TNK

Söyle Ruhum albümlerinin tamamını dinledim. Harika bir albüm... Ayrıca "Kalpsiz" ve "Elveda de" şarkıları da gayet güzel.
Vokalin sesi mükemmel, sound kaliteli, sözler de öyle. Çok güçlüsünüz.
Başarılarınızın devamını dilerim. =)

söyle ruhum şarkısına değinmek gerekirse, sözler sanki eksik. nakarat bayağı bir ön plana çıkarılmaya çalışılmış gibi. klipte eksikliğini hissettim, bir gitar solo da olmalıydı. şarkının en büyük eksiği. son kısımdaki melodi değişikliği çok güzel olmuş ama kurtaramamış şarkıyı.

Söyle Ruhum'un albümdeki versiyonu fena değil ama esas beni vuran eski versiyonudur. Halen de o eski versiyonunu dinlemeyi tercih ediyorum. Bu şarkının klibini hala izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum bir cinslik yaparak. Parçayı 4 sene önce dinlediğimde, kafamda oluşturduğu şeyler, bendeki -bugün hala anımsayabdiliğim ve kısmen de olsa hissedebildiğim- hissiyatları, o büyüyü bozmasından korkuyorum.

Albüm de sağlam olmuş. Ağla, Türkü, Bu Şarkıyı Söyleyin, Zehirli Sarmaşık'ı daha çok, daha bir severek dinliyorum sanki albümdeki diğer parçalara nazaran.

tnkfan vardı, bir ara koptum oradan, zira kapanmış. Hazır albüm çıkmışken, konserler de başlamışken tnkfan gibi tnk'ye özel (forumlu) bir site olsa fena olmazdı gibime geliyor...

zamanOlduren demiş ki:
söyle ruhum şarkısına değinmek gerekirse, sözler sanki eksik. nakarat bayağı bir ön plana çıkarılmaya çalışılmış gibi. klipte eksikliğini hissettim, bir gitar solo da olmalıydı. şarkının en büyük eksiği. son kısımdaki melodi değişikliği çok güzel olmuş ama kurtaramamış şarkıyı.

Kendi görüşümü eklemeden edemeyeceğim. Bazı yorumlamalar vardır, o kadar candan samimidir ki araya bir solo koymak fazla gelir o şarkıya. Birine eksik gelen, başkasına tastamam gelebiliyor...

Albümden en çok beğendiğim şarkı "Yine Yazı Bekleriz" oldu. "Söyle Ruhum" eski havasında değil malesef :(

Genel olarak tipik bir TnK albümü ama oldukça başarılı, galiba bu tip şarkılar ruhumu eritiyor :?:

Geri