gibson les paul ve epiphone les paul arasında fark yoktur :D

Dur hele, eline geçti mi hiç o gitar? Reklamlarından falan gördüğüm kadarı ile harbi güzel bir gitardı.
Annihilation mı abi ? O ukte kaldı içimde.Rastlaşamadık...

Bu arada ! Annihilation 2 çıkmış.

N_110115A2.jpg

Bu ise önceki model;

AR_Splash.jpg

Bende Black Pearl Korina Explorer var. Fena derecede seviyorum hatta bu aralar en çok çaldığım gitarım. Hardware'i cidden kötü ama manyetiklerini şahsen seviyorum. F/P sınıfında Korina Explorer bence gayet başarılı.

Bende Black Pearl Korina Explorer var. Fena derecede seviyorum hatta bu aralar en çok çaldığım gitarım. Hardware'i cidden kötü ama manyetiklerini şahsen seviyorum. F/P sınıfında Korina Explorer bence gayet başarılı.
Neredeyse 1984 EX'den daha başarılı diyebilirim.Uzun süre,aynı zamanlarda kullandım 2 gitarıda.1984'ü takasladım,korinayı ise 4-5 ay daha kullandım :) Gibson olmasa hayatta satmazdım.

@V_Bassman'de vardı annihilation anlatsın... :D

cef votırs'da hastalık var galiba epiphone'la anlaşması bitince s.b. dreams çalacak onu bekliyorum. yaşıtları neşe içerisinde custom signature yaptırıyor adam ltd dv8-r çalıyordu. önemsemiyor anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Cef çok andıreytıd kaldı yahu. Grup da adam da sevilmeyecek gibi değil halbuki.
adam dünyevi tahta parçalarıyla ilgilenmiyor. ben bu kadar hayvan olup bu kadar mütevazı ekipmanı olan adam görmedim.

gerçi biraz kayserililik var galiba, malikane gibi evi var. bizim gibi mal değil parayı gitara yatıracak... hepimizin çayyolunda vilyası vardı şimdiye püüüüü.

adam dünyevi tahta parçalarıyla ilgilenmiyor. ben bu kadar hayvan olup bu kadar mütevazı ekipmanı olan adam görmedim.

gerçi biraz kayserililik var galiba, malikane gibi evi var. bizim gibi mal değil parayı gitara yatıracak... hepimizin çayyolunda vilyası vardı şimdiye püüüüü.

Adam Kanadalı, kafa başka türlü çalışıyor demek :) Gerçi Kanada'nın bazı yerlerinde emlak ucuz. Ama Vancouver'a zamanında yatırım yapmışsa bilemem tabii :)

Adam Kanadalı, kafa başka türlü çalışıyor demek :) Gerçi Kanada'nın bazı yerlerinde emlak ucuz. Ama Vancouver'a zamanında yatırım yapmışsa bilemem tabii :)
türk olsa parayı vosfogen golfe yatırır. maun araba tok ses çıkarıyor, ikinci eli sıfırından pahalı.

cidden bizde bi sıkıntı var. cüzi miktar para kazanıp güzel değerlendirmiş kendisi. misal greg christian ağlıyordu en son, eric peterson ile chuch billy beni kandırdı diye. adama bir yıl tonla konser için 30.000 dolar vermişler vergi dahil.

waters'ın evi...

Epiphone Ltd Ed Jeff Waters Annihilation II Flying V Outfit | Andertons

waters'ın gitarı.

Kiralık müzisyenlerden ve stüdyo giderlerinden para kalmıyordur :D Bir insan neredeyse her albümde farklı insanlarla çalışır mı, bu kadar mı şanssız olunur grup arkadaşı bulmada :D

Kiralık müzisyenlerden ve stüdyo giderlerinden para kalmıyordur :D Bir insan neredeyse her albümde farklı insanlarla çalışır mı, bu kadar mı şanssız olunur grup arkadaşı bulmada :D
padden başkan vardı, o da familya nedenlerinden bıraktı. kim lan bu hipster dingil diyordum, beni utandırdı padden.

kendi studyosu var, ordan da kazanıyor bir miktar sanırım. akıllı adam.

bende gibson custom shop futura var 99 üretimi. üzerindeki boya işçilik vs geçiyorum heryerinden kalite akmasının, gitardan çıkan sound a hala beynim almıyor yıllardır, abartmıyorum o derece. yüz tane ekipman dizmek yerine iyi bir amfi bir üst seviye gitar gerisi yalan derim.

katılıyorum. pek çok kişi aksini söyler ama hemen hemen her elektro gitar aşağı yukarı aynı sesi verir. çünkü elektro gitarların akustik alanı az ve işin içine elektronik meseleler giriyor. ama tabiki gibson 'lar daha uzun ömürlü gitarlardır. aksamlar daha kalitelidir işçilik daha iyidir. fretler tek tek düzenlenmiştir. öyle müthiş bir ses farkı olmaz ama görünüşü ve konforluğu her zaman daha iyidir. bu da daha rahat ve güzel müzik yapmamızı sağlar. bence önemli olan da budur.

Bugüne dek ben bu olaya akustik tonun açıklığı-kapalılığı ve amfiye bağlandığı zaman ortaya çıkacak sonucu üzerinden baktım hep. Bir strat ile bir LP'ün veya farklı ağaç kullanılan gitarların akustik tonlarındaki renk farklılıklarına girmek aklıma hiç gelmemişti.

Neyse, arkadaş gelince meramını açıklar. Biz de ona göre fikir alış verişinde bulunuruz.

Geri