Self Torture

Az önce sitelerinden "Adrenaline" ve "Uplift"i indirip dinledim, çok güzel olmuş. Sanki Dismember, Napalm Death yada onun gibi death grubunun parçasını dinliyorum. Tr'de de bu kadar kaliteli death yapan bi grubun olması sevindirdi beni. Umarım hep aynı yerde kalmazlar ve daha da geliştirirler. (Burada kalmaları bile yeter bence!). Bu grup Tr'nin
dışarıdaki temsilcisi olabilir death tarzında. Rock The Nations'da izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Hepsine başarılar!

Bu arada tarz muhabbeti dönüyo ortada. Ben "thrash/death" diyorum.

Öncelikle herkeze çok teşekkür...

Yeni albüm PERSON-A şu an ankarada dağıtılmış durumda hafta içide sanırım en geç cuma gününe kadar İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Samsun illerine ulaşmış olur her ile gönderme şansımız maleseh yok ama isteyen herkeze posta ile ulaştırılıcaktır.. daha fazla bilgi için

www.selftorture.org adresini ziyaret edebilirsiniz

Bu arada İlk albümünde 2. baskısı yapılmıştır edinememis dinleyicilere duyrulur.

Hadi herkeze keyifli dinlemeler.

09-06-04 tarihi itibari ile PERSON-A albümünü edinebileceğiniz şehir ve mekanlar:
Ankara:Dost Kitapevi,Rockstore,Hayri,West müzik,Zıd müzik.
İstanbul: Hammer müzik,Atlantis müzik,Köstebek,İstavrit K.K. İzmir: Stüdyo Ümit Ve adını şimdi hatırlıyamadığım Bir Müzik Mazası. Bursa: Şenol HM Shop. Samsun: Baget Rock cafe & Stüdyo. Eskişehir: Dj Club.
Ve çok yakın bir tarihte bütün D'nR müzik mazalarında..

Bu Şehirlerin Dışında Kalan Şehirlerede Posta İle Albüm Ulaştırılır. TümBilgi Sitedeki Releases bölümünde mevcuttur...
www.selftorture.org

ilk zor da dinledim hoşuma gitti birtde radical noşse dan birinin olduğunu duymuştum ama yanılmışım aldım tarz larına hiç uymayan bir kapak tı çok kötü punk kapağı gibi ama albüm güzel birde grupları niye illa bir tarz içine koymaya çalışıyorsunuz iyi yada kötü grup albüm ve tarz vardır bence

yaw adamlar saf death ve hard-core u birleştirip iş yapıyo.... daha fazla bişey sölemeye gerek yok zaten. bu arada yeni albumleri süper koparıyo adamı.. bu tarz sevenler için kaçırılmaması gereken bi albüm person-a bence uğraşsa mumu clean vokalinde altında kalkar.. daha fazla solemeye gerek yok işte SELF TORTURE! adamların konserinden sağ çıkan görmedim bu arada kan govdeyi götürüyo yani...

dinlediğim en kaliteli metal gruplarından biri. işlerini baştan sağma yapmadıkları ve özendikleri ortada. tebrikler ve başarılarının devamı dileğiyle...

Türkiyenin en iyi hard - core grubu ne diim...
Ama forumlarının bu kadar boş olması şaşırttı açıkçası...
Yeni albüme diyecek yok süper ötesi riffler gerçekten müzik adamıyız diyor st için ayrıca logo da müthiş...
ne diyim başarılar...

(Deepnote: Ankarada CD satan bir yer daha... Tunalı da TheBurner... Oradan da temin edebilirsiniz... Zaten bilmeyen yoktur da hatırlatmakta fayda var...)

LethalPoisoner demiş ki:
Türkiyenin en iyi hard - core grubu ne diim...
Ama forumlarının bu kadar boş olması şaşırttı açıkçası...
Yeni albüme diyecek yok süper ötesi riffler gerçekten müzik adamıyız diyor st için ayrıca logo da müthiş...
ne diyim başarılar...

(Deepnote: Ankarada CD satan bir yer daha... Tunalı da TheBurner... Oradan da temin edebilirsiniz... Zaten bilmeyen yoktur da hatırlatmakta fayda var...)
en iyilerden biri bencebunlardan önce antisilince ve radical noise var ama ikisideayrıldı :( hım birde somethng's wrong var güzel böyledevamlogo ları hakkındayorumum yukarda birşeysöylemek istersen diye

3 Temmuz 2004 - Saat:12.00
SELF TORTURE
RockTheNations'04 - 2.Gün Açılış grubu

Maslak VENUE

Merakla bekliyoruz efendim. Bu arada Person-A süper! Ellere, dillere sağlık! :D

cumartesi RTN'e tek erken gidiş sebebim bu adamlar. albümü dinleme fırsatım olmadı ama bende bi kaç mp3leri var gerçekten çok başarılılar.

Konser böyle yapilir metal , hardcore boyle yapilir dedirttiler işte self torture t-shirtümü arkasinda "06" yazisiyla gururla giydim abilerim agziniza ellerinize ayaklariniza beyninize saglik...

yine izleyemedim :( bu kadar olmaz ya cuma kapıları 14:30 sularında açan zihniyet c.tesi erken açıyo ve sonuç ben 14'te ordayken self torture çoktan inmiş oluyo. duyduğuma göre gayet gaz ve güzel geçmiş. vokalin sesi kısılmış galiba bi ara ama yinede güzelmiş...

Kendi guestbook umuzda kopyalayıp burayada koyayım dedim RTN hakkındaki görüşlerimi Death metalcileri Hardcore cuları ve sert müzik sevenleri biraz yediler konserde bence.

Ozan
Web Site: Rock Star Slayer
Comments: RTN...

Yazsammı yazmasammı diye düsünüp duruyodum sesli harfleri olmayan yakışıklı arkadaşımın dürtmesiyle bişiyler yazmaya karar vedim...En başta bizi konserin en iyi üç grubu arasında göstermesine sevindiğimi belirtmek isterim. Thanks

Cuma: Neler vardı gerçekten pek hatırlamıyorum aklımda kalanlar sadece Epica nın vokalisti ve bir elemanın saat sabah 09:30 dan 13:00 e kadar dışarda beklediklerini ve içeriye girmeyi başardıklarındada sırtlarında bir çantayla ortalıkta süründüklerini hatırlıyorum. Daha çok şey var aslında şimdi yazdıkca hatırlıyorum ama yazmaya degecek bişiy yok sanırım.

Cumartesi: Konser günümüz tam bir maceraya sahne oldu Çok ayrıntıya girmiyeceğim kısaca bizans entirikealarıyla ikinci grup olarak çıkacağımız sahneye ilk grup olarak çıkartılma olayına gururlu bir Türk olarak ( herşeyin farkındayız ama sittiye ) deyip çıktık. Çatur çutur çaldık cuma sabahından beri azmayı bekleyen seyircide sonunda güzel bir oh çekip rahatladı Ha bu arada sahne teknik ekibi (7-8 Alman dan oluşuyor) Tek kelimeyle muhteşemdi konserde organizasyon içerisinde bize saygı gösteren tek ekipdi. Tek üzüntüm erken saat de bizi izlemek isteyipde yetişemeyen onlar ca seyirciye çalamamış olmak. herşeye ramen gelip bizimle olan her kezede çok teşekkür ederim. Caliban tek kelimeyle muhteşemdi tam bir konser grubu tekrar gelirlerse mutlaka kaçırmayın derim çekeceğiniz her türlü sıkıntıya deyeceğine kefilim bence tüm festivalin en bomba grubuydu çalmaya başlar başlamaz kendini pogo ya sokmaman imkansız Morethanever da oldukca iyiydi genç ve samimi insanlar iki gün boyunca baya sohbet ettik sahneleride oldukca hareketli kaçıranlar için üzüldüm. ayrıca sahneden Selftorture a teşekkür etmeleri ve parça hediye etmeleri çok şık bir hareketti. Konsere gelemeyen Marduk ve Vader seyircisi organizasyona sinirlendi fakat pek bişi olmadı.

Pazar: Gene bir sürpriz le başladı pazar günü oraya gelme nedenim olan Malevolent Creation da konserde yoktu. İstemesemde hiç şaşıramadım Seyirciler organizasyonun üstüne yürüdü ama gene bişi olmadı. Allahtan Cenotaph vardıda seyirci biraz olsun rahatladı Bide kapalı alanda cd den bastılar Napalm ı falan ki death dinleyicisi biraz sussun, yazık oldu seyirciye bence. Pentegram tüm konserin headliner ı olarak ne yaptı hiç bilmiyorum çünkü seyretmedim. 15 senedir sadece Türkiye'de prim yapmış adlarını bunca destege ve imkana ramen Cenotaph ın 10 da biri kadar duyurabilmiş bir grubun tüm konserin en büyük grubu yapılması bence oldukca bonkörce bi hareket olmuş. 12-13 senedir müzikle uğraşan biri olarak Pentegram a daha fazla saygı gösteremiyecem kimse kusura bakmasın

Bizi dinleyen seven destekleyen herkeze tekrar teşekkür ederim bir dahaki konserde herkezi görmek dileğiyle...

Self Torture'u sadece iki dakika izleyebildim. O iki dakika bile harikaydı kim bilir tamamı nasıldı!?! ;) Ardından görev yerime döndüm, gün içinde Caliban'a göz attım ve resmen 'Oha falan oldum!'. Bir vokalist seyirciye ancak bu kadar hükmedebilir. Self Torture sevenler Caliban'a bir kulak kabartsınlar eminim seveceklerdir.

Festivaldeki grupların ertelenme sebeplerine gelecek olursak bunlardan ikisi RTN ile ilgili ikisi değil. Marduk (uçak bileti ile alakalı) ve Vader anlaşmazlık ile ilgili olup RTN ile adı geçen gruplar arasında olmuştur. Hatebreed, Avrupa turnesini MTV'ye satarak iptal etmiştir ve 'kendi içimizde çözmemiz gereken özel bir konu' yalanını kalkan etmişlerdir kendilerine. Malevolent Creation ise terör korkusu gibi komik bir nedenden ötürü gelmeyip, RTN'yi ödenen uçak bileti ücretleri konusunda kara kara düşündürüp şerefsizlik yapmıştır, herkesi üzmüştür.

Caliban gerçekten mükemmeldi yorumlara katılıyorum. Self Torture için gerçekten çok iyi şeyler söyleniyo albümü edinicem yakında... şu anda bi kaç parçaları var onlarla yetiniyorum...

Eren'im Açıklama yapmayla kendini yorma Canımsın seninle yeniden sohbet etmek güzeldi zaten sana hiç bir lafım yok.

Uzun zaman dır müzikle uğraşıyorum her halde benim kadar, ufak eleştirilerde bulunma hakkı olan fazla insan yoktur diye yazdım malesef beni baya üzdüler kim ne kadar sallar bilmiyorum zaten sallanmak içinde yazmadım. ama sanıyorum yapılan çoğu muameleyi hakkeden biri değilim.

Kendine iyi bak...

Geri