Reservoir Dogs

Filmin %80'i bi garajda karsılıklı konusma seklinde geciyo...kamera kullanımları we diyaloglar mükemmel...hele michael madsen'in garajda yalnız kaldığı polisin kulaanı iskence ederek kopardığı sahne muhtesem...Bencede yarım kalmış gibi

kalit olarak oyunculuk ve diyaloglar mükemmeldir,ama nedense filmde bişeyler eksiktir ya da bilerek eksik bırakılmıştır...

filme tapanlar vardır,hatta tarantino'nu en iyi filmi olduğunu iddia edenlerde.Ben onlardan deilim ama güzel film tabi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel film ama hakaten de dediğimiz gibi kısaltmış sanki.Dikkatli izlediğiniz zaman sahneler ve diyaloglar arasında ufak kopukluklar olduğu sezilebilir(sezilmeyedebilir)

Montaj falan derken iyicen kırptı galiba.

Hakettiği rolü bir türlü alamayan Michael Madsen ve kariyeri müthiş başarılarla dolu Harvey Keitel'i de bir kenara koyacak olursak bence film en çok Tim Roth'a yaradı.Yarım kalma konusuna gelince de evet bir eksiklik var ama filmin sonunda mı yoksa arada bir yerde mi buna cevap veremeyeceğim.

filmdeki eksiklik duygusu tarantino filmlerinin genel sorunu zaten, bu nedenle kill bill filminin ikiye bölmesine sevinmişimdir yoksa kurguda süreye uydurmak için yine kırpılacaktı film. ama bu film 99 dakika gibi çokta uzun olmayan bir süreye sahip, bu nedenle kırpıldığı ihtimali ne kadar doğrudur bilmiyorum...

Başlangıç diyaloğuyla yaran (Madonna Like A Virgin olayı :) ), o dakika da Tarantino'nun zekasını ve kendisini birebir ortaya koyan, inanılmaz güzel kurgulu bol Steve Buscemi'li (Amerika'nın Çirkin Kralı) çok güzel bir film. Kulak kesme sahnesi olmasa tam bir yaz-polisiye-kara komedisi diyicem. İnsanlarda bu nasıl bir tür diyip kalıcak.

Roth-Azad demiş ki:
Başlangıç diyaloğuyla yaran (Madonna Like A Virgin olayı :) ), o dakika da Tarantino'nun zekasını ve kendisini birebir ortaya koyan, inanılmaz güzel kurgulu bol Steve Buscemi'li (Amerika'nın Çirkin Kralı) çok güzel bir film. Kulak kesme sahnesi olmasa tam bir yaz-polisiye-kara komedisi diyicem. İnsanlarda bu nasıl bir tür diyip kalıcak.

evet ya o nasıl bir tür öle

Mikado demiş ki:
kalit olarak oyunculuk ve diyaloglar mükemmeldir,ama nedense filmde bişeyler eksiktir ya da bilerek eksik bırakılmıştır...

filme tapanlar vardır,hatta tarantino'nu en iyi filmi olduğunu iddia edenlerde.Ben onlardan deilim ama güzel film tabi...

evet sanırım ben o "tapanlar" kısmındanım..

hep kendime neden tarantino bu kadar abartılıyor diye soruyordum.bence bunun cevabı konularını tüketmiş olan amerikan sinemasına yeni bir soluk getirmesi.ama ben bu adamın pulp fiction ve günbatımından şafağa 1(yönetmen rodrigez ama senaryo ve yardımcı başrol tarantino olduğundan onunda denilebilir)hariç diğer filmlerinde sıkıldım.kill bill 1 de de sıkılmıştım ama 2 iyiydi.rezervuar köpekleri de benim sevmediğim filmlerden.izlerken çok sıkılmıştım.hemde filmin süresi 120 dakika bile değildi.beni 120 dakikanın altındaki filmelr arasında en fazla sıkan film bile diyebilirim.

Sanother demiş ki:
Tarantino'nun abartıldığı nokta şiddeti estetik olarak çok iyi bir biçimde yansıtmasıdır.

Kesinlikle katılıyorum.Gerek yönettiği gerekse yazdığı filmlerin hepsinde şiddet kullanıyor.Kesilen kulaklar,yakılan adamlar,işkence sahneleri vs. ama hepsini Sanother in dediği gibi estetik kaygıyla yaptığını düşünüyorum ben.Esprilerde çok ince ve anlamlı.

daha önce yazmışmıydım hatırlamıyorum ama filmde garson kıza bahşiş bırakma konusunda geçen ısrarlı bir muhabbet kavgaya dönüşmek üzereyken bahşişin bırakılmasıyla son buluyordu,filmin eğlenceli diyaloglarından biridir kanımca.

mo demiş ki:
daha önce yazmışmıydım hatırlamıyorum ama filmde garson kıza bahşiş bırakma konusunda geçen ısrarlı bir muhabbet kavgaya dönüşmek üzereyken bahşişin bırakılmasıyla son buluyordu,filmin eğlenceli diyaloglarından biridir kanımca.

Evet bende bayılmıştım o konuya çok az insanın umursayacağı bir olay üzerine 10 dk diyalog.

Filmin açılış sahnesinin sonlarına doğru geçiyor o bahşiş tartışması ki film zaten ilk sahnesiyle bitiriyor, Madonna tartışması üzerine bahşiş tartışması...

tarantino'yu şiddet sahneleri yüzünden çoğu zaman sevemesem de, esprileri ve diyaloglarıyla farklı bir yeri vardır...reservoir dogs da diyaloglarıyla ve karakterleriyle ilgi çekici bir filmdir...

Geri