(kocaeli) Boogie Dual Rectifer Distortion (son 300tl.)

Güzel kardeşim , Lambada Drain diye bir bağlantı yok. Anot , Katot , Grid var. Üstelik orada anot voltajını ayarlanmış sabit direnç var , trimpot görebiliyormusun ? Tabiki hayır yanlış anlama bilinçlendirmek istedim seni .

Hocam iyi işler yapmışsın. Ben elektronikten zerre anlamam, gitar çalmayıda uzun süre önce bıraktım. Ama bu forumda, bu piyasada kimseyle laf yarışına girme üzülen sen olursun. Ben bu foruma yıllar önce üye olmuştum. Yıllar öncede aynıydı, şuanda aynı. Yani bu insanlar değişmez. Bunlarda bir üstün görünme, bir g't etme çabası, bir filozofluk, bir edebiyat yapma, süslü antik kuntik laflar söyleyerek tatmin olma çabası vardır ki bu senin benim gibi normal insanları deli eder.. Sen kendini bil yeter. Kimseyle dalaşma. İlanını ver. Kafası çalışan adam, almak isteyen adam zaten sana virşekilde ulaşır..

Tolstoy teşekkürler. Ben asla öyle biri değilim. Zira herkesi dinliyorum istediği gibi cevabı veriyorum . Ama bilgi okadar önemliki pu pedallar çok iyi pedallar gerçekten öyle ama fakat ülkemizde çok çok ucuza iş görecek pedallarda var haliyle onları tercih ediyorlar. Ben yaptığım şeylerin arkasındayım her zaman yapacaklarımıda yayınladım zaten , bilen konuşmadı bilmeyen veryansın etti ginede birşey demedik . Çok iyi video çeksek görüntü kötü olmuş denilecek bunun dibi yok kulp takmak isteyen kendini belli eder zaten ama onlara kapımız açık sorun değil.

Lambalar manyetik etki olarak yakınlıkları ile alakalı değil . Hatta ister istemez mic. gibi çalışabiliiyorlar. ,Yani camına vurunca . Tabiki flamanların gürültüsünü kesmek çok önemli. Burada teknik bilgi işin içine giriyor , zaten onuda anlayan yapıyor. Benim diğer videolarda neredeyse lambalılar (Hadron'lar) boştaymış gibi gürültüsüz olarak çalışıyorlar. E abiki çok ince kuralları var bu işin .

Şu yakınlığın etki etmediği manyetik kurallardan bahsedermisin biraz.Çok ince olanlardan.ÖTME dediğin olayın mekanizması nasıldır mesela ? nedir ne değildir,nasıl hesaplanır,integrali türevi nedir.

Şu yakınlığın etki etmediği manyetik kurallardan bahsedermisin biraz.Çok ince olanlardan.ÖTME dediğin olayın mekanizması nasıldır mesela ? nedir ne değildir,nasıl hesaplanır,integrali türevi nedir.
Ne yapacaksın bunları benden öğrenip ? Bilmeyen bile Google'den sorup öğrenir. Yaptığın birşeyler var ise yayınla görelim.

Senden öğrenmeye değil,burada kestiğin ahkamın temellerini görmeye çalışıyorum.Hadi bahsetsene biraz gauss dan faradaydan.

İlk başlarda drain voltajı diye öğrendiğin senin açından trimpotu çevirmekten başka birşey ifade etmeyen bir hadiseyi herkese o kadar büyüterek anlattın ki ben bile şaştım kaldım biz yıllarımızı yanlış bir draini öğrenmeye mi verdik diye :D Ama ülkemizde böyle girişimleri desteklediğim için sadece sessiz kaldım,ama sen futursuz sallıyorsun,artık bence bir dur düşün yahu,kaç yıllık lambalı amfi tecrübesi olan arkadaşlara "bebe" muamelesi yapıyorsun,tesla mısın edison musun,faradaymısın ? stoke teoremini mi buldun ki manyetik alandan etkilenmez diyorsun ,ilk pn junction ı sen mi keşfettin ki tutturdun bir drain diye milleti kulaklarından şüphe ettiriyorsun ?

yoksa googla da tube amp schematic yazıp çıkan devreleri asetata basıp ,3 pehidrol 1 tuz ruhu culardan mısın ?

Ne biliyorsan koy ortaya,kılıçlarımızı kuşanalım...

Bak kardeşim git pişman olursun bu mesleği bıraktırırım sana yazını sil vede git ........ Atmel vede pic proton öğrenmeye başlıyordum vaz geçtim işlerimi görmüyor sana tavsiyem 50000 tane örnekleme yapabilecek bir işlemciyi programlamam lazım (Fpga xillinx , krel chipler) hızları müthiş . Bunları sende öğren belki bir projede yardımcı olursun yada ben zaten araştırıyorum bu kursu nerede öğrenebilirim diye. Ama iyi niyetli geleceksen gel sil o yazını madara ederim seni.

Daha yolun başındasın desene..paralel prossesing illaki hız konusunda sınır tanımaz.FPGA öğrenmen güzel tabi. FPGA öğrenmek için,çizgi tagemin seminerleri var.Onlardan takip edebilirsin e labaratuar imkanları var..Eğer bir problemin olursa yine özelden yaz fpga ile ilgili.

Arm filanda öğren,ne bilirsen o kar.Ama en önemli olan ,bilginin sınırsız olduğunu öğren,bin bilsen de bir bilene danışmayı öğren.Özelden "yiyosa gel" demeden önce uslup üzerinde araştırmak lazım.eğer burada bilgini göstermek istiyorsan öncelikle bir uslubunu düzeltip,insanlara açıklayıcı bir bilgi vermen gerekecek.Hz mevlananın dediği gibi ,bin yıl okusamda ne biliyorsun deseler,haddimi derim demiş.

ha birde dunning kruger sendromu var.Google amcaya bir danış.Daha fazla kalbini ve şevkini kırmak istemiyorum.

Daha yolun başındasın desene..paralel prossesing illaki hız konusunda sınır tanımaz.FPGA öğrenmen güzel tabi. FPGA öğrenmek için,çizgi tagemin seminerleri var.Onlardan takip edebilirsin e labaratuar imkanları var..Eğer bir problemin olursa yine özelden yaz fpga ile ilgili.

Arm filanda öğren,ne bilirsen o kar.Ama en önemli olan ,bilginin sınırsız olduğunu öğren,bin bilsen de bir bilene danışmayı öğren.Özelden "yiyosa gel" demeden önce uslup üzerinde araştırmak lazım.eğer burada bilgini göstermek istiyorsan öncelikle bir uslubunu düzeltip,insanlara açıklayıcı bir bilgi vermen gerekecek.Hz mevlananın dediği gibi ,bin yıl okusamda ne biliyorsun deseler,haddimi derim demiş.

ha birde dunning kruger sendromu var.Google amcaya bir danış.Daha fazla kalbini ve şevkini kırmak istemiyorum.
Gördün mü buraya gelişindeki iyi niyet kılıcını vs. giyin gel diye yada bildiklerimi öğrenme yerine tartışarak bilgelik taslamasaydın böyle olurmuydu ? Herkese güzel davranmak varken senin en üstteki yazdığın yorumu tekrardan gözden geçirmen gerekiyor. Bu örneklemede aklında klmasın yazayım normalde ; 300-1000us tx darbesi 90hz'deki ilk rx'deki geri yansımayı değerlendirmek lazım 300ns tepkime vede yansıma 150us yapar. Bu 150us hızındaki yansımayı bobginden alıp metal cinsini değerlendirmek . Almanlar'da kaç tane mühendisleri var bu işi çözecek yokbizde amatörce uğraşlıyoruz işte yoksa bir Fpga 150$ pedalmı yapardık sanıyorsun. Ama sende bilirsinki ; belki bilmiyorsun ticareti Analog pedallar üstelik Lambalılar bunları kazandırmak. Şurada gönüllü bir kaç kişi bulup çok bir lambalı amplifikatör şeması paylaşacaktım herkesin rahat yapabileceği ama onada biri gelip neler der diye uğraşmak içimden gelmiyor.

Clamper , en baştada derim dedimde bizler hiçbirşey bilmiyoruz , hepimiz amatörüz diye . Bu meslekte en iyi ben bilirim diyenden uzak durun diye. Böyle birşeyi olmadığı halde sen bana yansıttın her neysede sana tekrar cevaplayacağın bir soru sorayım madem okadar iddalıyız benide herkeside mutlu eder ;
Bu Dr. Boogie adlı pedalda Drain voltajını ne olmalı demiyorum bak altını çizerek neye göre yapmak gerekir ?

Hocam sen pedal satmak için mi açmıştın bu başlığı? Pedalı anlat o zaman kullanacak kişiler için. Ben hiçbir pedalın tanıtım sayfasında teorik analog ya da sayısal devre muhabbeti yapıldığını görmedim. Yani bu konudan anlayan biri sorarsa sen de onun için cevap verirsin ama bilgi ispat etmek için sürekli birşeyler yazmaya çabalaman kötü izlenim bırakır. Kolay gelsin.

Yok herkese yazıyoruz işte kimse gücenmesin benim sorum cevaplanmasın diye . Dr. Boggie pedal için anlayanlar var diye iç resimlerinide yükledim , lamba sıcaklığına eş değer şekilde iyi çalışır. E tabiki hemen şemayı indir al yap olmuyor , bu pedal için çok Ar-ge yapmak gerekiyor , sorumda oydu benim gibi düşünen varmı diye. :)

şimdi benim kılıcım kalem.Kalem kitap ekseninde her türlü bilgi akışına varım,tek şartım sağlam temellere ve verilere dayanması.Varsa bir bilgim yaptığım iş belli eder zaten öyle bir çekincem yok :D Pedal yapmak çok çok zor bir iş değil gerçekten,ama bu işi ticaretini yapacaksan,sen ılıman olmak zorundasın.burda satıcı sensin,gelen kişi senin bilgine bakmaz,yaptığın iş belli eder kendini.Drain voltajı dediğin şeyi devre üzerinde işlem yapmadan kafadan analinizi mümkün değil malesef.elektronik mühendislği 3.sınıf öğrencisiyim.Eğer ihtiyacın olan teorik pratik bir bilgi varsa çekinmeden yazabilirsin.Ama madara mudara o tarz şeyler hoş değil...

şimdi benim kılıcım kalem.Kalem kitap ekseninde her türlü bilgi akışına varım,tek şartım sağlam temellere ve verilere dayanması.Varsa bir bilgim yaptığım iş belli eder zaten öyle bir çekincem yok :D Pedal yapmak çok çok zor bir iş değil gerçekten,ama bu işi ticaretini yapacaksan,sen ılıman olmak zorundasın.burda satıcı sensin,gelen kişi senin bilgine bakmaz,yaptığın iş belli eder kendini.Drain voltajı dediğin şeyi devre üzerinde işlem yapmadan kafadan analinizi mümkün değil malesef.elektronik mühendislği 3.sınıf öğrencisiyim.Eğer ihtiyacın olan teorik pratik bir bilgi varsa çekinmeden yazabilirsin.Ama madara mudara o tarz şeyler hoş değil...
Delikanlı ben senin yollarından geçeli çok oldu , 30 yaşındayım ben sana o yüzden yazdım , eğer cevaplamasaydım gülüp geçseydim yazdıklarına sen daha çok dikleşecektin şuanki çağın onu gösteriyor. Gördünmü pedal yapmak kolay değil preamplikatör dersin vay anasını 150tl'yede var bu niye 250tl dersin. Ama emek vede bilgi ile birleşince ortaya çok şey çıkıyor. Bu pedal ile sorduğum şeye gerçekten cevap verebilseydin anlardın beni :) Yani vede herkes aynısını yapardı zaten .

Geri