :)

cinsel eğitim dersi verilmelidir, enaz dinsel eğitim kadar gereklidir (ki bence zorunlu din dersleri kaldırılmalıdır). dini bilen var bilmeyen var. vücudunu tanımış olan var tanımamış olan var. abartmayın bu mevzuyu lütfen.

bu konu üzerinde eğitim almış öğretmenler yetiştirilip bu eğitim verilebilir. rehber öğretmenler her soruna çare değillerdir, o yaşlar tehlikeli yaşlardır ve geri dönülemez hatalar yaptırabilir insanlara. önemli olan bu hataları saf çocuklarımıza, geleceklerimize yaptırmamaktır.

şöyle yapılabilir, ders sırasında bayan öğretmen gelip kızlara gerekli bilgileri verir, erkek hoca gelip erkek öğrencilerine gerekli bilgileri verir. bi gençkız adayı erkek öğretmenine açık açık bazı şeyleri anlatamaz, aynı şeyler erkek öğrenciler içinde geçerli.

bu aslında çok önemli bi konudur ama ucuda makaraya alınmak için gayet açık bi konudur. türlü geyik yapılabilir. ismi biraz cins geliyor tabi :)

mer_ve demiş ki:
ahlak toplumsal değil bireyseldir.avrupa ülkeleri de "ahlaksız" filan değiller.çünkü ülkece ahlaksızlık diye birşey olmaz.toplumun ahlakı diye birşey yoktur.şu forumda bile öyle yobazca yorumlar yapılmış ki cinsellik dersi gösterilse ne olur düşünmek bile istemiyorum.ayrıca "zina" ne demek allahaşkına?şeriat hükmünde geçen bir kelimedir bu.benim lügatımda böyle bir kelime yok.biz insanlar cinsel ilişki diyoruz ona.

paragraf baştan sona kadar ofsayt,bütün cümleler saçmalık abidesi.

mer_ve demiş ki:

Zina ve Şeriat ?
Kadın ve Erkek Arasındaki Etkileşimin Adı Toplumdan Topluma Farklılık Gösterir.Türkiyede Cinsel İlişki , Arabistan :D da Zina , Amerikada Sex.
Eğer Toplumca Zinaya Bu Kadar Karşıysak Niye Cinsel İlişkiye Sex Diyoruz ? Cinsel İlişkiye Zina Diyen Her İnsandan Şeriatçi Olmaz Efenim.Harbiden Saçmalık Abidesi.

yanlız mer-ve'nin sözlerine şu noktada katılmalıyım ki bizim ahlak değerlerimize göre başka bir toplumu yargılayıp pna "ahlaksız" demek çok kolay ve kaypak bir önyargıdır.biz neye göre,kime göre ahlaklıyız? ahlak ,felsefi bir olgudur ve her toplumun,daha küçük çapta bakarsak her kişinin bir alhak yapısı olabilir.gerekli olan tek şey bu yapının tutarlı olmasıdır.

bu açıdan baktığımızda türk toplumunda ahlaksızlık diz boyu.örneğin

-bir toplulukta ya da arkadaşlar arasında erkek çocuk bir kızla çıktığında ya da cinsel ilişkiye girdiğinde "vay koçum" olur , "yiğit" olur vs vs...

buna karşılık bir kiz aynı şeyi yaptığında adı "oropsu" olur , "kevaşe" olur.

iş evliliğe geldiğinde:türk erkeği karısına gelene dek kim bilir kaç hayat kadınıyla ya da "kevaşeyle" yatmıştır kimse umursamaz.hatta ne kadar çok ise bu kevaşelerin sayısı erkeğimiz o kadar yiğittir,o kadar takdire şayandır.türk erkeği "ayşenin kızlığını ben aldım" diye gerine gerine gururla gezebilir.(tabi ben böyle birini gördüğümde ya da duyduğumda ağızını yüzünü kırarım o ayrı)

iş evlenen kıza geldiğindeyse yattığı kadının haddi hesabı olmayan,bekaretini çoktan kaybetmiş erkeğimiz birden ahlak ve bekaret delisi haline gelir.hiç düşünmez ki kendisinin sunamadığı bir şeyi başkasından "ahlak" "namus" adına istemenin ahlakla hiç bir ilgisi yoktur.kısaca türk toplumunda ahlakın çarkları erkeklere döner.

bu örnekte görüyoruz ki türk toplumundaki ahlak anlayışı kendi içinde tutarlı değildir.felsefi açıdan türk toplumu ahlaksızın daniskası bir toplumdur.

bizim tarafımızdan oldukça ahlaksız olarak görülen fransaya bakalım şimdi(toplumun geneli için konuşuyorum)

-erkek ya da kız sevdiği biriyle cinsel ilişki yaşayabilir.biriyle yatmış olmak (b*ku çıkarılmadığı sürece) hiç bir kızı "orospu" yapmaz.ve evlilik sırasında kimse bunun hesabını da yapmaz çünkü geçmişte olanların önemi kalmamıştır.hiç bir fransız erkeği "cosette'nin kızlığını ben aldım" diye gururla gezmez.

şimdi amacım avrupalıları övmek değil.mesele şu ki cinsellik ve bekaret konusunda bizde çifte standart var ; avrupada ise hiç bir standart yok.

kosoviana katılıyorum...ben namus ne zamandan beri bacak arasına düştü diye sorduğum zaman kastetmek istediğim de buydu...
ufak bir ekleme de ben yapayım; konuyu biraz dağıtıcam şimdiden kusura bakmayın...
eğer çıktığınız kızla sadece cinsel ilişki için birlikte oluyorsanız evleneceğiniz zaman kadınınızdan bakirelik beklemeyin...

Geri