Self Torture

roswell_46 demiş ki:
sitenin açılmasını 4gözle bekliyorz...umarım işler yolundadır.. hefty gigs2 performansı hala aklımda:D

sitenin tasarimi her zaman gibi cok sade olacak... genede umarim begenirsiniz... her sey yolunda... yeni album icin toplam 9 tane yeni beste tamamen bitti... 4 veya 5 tane daha yapmamiz lazim... oncedende bahsetmistim galba ama gene soyliyim kayit tarihimiz hazirana kaydi... dolu sebep var bunun icin... hic girmiyim... hefty gigs 3 icin hazirliklarda yapiyoruz... ocak dusuniyoruz... en gec subat... kendine iyi bak...

bu grup kuruldugunda... su an bulundugumuz noktaya ulasacagimizi hic tahmin etmezdim... baska insanlar bizim yerimizde olsa geldigimiz yerin yetersiz veya onemsiz oldugunu dusunebilir... ama ben bir grup uyesi olarak cok tatminim... ve bu olay yakin bir zamanda bitmiyecegini biliyorum... her zaman duymak istedigimizi uretmeye baktik... ve bunun sayesinde cok insanla tanistik... ve aramizda guzel bir paylasim oldu... 2006 bizim icin daha fazla konser ve yeni bir album demek... hepinize mutlu yillar... FT uyelerine (cenker, oktay, mehmet, ve oben) cok tesekkurler... 2006'da hala ayaktayiz... "keep walking"

selftorture.jpg

Şimdi sana benimde gerçekten çok merak ettiğim bir soru soracağım neden insanlar sana mumu diye hitap ediyor.Gerçek adın mı yoksa ? Nickin mumu ama kimle konuşsam sana mumu diye hitap ediyor bunun bir açılımı bir anlamı var mı ?
Hahaha... çok soran oluyor bunu... normalde anlatmamayı tercih ediyorum çünkü hiç ilginç bir hikaye değil... ama özet geçerim... yabancı bir arkadaşım gerçek ismimi (mehmet) söyleyemiyordu... ve bana mumu demeye başladı... 96'da Türkiye'ye okumak için döndüğümde yurtta kalıyordum... bahsettiğim yabancı arkadasın gönderdiği bir mektubu arkadaşlarım görünce "mumu" nedir diye sordular... ayni açıklamayı verdim... o günden beri ağızlarına takılı kaldı ve aldı başını gitti... anlamı yok yani... hehehe... bazı insanlar hala benim gerçek ismimi bilmez... hahaha

Birazda yeni albümünüz olan Person A dan bahsedelim...Person A nın kayıtları mislead e göre daha iyi olmuş ama çoğu insanda kayıtları yaptırdığınız yeri değiştirmenizi ve kayıtların kötü olduğunu söylüyorlar senin bu konuya bakış açın nedir ?
Yorumlar insandan insana değişiyor... Bizimde çok tatmin olduğumuzu söyleyemem... Ama şöyle bir şey var selftorture = self-product... 2 albümümün kayıtlarını biz ve Adnan Yıldız (zoo sound) yaptık... ikisinde de ellimizdeki para, sure, ve ekipman kısıtlıydı... person-a kayıtlarına girdiğimizde gerçekçi yaklaştık ve tek amacımız mislead'den daha iyi bir kayıt çıkartmaktı... ve bence bunu başardık... kayıt şartlarını anlatmaya başlasam çok uzun sürer... ama durumu daha rahat anlamak için iki tane ufak ayrıntını verebilirim... mesela person-a kayıtlarında... tüm parçaların davullarını Oktay 1 günde toplam 8 saatte attı... bizim Cenker de gitarları eski bir 30 watt'lik amfi ile yaptı... yani kısaca... ellimizdeki imkanlarla en iyi urunu çıkartamaya çalıştık... uçuncu albüme de aynı şekilde yaklaşmaya mecburuz...

Kayıtları nerde yapıyorsunuz ?
Zoo sound / ankara (doğu bati müzik prodüksiyon ltd. şti.)

Sözlerde genel olarak nelerden bahsettiniz ? Ne üstüne sözler?
İnsanlardan ve insanların incindeki çelişkilerden... bazen alaycı... bezende kati bir şekilde oluyor bu... bunun dışına çok ender çıkıyoruz konu olarak...

Klip çekme düşünceniz var mı?Çekerseniz hangi şarkıya çekersiniz ?
"penetrate one by one" için bir düşük bütçe demo-klip yaptık... üçüncü albümden "pick up those fallen" klibi kesin olacak... yalnız daha ciddi bir çalışma olur bu...

Self Torture insanlar genelde bahsederlerken hep napalm death le anarak bahsediyorlar. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?
Gurur verici bir şey bu... taparız napalm'a :)

Konserlerden bahsedelim birazda...En son İzmir’de bir konsere çıkmıştınız nasıl geçti konser biraz bahseder misin ? Organizasyon ve seyirci beklediğin gibi miydi?
Ufak bir organizasyondu... ordaki arkadaşlar çok iyi bir iş çıkardı... yalnız konserdeki diğer gruplarla bizi kıyaslayınca... biz çok sert kaçtık... hehehe... yani daha hafif tarzları seven bir dinleyici vardı... biz çıktığımızda her halde 40 kişi kaldı... hahaha... ama bizi yalnız bırakmayan arkadaşlarla çok eğlendik... sağ olsunlar...

20 kasımda İstanbul’dasınız Suicide ve Solitude ile birlikte ve sanırım bu sizin ilk bar konseriniz olacak düşüncelerin neler?
Çok heyecanlıyız... uzun suredir İstanbul'da böyle bir konserde çalmak istiyoruz... daha ufak ve kapalı mekanları her zaman daha çok tercih ederiz... daha sıcak ve bir samimi ortam oluyor... seyirci ile mesafemiz az oluyor... suicide'nin çıkması da sevindirici... 10 senedir tanıyorum ve dinliyorum kendilerini... çok keyifli bir konser olacağından eminim...

Konserlerde neden cover çalmıyorsunuz ?Yeni projeler içinde cover projesi var mı ?
Belirli bir sebebi yok aslında... ama kendimizi pek rahat hissetmediğimizi söyleyebilirim... bir kere ilk hefty gigs'de denedik... bizim açımızdan olmadı... her halde cover ile alakalı bir şeye girişmeyiz artık...

Benim sorularım bu kadar mumu son söz sende...
Röportaj için çok teşekkürler... düşeni kaldırın ;)
www.selftorture.org

selftorture1.jpg

Kasım 2005 Röportajı hoşuma gitti

http://www.extreminal.com

yeni albüm nasıl olucak merak ediyorum person-a dan iyi olucağı kesin dimi mumy abi....klip te gelcek ohhh artık lipte bizede düşer bi sahne dimi...hani bi söz vardır '' self torture de pişer bizede düşer hesabı'' :)
.............

yaaa mumu abi benim sorularım var :)

1-ft t-shirt olurmu yaparmısınız yada sen bana bi tane örermisiniz?
2-siz bursaya en son ne zaman geldiniz?
3-bana bir kaç tane grup tavsiyesinde bulunurmusunuz? siz bizliği konuşuyoruz şuraya bak yawww :) :)

maggot 515:

1-ft t-shirt olurmu yaparmısınız yada sen bana bi tane örermisiniz?

t-shirt olur... ama pek yakin bir zamanda olabilecegini soyliyemem... su an tum biriktirdigimiz parayi yeni album icin kullanmayi dusuniyoruz... bir ara bir merchandising sirketi ile anlasmistik... ama t-shirt yapilmadan once dagildilar... ondan sonra kendimiz 100 - 125 adet arasi bastiracaktik... ama o sirada yeni ekipman almamiz gerekti ve ona yatirdik... herseyi kendimiz finans ettigimiz icin her ayrintiya yetismemiz zor... ustumuzdeki maddi yuku hafifletmek icin... onumuzdeki hedef... yeni album icin yurt disindan bir firma bulmak ve mumkunse sponsor bulmak... ve umariz zamanla yavas yavas bunlar cozulur... ne yaziki cd satislari ve konserlerden aldigimiz para bir kaynak yaratmiyor bize... sabirli olmamiz lazim... cabuk bir cozum istersen sana baski icin hazirladigimiz bir logo'yu gonderebilirim... t-shirt'e baski yapan bir yerde hal etmen mumkun olur...

2-siz bursaya en son ne zaman geldiniz?

ne yaziki bursada hic calmadik... cok teklif oldu... kesinlesenlerde iptal oldu... son zamanlarda bu ay veya subat icin bir teklif geldi... ama sadece konusulmus... eger bizi getirmek istiyen bir org varsa bursadan... menejerimiz oben ozyakali'ya ulasin... [email protected]... sartlarimizi size hemen gonderir...

3-bana bir kaç tane grup tavsiyesinde bulunurmusunuz?

en zor soru bu iste... bir birinden cok farkli gruplar seviyoruz... grup elemanlarin arasinda ortak dinlenen grupta az... sana hemen aklima gelen albumlerin bir listesini hazirladim... ama bu tam bir corba... ve yazdigim gurplarin baska guzel olan albumleride var... dedigim gibi sadece aklima geleni yazdim... belki sana gore birsey yoktur ama buyur...

THROWDOWN - haymaker
NAPALM DEATH - enemy of the music business
TERROR - lowest of the low
DYING FETUS - destroy the opposition
SUICIDAL TENDENCIES - free your soul and save my mind
CONVERGE - you fail me
UNTIL THE END - blood in the ink
IMMOLATION - harnessing ruin
EARTH CRISIS - gammorahs season ends
MONTROSITY - millenium
THE HOPE CONSPIRACY - cold blue
CATARACT - with triumph comes loss
CALIBAN - shadow hearts
DEATH BEFORE DISHONOR - true til death
TURMOIL - the process of
MISERY SIGNALS - of malice and magnum heart
WITH HONOR - heart means everything
THE RED CHORD - fused together in revolving doors
WALLS OF JERICHO - all hail the dead
MADBALL - legacy
FREYA - as the last light drains
RAMALLAH - kill a celebrity
VISION OF DISORDER - imprint
BURNT BY THE SUN - the perfect is the enemy of the good

su an sadece bunlar geliyor aklima... cok eksik var... ama bu liste hic bitmezdi... neyse... umarim cevaplarim yardimci olmustur... kendine iyi bak...

eehheh mumu abi halkın yanındadır her zaman :)

bu arada şu logoyuda merak ettim person-a albümünün kapağını bastırırım belki çok düzgün bi kapak....

her şey için teşekkürler mehmet abi...
g.e.e abi de mumu abiyi karanlık işlerde çalışıyor biliyor herhelde :)

Geri