Mor Ekşisi

Sonunda dinleme fırsatını bulduğum için mutlu olduğumu söyleyerek başlayayım. Bana sorarsanız, iyi bir performanstı, öte yandan üstüme vazife mi değil mi bilmiyorum ama yine de söylemek istediğim bir iki şey var...
Gitarın tonu, tek başına gerçekten "doldurucu" bir ton öte yandan bas gitarın kendi karakteristiğinin "koyu" olduğu ve Biziz gibi bi mekanda çaldığınızı göz önüne aldığımızda iki gitar birleşince (özellikle bazı şarkılarda) ortamda gereksiz bir "koyuluk" oluşuyordu. Üzerine vokal girince Özge karanlıkta üzerine 100 tane spot yakılmışçasına ortaya çıkıyordu. Böyle olunca vokal ister istemez tek başına kalıyordu (bütün konser boyunca değil bir kaç şarkıda) ki pek hoş olmadığını belirteyim.
Özetle, gitar tonları üzerinde bir iki ince ayar yapılsa iyi olacakmış gibi geliyor bana.
Ve fakat, doğru düzgün bi soundcheck almadan, bir de bar sahnesinde verildiğini düşününce gayet iyi bir konserdi....
Başarılar diliyorum bolca...

yorumlar için teşekkür ederiz, gitar tonları hiç birbirini tutmuyor, çühkü hiçbir zaman sabit amfi kullanamıyorum, evde kendime göre bir şeyler yapıyorum stüdyoda marshallın bir modeline göre onu değiştiriyorum, konserde bir başka model ya da marka.. derken böyle kalıyor. arada çıkınca doğru dürüst soundcheck de alamıyoruz zaten, ama yine de yardım eden herkese tabii ki teşekkür ederiz.

sertsessiz demiş ki:
yorumlar için teşekkür ederiz, gitar tonları hiç birbirini tutmuyor, çühkü hiçbir zaman sabit amfi kullanamıyorum, evde kendime göre bir şeyler yapıyorum stüdyoda marshallın bir modeline göre onu değiştiriyorum, konserde bir başka model ya da marka.. derken böyle kalıyor. arada çıkınca doğru dürüst soundcheck de alamıyoruz zaten, ama yine de yardım eden herkese tabii ki teşekkür ederiz.

sanırım kendi anfini alıp konserlere onu götürmek en iyisi. :)
Başarılar

mor ekşisini cumartesi garageda istiyorum ya zıwanadan önce mesela nasıl güzel olur varya ;) :) (dem üzerine alınmasın buarada sizde iyisiniz ama benm jadım burda napiyim ;) )mor ekşisi çok öpüyorum hepinizi :beer :kaydim

ahahaha yerimize göz diktiniz siz de haaaa :) peh peh...o jadıysa biz de jedi yız :p
güzeldiniz bu arada Cumartesi...midem bulanıyoooooooooooooooooooooooooooooooo kusiciiiiiiiiiiiiiiim :) helal olsun kıj o mide bulantısıyla iyi götürdün programı...

Valla mervenin yazdıını okurken "allaa göktuu kızcak dedim içimden" :p Yok valla göktuucum siz varken bize düşmez diebilirim :) Çok güzeldi cumatesi günü...
Benim mide olayıda kötü oldu ya..Tam bi talihsizlik konser öncesi..Çıkmasakta bizi izlemeye gelen insanlara ayıp olurdu..Artık ii olmasada geçti bi konser daha..Neyse umarım bidaha böyle bişeyle karşılaşmam...Kimse karşılaşmasın...
Buarada Mor Ekşisi sanırım bikaç hafta ara vericek çalışmalara...sonra tam gaz devam...

Herhalde 3 ay ara verdiniz öskee bayadır geride kalmışsınız...Hadi ankaralılar için iyi ya biz demo filan yokmu kayıt nasıl dinliyeceğiz diyecem...Tabi bu yorumuma artık ne zaman cevap gelirse... ;)

:oops:

mor ekşisi daıldı arkadaşlar...gitaristimiz ve bateristimiz sertsessizdeler bende kabaktadı ndaım..aslında hiç istemezdim mor ekşisi nin daılmasını fakat bööle olması gerekti..teşekkür ederiz bize olan ilginizden dolayı:)

Geri