Useless-A Perfect Turtles- (Alternative Rock) - Izmir

Cth demiş ki:
Tarz uyuşmazlığı sebebiyle Besen(Vokal) gruptan ayrılmıştır.. Bu yazının sorumluluğunu almak istemezdim ama iyi kötü gerçekler bu. Umarım hepimiz için doğru ve yerinde bir karar olmuştur. Şu vakit kendisini iyi bir hardcore grubunda vokalist olarak görmeyi ümit ediyoruz&destekliyoruz.
bence yerınde olmus, gec kalmadan da farketmenız en iyisi olmuş. yakın zamanda boslugu doldurmanız dilegiyle..

cavo demiş ki:
bence önce tarzınızı değiştirin.sizi izledim ve çaldığınız parçaları beni ve diğer izleyenleri baydı.sahnede uyumsuzdunuz ve hatalar yaptnız.sakın dediklerimi yanlış anlamayın.yıkıcı eleştri olarak anlamayın.tamamen gördüğüm şeyleri ,düşündüklerimi söylüyorum.vokali değiştirmekle iyi bir iş yapacaksınız bence.ben hiç beğenmemiştim eski vokali.hepinize başarılar.piyasadan uzak durup kaliteye yaklaşırsınız umarım
Piyasadan uzak durmak nerdeyse piyasadaki tüm grupların ortak düşüncesi ve ideali aslında:)
Parça seçimi ve tarz konusu ise tam bi fiyasko.. Şahsen çaldıklarımız benim istediğim, güvendiğim ve zevk aldığım parçalar değil zaten.. Bilmiyorum çok mu derine daldım... mutlu muyuz? Şu halde mutlu edebilcek miyiz?¿

*..susar.*

cavo demiş ki:
bence önce tarzınızı değiştirin.sizi izledim ve çaldığınız parçaları beni ve diğer izleyenleri baydı.sahnede uyumsuzdunuz ve hatalar yaptnız.sakın dediklerimi yanlış anlamayın.yıkıcı eleştri olarak anlamayın.tamamen gördüğüm şeyleri ,düşündüklerimi söylüyorum.vokali değiştirmekle iyi bir iş yapacaksınız bence.ben hiç beğenmemiştim eski vokali.hepinize başarılar.piyasadan uzak durup kaliteye yaklaşırsınız umarım
Cth demiş ki:
Piyasadan uzak durmak nerdeyse piyasadaki tüm grupların ortak düşüncesi ve ideali aslında:)
Parça seçimi ve tarz konusu ise tam bi fiyasko.. Şahsen çaldıklarımız benim istediğim, güvendiğim ve zevk aldığım parçalar değil zaten.. Bilmiyorum çok mu derine daldım... mutlu muyuz? Şu halde mutlu edebilcek miyiz?¿

hmm.
kime göre neye göre piyasa şarkı seçimi bayabiliyor ki? ben şahsen bayılmadım. kaldı ki bu adamlar apc çalabilecek cesareti gösterdiler, nasıl yaptıkları ya da nasıl yapamadıkları mühim bir konu değil. sonuç itibariyle izmirde herkes eline gitarı bageti alıp birşeyler yapmaya çalışıyor ve bu işe muazzam emek veriyor, "bayık" demek bence biraz acımasız oluyor.

şöyle bir durum var ki izleyiciyi repertuar seçimi açısından memnun etmek çok zor bir iştir. misal veriyorum, benim dinlediğim tarzdaki müziğin popüler kültürüne hafiften kayma göstermiş bir grubu çalarlarsa bu benim için piyasa olabilir. belki bir başkası için blind çalmaları piyasa olabilir. görece, beynin seçiciliği ile bağdaştırılan bir kavramdır aslen. bu konuda en iyisini sahte yapıyor sanırım, çünkü bol şarkılı bir repertuarları var ve içinde her telden şarkı var. useless topu topu 15 şarkı çalabildiği için bu kadar az sayıdaki piyasa şarkı "daha fazla piyasa" olarak çarpıyor göze.

burak besen konusundaki görüşlerinize hiç katılmıyorum, bunu ehryerde söylüyorum, burak çok yetenekli bir vokal. detonasyon, ses çatlaması, ses düşmesi gibi problemler tamamiyle söylediği (ve hatalı seçilen) şarkılarla ilgilidir. ki bu problem ortadan kalkabilir keza atalarımız transpozasyon diye bişey bulmuşlar.

berkçiğim, beste yapmadığın sürece istediğin şeyi çalabileceğin bir grup toplamak zor birşey. ama başarılar dilerim. :)

sevgiler.

arkadaşlar ben üzüldüm bayaa burak ın ayrılmasına, ama umarım bu karar hem grup hemde burak için iyi şeylere sebep olur...

casey demiş ki:
Cth demiş ki:
Tarz uyuşmazlığı sebebiyle Besen(Vokal) gruptan ayrılmıştır.. Bu yazının sorumluluğunu almak istemezdim ama iyi kötü gerçekler bu. Umarım hepimiz için doğru ve yerinde bir karar olmuştur. Şu vakit kendisini iyi bir hardcore grubunda vokalist olarak görmeyi ümit ediyoruz&destekliyoruz.
bence yerınde olmus, gec kalmadan da farketmenız en iyisi olmuş. yakın zamanda boslugu doldurmanız dilegiyle..

Ewt sonunda yolu ayırdık.Bu olaydan mutlu olduğumu söyliyemicem ama sonuçta her iki tarafında mutlu olabilmesi için bu ayrılık gerekiodu.Ve insanlar ilk önce kendi öz eleştirisini yaparsa daha mutlu olucam.Sonuçta o konserde tek göz önünde bende oldum umarım bundan sonra daha dikkatli olursunuz.
Useless bitmez arkadaşlar umarım sizin tarzınızda bir vokal bulabilirsiniz aksine seçtiğiniz parçalar bence yerinde ve böyle parçaları çalmanız gerekio çünkü insanların böyle müziğe ihtiyacı var...

casey cim.Yerinde fln demişin sana göre yerinde olabilir.Sonuçta kendiminde beğenmediği şarkılar çalınırsa kendin zevk alamadığın şarkılaır çalarsan bunlar olacaktır.Buna tarz uyuşmazlığı diyoruz.Sonuçta benim söyliyebilceğim parçalar çok fazla ses gerektirmeyen parçalar ve sahnede sevebildiğim şarkılar olursa performansımda daha ii gelecektir.Genede eleştirine saygı duyuyorum.Diğer başka bi grupta konserimi izlemeni isterim teşekkürler...

Efecim yaptığım konuşmadan dolayı sana teşekkür ediyorum.Benim tam olarak anlatmak istediğimi yazmışssın helal kardeşim :)

[/b]

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkurler şuana kadar konuşmak istememiştim bu konu hakkında ama kaçarak bir yere varılmıyor.sevgili arkadaşım burak ile grupça ortak bir karar alarak yollarımızı ayırdık.gerek grubun gitmek istediği yön gerekse ortak parçalar bulamayışımız buna neden olabilir.sonuç olarak elle tutulan burak arkadasımızın bize bugune kadar ki katkıları var elımızde ve bu yuzden ona kendi adıma teşekkur edıyorum ve bundan sonra yapacagı projelerde sonsuz bugune kadar oldugu gıbı sonsuz destekcısı oldugumu bılmesını(nizi) istıyorum.herkesin istediği şeyi yaptığı zaman daha ıyı yapacagı su goturmez bır gercektır.burak besenınde bundan sonra ki calısmasında bizi sureklı izleyeni yapacagından adım gıbı eminim..
yorumlara gelınce,öncelıkle herkesın fıkrı kendıne arkadaslar yanı sonuc olarak grup 4 kısıden olusuyor(suan ıcın) ve hepımız aklı basında ınsanlarız gorebılıyoruz ırdelebılıyoruz..eleştrılerde biraz daha mantıklı duzgun ve ınsanları kırmayacak seyler yazarsak daha ıyı olacak dıye dusunuyorum sonucta uslup onemlı bır sey.kimse bir birinin nasıl bır ruh halınde yazı yazdıgını bılmedıgı ıcın kırılmak gayet olağan karsılanabılır ama olmaması gerekır.
cavo demiş ki:
gereksiz bir yorum olmuş.grup adını yazarsan topıgınızde kırlılık yaratabılırız ıstedıgın buysa tabı ;) (bkz mesela gayet kufur edılesı bısey yazdım)

useless herzaman daha yukarılara calısacak.bu kolay bır yol degıl belkı daha uye degısecek belkı daha yenıler gelecek ama bu ısım olmalı.cunku hepımız ısteyerek yapıyoruz bunu ve hakkedıyor..
gorusmek uzere..

Cth demiş ki:
cavo demiş ki:

ne diyeyim sana?!! :LOL: yeterli bu sanırım.

uzun zamandır eksik gidermeye çalışan useless tekrardan çalışmalara başlamıştır.
güzel bir şeyler ortaya cıkacaktır.
küçüklerinin gözlerinden büyüklerinin ellerinden öpecektir
ha bi de başlık değişecektir
niye tir tir tir şeklinde yazdığımı bilmiyorum

özdemir?

Yeni vokalimiz özdemir aramıza hoşgelmiştir. Onun ve bizim açımızdan hayırlı ve uğurlu olsun.
Useless tekrar aktive ve çalışmalara başlamıştır. Sömestır tatiline kadar konserle geri dönmeyi planlamaktadır.

-tevfik

Arkadaşlar son durumu bildirmek istedim. Yaklaşik iki hafta önce aramiza katilan grubumuzun yeni basscisi Emre aramıza hoşgelmiştir. Onun ve bizim açımızdan hayirli uğurlu olsun. Ayrica grup üç aylik süreçden sonra haril haril çalışmaktadir.

25martopus6vb.jpg

25 Mart 2006 Cumartesi
günü OPUS da öncesinde cok sevdiğimiz arkadaşımız canerin caldığı "nûan-ce" ve sonrasinda grup trio ile konser vericez herkesi bekleriz.

Ayrica komik gelişmelerde var. Grubumuzun yanina ikinci bir isim olarak A Perfect Turtles ekledik. Anlam aramayin cünkü düşünerek eklemedik. Studio alırken studiolarda kazara telafuz hatasiyla ortaya çıkmış. Ve hepimizin beğenmesiyle eklediğimiz bir geyiktir.

25 Mart 2006 Cumartesi OPUS'a Herkesi bekleriz..

Henüz belirlenmemiş grup belirlenince buraya eklerim. Daha burası cok editlenicek gibi =o))

25 mart cumartesi günü beraber konser vercegimiz icin sabırsızlandıgım,heyacanlandıgım bekledigim gruptur da..yeni halleri,yeni repertuvarları ve soundları merak konusudur..bu da pek bi enrty havasında oldu beh..:>hepinize kolay gelsin arkadaslar..muhtesem turtlelar..;>

dnt_b_nlve demiş ki:
25 mart cumartesi günü beraber konser vercegimiz icin sabırsızlandıgım,heyacanlandıgım bekledigim gruptur da..yeni halleri,yeni repertuvarları ve soundları merak konusudur..bu da pek bi enrty havasında oldu beh..:>hepinize kolay gelsin arkadaslar..muhtesem turtlelar..;>

Bizde seni mükemmel fender jazz bass'inda sahnede görmeyi merakla ve sabırsızlıkla bekliyoruz.. =o))

"APTs".. yani Doritos'un TYTZ geyiği gibi bişey..
A perfect circle'ın yanlış telafuzu:) Hoşumuza gitti öyle işte:)
Bakma şu an 2 lafı arka arkaya getiremedim. Heycanlandım pek bi.
Ama Ankaraya özel video çekip koyarız nete. Madem realda anı paylaşamıoruz bizde sanal aleme akarız dimi?
Değil mi ya?? Detron abi? Sen söle yu? euha:D

Geri