Sex Ve Şiddet

Sexte şiddet bir fantazidir Hatta Angelina Jolie ve Brad pitt Mr and Mrs Smith de bunu yapmışlardı küçük bi sahneydi
 
Konunun dışına kısa bir süre çıkıp tekrar döneceğim.
Seks içinde şiddetten bahsedilince biraz araştırma yaptım.Asıl dikkatimi çeken seksten sonraki ceza amaçlı şiddet.Ben müslümanım.Müslümanlıktada zina suçu var ama cezası caydırıcı amaçlı ve yoğun işkence içermiyor.
Bakın aşağıda zina yapana nasıl ceza veriyorlarmış
Erkekler daha iyi anlayacaklar :D

fornication.jpg

Şekil 1: Zina denilen "cinsel suç"u işlediği için bir erkeğin
yumurtalıkları bir banka çivileniyor.


Konuya dönebiliriz tekrar.
 
Yok artık arkadaş ! Bir tuhaf oldum. Kendimi hissetmeye çalıştım o adamın yerinde. Yok arkadaş olmuyor. İğrenç yaa ... Nasıl acıyordur Allah bilir.

Of of of . (erkekler bilir) Garip bir his geliyor insana.
 
benim bildiğim tek bir ceza var zina için; kızartmak :!: ama bu bildiğimiz anlamda değil yüzünü kızartmak olarak algılanabilir ama bizimkiler maalesef...malum... :(
 
Cinsel şiddet için bir alıntı

--

Fiziksel şiddet e uğrayan kadınların büyük bölümü cinsel şiddet e de uğruyor. Kadınların çoğu dayaktan sonra zorla cinsel ilişki ve ters ilişki kurmaya zorlanıyor, itiraz ettiklerinde ise, tecavüz ediliyorlar.

Herhangi bir cisimle, kadının cinsel organına saldırıda bulunmak da kadına yönelik cinsel şiddet türlerinden. Şiddet uygulayan bazı erkekler süpürge sapı, mısır, salatalık, şişe vb. cisimleri vajinaya sokmak yoluyla kadına işkence yapıyorlar.

Evlilikte Tecavüz - Dayaktan sonra her üç kadından ikisine koca tarafından tecavüz ediliyor, her altı kadından biriyle zorla (anal ilişki) ters ilişkide bulunuluyor. Kadınlar, kocanın ters ilişki teklifini kabul etmediklerinde, çok yoğun bir biçimde şiddete uğruyorlar.

Fuhuşa Zorlamak - Kocaların kendi seçtikleri başka erkeklerle karılarının cinsel ilişkiye girme talebi ve talepleri kabul edilmediğinde, dayaktan sonra erkeklerin tecavüzüne uğraması da sanıldığı kadar nadir rastlanan durum değildir.

Tecavüz Sonucu Evlilikler - Kaçırılarak tecavüze uğrayan ve ailesinin zoruyla evlendirilen kadınlar da var. Bu da kısacası ömür boyu cinsel tacize yol açmaktadır. Aileler, "bekareti bozulan", başkasına "satamayacaklarını" düşündükleri kızlarını zorla, hatta döverek, eve kilitleyerek tecavüzcü ile evlenmeye zorluyorlar. Tecavüzün travmasıyla cinsel isteksizlik duyan eşine, fiziksel şiddet uygulayarak tecavüz etmeye devam ediyor. Tecavüzcü erkek, cezalandırılmak yerine, ailenin zoruyla mağdur durumdaki kızla evlendirilerek ödüllendiriliyor ve bu kadına ömür boyu, dayakla tecavüz etme hakkını elde ediyor.


Şiddete Uğrayan Kadınların Ruhsal Durumları

- Had safhada korku.
- Ürkeklik, sessizlik ve çekingenlik.
- Eşinden korktuğunda başlayan titreme krizi.
- Uykusuzluk.
- Bitkinlik, halsizlik, seslere karşı aşırı tepki.
- Baş dönmesi, ayakta duramama.
- Unutkanlık.
- İrkilme, çarpıntı, öfke patlamaları.
- Aşırı yorgunluk.
- Umutsuzluk.
- Sık sık çarpıntı hissi.
- Kendini suçlama.
- Perdeleri açma korkusu.
- Yalnız sokağa çıkamama.
- Geleceğe yönelik plan yapamama.
- Güvensizlik, düzgün cümleler kurmakta zorlanma.
- Yalnızlık hissine kapılma.
- Konuşurken gözle iletişim kuramama.
- Solgunluk, bezginlik.
- Sık sık ağlama krizleri.
- Hayata karşı ümitsizlik.


Şiddet Uygulayanlar Erkeklerin Tipolojisi

Şiddet uygulayan erkeklerin, yalnızca, "hasta ruhlu ve alkolik" olduğunu düşünenler büyük hata yapmış olurlar. Hepsi normal, bildik, tanıdık biçimde davranan erkekler. Çoğunlukla kadınlar şiddet uygulayan kocalarını "dışarıda melek" olarak tanımlıyorlar. Hatta bazıları, bu nedenle ailesine ve dostlarına, şiddet e uğradığını söyleyemediğini, kendisine inanmayacaklarından emin olduğunu ifade ederler.

Alkol kullanımı şiddeti iki yönlü etkiliyor. Alkollü olduklarında erkekler, daha "rahat ve fütursuzca" şiddet uygulayabiliyorlar ve şiddet i alkolün arkasına sığınarak açıklayabiliyorlar. Ancak, alkol şiddet in kaynağı değil erkeklerin kullandığı bir araçtır.

Şiddet uygulayan erkeklerin yaşları, 16-78 arasında değişiyor.

Bu tarz erkeklerin büyük bölümünün gelir getiren bir işi var. Gelir getiren faaliyetleri olanların büyük bir grup oluşturması, toplumun şiddet uygulayanların "işşiz, bir baltaya sap olamamış" erkekler olduğuna dair ön yargısını geçersiz kılıyor.

Şiddet uygulayanlar mühendis, doktor, mali müşavir ve sanatçılar; döviz bürosundan lokantaya, pazarcılıktan market işletmeciliğine, tesisatçılıktan marangozluğa, küçük imalatçıya kadar çok değişik işte çalışan, esnaflar, polis, bekçi, zabıta gibi kamu kesiminde çalışanlar, büro elemanları, inşaatçılar, muhasebeciler; her meslek grubundan ve her kesimden erkekler.

Kaynak: www.donusumkonagi.com
 
Geri
Üst