(kocaeli) Boogie Dual Rectifer Distortion (son 300tl.)

Abicim,bu konuda ne kadar eğitim aldın gerçekten bilmiyorum.Ama konuşmaların tutarsız.Ha sen hobi meraklısı olarak görüyor ve taktir ediyorum.Bu işleri gerçekten türkiyede mühendisler dışında bilen eden yok.Çok daha öğrenilmesi gereken şeyler.Ama sana burda istersen bir fet nedir,nasıl çalışır,nasıl biaslanır,Jfet nedir mosfet nedir kaç çeşiti vardır.Yığınla bilgi yığarım.Olay çağ meselesi filan değil :D gayet makul ve sakin biriyim.Benimde bir "brekedown" limitim var onu geçtiği için ilanın yazdım yoksa yüz yıl burda fetle çalışan füze yaptım desen yazmam umrumda olmaz.Ama bak tekrar söylüyorum,ve istersen sana bu konuda kitaplarda tavsiye ederim veya ders notlarımdan yollarım,Drain voltajı diye birşey vardır fakat,hadi 10Volt ver bakalım noluyo,tarzında bir olay değildir.Devreyi(pcb den bahsetmiyorum ) koy,her branch in analizini yapıp paylaşayım,ona göre konuşalım tekrar.

Ders notlarına göre ayarlayamazsın bu fetleri . Bambaşka bir bakış açısı var bu konunun. Sana dedimya beni bırak elektronikten anlamayan adam bile fet yazsın , binlerce bilgi yığar buraya sonra bir kaç kelime öğrenir hava bile atar azğın açık kalır :D O yüzden en büyük erdemlik dinlemeyi çok iyi paylaşmayı yerinde yapacaksın. Sana bir soru daha fetlerde yada transdtörlerde emiter vede collector arasında şaseye vede artıya direnç bağlıyken yani bir preamp düşün emiterdeki direnç değeri yükseldikçe neden emiterdeki voltajda artar bunu söyleyebilirmsin mesela ?

Abi sen en iyisi bu başlığı kapattır mod.lardan rica et. Yeni bi başlık aç, fiyat/deneme gibi konular dışında ki işlere veya yorumlarada bulaşma.
Çünkü ne zaman bu başlığı yukarıda görsem, yeni bi gelişme mi var,yoksa yeni bi video mu var, yeni bi ürün mü var demekten ziyade yine neyin kapışması var diye giriyorum.
Cidden dediğimi yap sen, nacizane tavsiyem. Çünkü forumda bu tarz şeyleri takip etmek istiyorum ama şu tarz mesajlar soğutuyo insanı.

Duyarlı arkadaşlar sağolun satmak dert değil hiç değil hemde , bu ürünleri kıymetini bilene vereyim bedava yine bana yeter. Zaten yeni başlıkta başka bir resim yada başka bir isim koyarsak bana yakışmaz , benim kişiliğim değil o .

Duyarlı arkadaşlar sağolun satmak dert değil hiç değil hemde , bu ürünleri kıymetini bilene vereyim bedava yine bana yeter. Zaten yeni başlıkta başka bir resim yada başka bir isim koyarsak bana yakışmaz , benim kişiliğim değil o .

Abi başka isim koy demiyorum ki, öyle olmaz zaten. Öyle yaparsanda bu kez "sen falanca falanca değil miydin hatırladık" falan olayına giricekler.
Mesele bu konunun tertemiz olması. Sadece ürünün tartışılıyor olması.

Bu başlık yine rayından çıktı. Müzik Aletleri ve Ekipmanları kategorisine taşıyorum, orada istediğiniz gibi tartışabilirsiniz. Gereksiz her mesajda diğer kullanıcıların hakkını yiyorsunuz.

Ürettiğiniz pedalları satmak için lütfen Alım-satım bölümü uyarı ve kurallarına göre yeni bir başlık açın. Her seferinde yeni fotoğraf, yeni video, yeni ses kaydı şeklinde uplama yapmadan ürünlerinizi potansiyel alıcılarla buluşturun. Aynı tartışmalar tekrarlanırsa, uyarı vermeden tüm mesajları sileceğim.

Saygılar, sevgiler.

Başlığın tartışma bölümüne açılmasıyla ortaya daha rahat bir konuşma ortamı çıkmış,bende cevaplayım sorularını :D

Sana bir soru daha fetlerde yada transdtörlerde emiter vede collector arasında şaseye vede artıya direnç bağlıyken yani bir preamp düşün emiterdeki direnç değeri yükseldikçe neden emiterdeki voltajda artar bunu söyleyebilirmsin mesela ?

bahsettiğin bağlantı emitter stabilized bağlantı şeklidir koy devreyi konuşalım.

Bu başlık yine rayından çıktı. Müzik Aletleri ve Ekipmanları kategorisine taşıyorum, orada istediğiniz gibi tartışabilirsiniz. Gereksiz her mesajda diğer kullanıcıların hakkını yiyorsunuz.

Ürettiğiniz pedalları satmak için lütfen Alım-satım bölümü uyarı ve kurallarına göre yeni bir başlık açın. Her seferinde yeni fotoğraf, yeni video, yeni ses kaydı şeklinde uplama yapmadan ürünlerinizi potansiyel alıcılarla buluşturun. Aynı tartışmalar tekrarlanırsa, uyarı vermeden tüm mesajları sileceğim.

Saygılar, sevgiler.
Peki sen adaleti eşitlemeye çalışman lazımken , burada pedal ile ilgili alım yapmayan yada değişik sorular yönetecek arkadaşlara bir önlem yaparsan daha iyi olur. Madem ki takip ediyorsun bu tarz muzip konuları bunun kaynağını yapanı uyaracaksın beni değil. Ben rahatsız olmuyorum herkes gelebilir ama forum adına bunu sen koruyacaksın ben değil.

Geri