Evde amatör çalışma yapmak için gereken şeyler neler ?

S

Shizofren

Arkadaşlar şimdilik amatör olarak evde alt yapılar üzerine kayıt almak istiyorum.

Bunun için mic ve ses kartı şart zaten fakat mixer ve preamler gereklimidir. Önerilerinizi bekliyorum.!

Mic olayına girme daha önce kayıt işi yapmadıysan evde. Ses kartı ve 3-4 yazılım işini görür. Prosesör yada setup'ımla alıcam diyosan direk onları ses kartına girersin. Yok dersende guitar rig, ampli tube vs. gibi yazılımlar var. Bi süre yetebilir sağlam bi ses kartıyla. Kayıt içinde auidition yada cubase kullanabilirsin.

Arkadaşlar şimdilik amatör olarak evde alt yapılar üzerine kayıt almak istiyorum.

Bunun için mic ve ses kartı şart zaten fakat mixer ve preamler gereklimidir. Önerilerinizi bekliyorum.!

Mixer ve preamp, sistemin ses kalitesini arttırmak ve giriş çıkışları tek yerden yönetebilmek için kullanılır. Seçerken dikkatlı olmalısın. 1000 tl ses kartına verip bunu 300 liralık mikser'e bağlama. Alacağın preampın da, ses kartının preamplarından daha iyi olduğuna emin olmalısın. İş bununla bitmiyor. Harici preamp'ı ses kartının girişine bağladığın zaman ses kartı A/D dönüştürücüleri iyi olmalı ki, verim alabilesin.

Benim tavsiyem bütçeni bölmeden iyi bir ses kartı ve mikrofon alman olur. ;)
Bütçe bildirirsen daha ayrıntılı yardım edebiliriz.

Al bir presonus firebox keyfine bak... 24 bit / 96 KHz... 2 tane de mikrofon/enstrüman kombo girişi var... İyi plug-in'lerle başka bir şeyler almana gerek de kalmaz... Uzun süre seni idare eder... 2. el bulabilirsen hesaplı da olur... Daha fazlası evde kendi kendine takılmak için fazla olur :)

Geri