sertsessiz (Rock/Ska/Pop-punk) - Ankara

şimdi bunları söyleyince havalara girmişler, bulmuş da istiyorlar gibilerinden laflarda gelebilir.. ama 3 hafta öncesinde 3 yada 4. grup olarak çıkma şeklinde anlaşmamız olduğu halde ilk grup olarak çıkarılmak istenmemiz, 45 dakika çalma suremiz olduğunu söyleyip tam olarak 31. dakikada sahneden indirilmemiz(indirilme nedeni: tüm etkinligin yetiştirilmek istenmesi) bir grubun moralini tabiiki bozar. umarım bu organizyon ve diğer organizsayon yapan arkadaşlar bunu aşarlar çünkü bu işin de fazlaca ticaret kokması pek hoş olmaz..(tabiki para kazanılmalı ama biraz da emeğe saygı olsa iyi olur)

ben geç geldiğim için dinleyemedim malesef sizi.. bazı sorunlar olmuş sanırım organizasyonla ilgili.. zaten içerisi çocuk yuvası gibiydi, pek bişey beklemiyordum beklediğim gibi çıktı.sorunlar her zaman oluyor onemli olan sizin iyi müzik yapıp çalışmaya devam etmeniz başarılar...

RBC demiş ki:
şimdi bunları söyleyince havalara girmişler, bulmuş da istiyorlar gibilerinden laflarda gelebilir.. ama 3 hafta öncesinde 3 yada 4. grup olarak çıkma şeklinde anlaşmamız olduğu halde ilk grup olarak çıkarılmak istenmemiz, 45 dakika çalma suremiz olduğunu söyleyip tam olarak 31. dakikada sahneden indirilmemiz(indirilme nedeni: tüm etkinligin yetiştirilmek istenmesi) bir grubun moralini tabiiki bozar. umarım bu organizyon ve diğer organizsayon yapan arkadaşlar bunu aşarlar çünkü bu işin de fazlaca ticaret kokması pek hoş olmaz..(tabiki para kazanılmalı ama biraz da emeğe saygı olsa iyi olur)
siz yine iyi 31 dk... biz de 5 şarkı çaldık indik..

ya bu konuda herkes isyan etmekte haklı, tek söleyeceğim arkadaş ayaklarına organizasyon yapılmaz arkadaşlar. orda çalmaya gelen grup birinin gitar dersini birinin dershanesini düşünmek zorunda değil. O gün mazereti olan katılmaz organizasyona bu kadar basittir bunun çözümü. Ben işin başında konuşuyorum 5. grup olarak olarak 16.00-16.30 arası sahneye çıkıcaksınız deniliyor. Oraya bir geliyorum saat 14.00 hadi ilk grup olarak sahneye çıkın. Hayda o niye? işte bunun dershanesi varmış gelemiyor bunun da gitar kursu varmış gelemiyor. Sonra tüm işler aksıyor.

yani bizde 6 şarkı çaldık son şarkıda bir buçuk dakikalık bir şeydi.

maevar demiş ki:
ya bu konuda herkes isyan etmekte haklı, tek söleyeceğim arkadaş ayaklarına organizasyon yapılmaz arkadaşlar. orda çalmaya gelen grup birinin gitar dersini birinin dershanesini düşünmek zorunda değil. O gün mazereti olan katılmaz organizasyona bu kadar basittir bunun çözümü. Ben işin başında konuşuyorum 5. grup olarak olarak 16.00-16.30 arası sahneye çıkıcaksınız deniliyor. Oraya bir geliyorum saat 14.00 hadi ilk grup olarak sahneye çıkın. Hayda o niye? işte bunun dershanesi varmış gelemiyor bunun da gitar kursu varmış gelemiyor. Sonra tüm işler aksıyor.

yani bizde 6 şarkı çaldık son şarkıda bir buçuk dakikalık bir şeydi.

Normalde bizim saat 14.00de sahneye cıkmamız gerekiyordu.. biz gayette hazırdık.. fakat 6 grup fazla oluyormuymus neymiş.. bu tür mazeretler sürdüler.. bizde eyvallah dedik.. bizim dersane falan gibi bir durumumuz söz konusu değildi..

neyse başarılar arkadaslar

Tamam haklısınız arkadaşlar da bu bizimle alakası olan bir şey değil.Benim gitar dersim olduğu için ustume direk olarak alındım..Bize zaten nema ve sertsessizden sonra 3. cıkacaksınız dendi osiris ve Fas10 iptal olduktan sonra.İlk cıkacagımız soylense mazeretlerimizden dolayı,saatlerimizin uymayacağından dolayı organizasyona katılmazdık.Ve Henüz hiç bir grup sahne almamışken de tüm grup ordaydık.Bu tamamen organizator hatasıdır.Biz kimseyi başka gerekcelerle bekletmedik.Hiç bir iş bizim yüzümüzden aksamadı.Denilen saatte geldik.Sanırım anlatabildim derdimi :)

başarılar...

Özgün kardeşim üzerine alınma, orada Ozan'ın demek istediği sanırım şu : yani bize orada mazeret olarak söylenen birinin dersanesi var, birini gitar kursu var vs. o yuzden siz ilk çıkmak zorundasınız şeklinde idi. Bu bizi ilgilendirecek bir konu değil, biz saatimizde çıkıp çıkmayacağımıza bakarız. Orada tepki sana değil, organizasyona ve bize o andaki yaklaşımına. Mesela size nema ve sertsessizden sonra çıkacağınız söylenmiş, biz ise oraya gittiğimizde öğrendik.(ki anlaşmamız ilk 2 gruptan önce çıkmamak suretiyle şeklindeydi.) Yani tepkimiz (en azından benim tepkim) hiç bir gruba veya kişiye değil, organizasyonadır. Sanırım anlatabildim derdimi :p

3 aralık saat 16:00 @ Garage
9 Aralık saat 13:00 @ ODTÜ Beste Günleri
10 Aralık @ DIP, saati belli olunca duyuracağız.

teşekkür ederiz alpay bey :)

kolay gele gençler!!!

takmayın böle şeyleri her amatör grubun başına gelebiliyor ama emeğine saygısızlık sezdin mi yedirmeyeceksin emeğini ben onu bilir onu söylerim

görüşmek üzere

efenim şu konser haberleri bi renkli ve büyük yazmayı öğrenemediniz gitti.. :)

bu arada saol emre.. ama şimdiden söleyim bu seferde gelmezsen.. okulda peşindeyim bilesin!

Geri