vsti paylaşim başlığı.

malum artık bilgisayar çaği ve müzikle pc tabanlı uğraşmak ta artık müzisyenliğin şartlarından birisi haline geldi.. bu başlıkta kullandığımız vst ve plug inler hakkında konuşup her türlü ayrintilarini, getirilerini, götürülerini paylaşabilir, birbirimize fikir danişabilir, ve fikir verebiliriz.
şu anda iki tane plug in ariyorum haberi olan varsa eğer ses ederse çok sevinirim. birincisi akustik gitar plug in i istiyorum. elektrik gitarimizin sinyalini akustik olarak işleyebilsin direkt. ikincisi ise yine gitar synt. i aramaktayım. gitarla piyano saksafon v.s. çalabileyim. var mı bu ayarda programa denk gelen arkadaşlar ? 1 tb lık vsti arşivim vardir bu arada sorulari sabirla alabilirim.

Site içerisinde çok mantıklı bir oluşuma ön ayak oldunuz sayın bluecaster.Umarım katılımcı çok olur ve bilgisi dahilinde konuşur böylece herkes faydalanabilir.Ben de gitar synth hakkında araştırma içerisindeyim,yakında sıradışı birşeyler bulursam paylaşırım buradan.
Akustik gitar için steel strings vst tavsiye edebilirm tatmin etmişti beni biraz kurcaladıktan sonra,tabi denemiş olma ihtimaliniz de yüksek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kesinlikle umutlarinin ortağiyim bro. elimden gelen her seyi de yaparim bu yolda. :) ve önerdiğin vsti yi daha önce deneyememistim. direkt deneyeceğim. :peace:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tabi ki korsan :) sanırım burada bir torrent portali linkleri paylasimi yapilacağini sandınız. amaç sadece gelişim. ama ben sizi yanlis anladiysam ihtiyaci olan insanlara da bir sekilde dvd falan. kargo masrafi çıkarsa. ki param olsa su anda o bile önemsiz ama leş durumdayim. gerçekten kullanacağini anladiğim, angarya iş çıkartmayacak arkadaşlara göndermekten keyif duyarim.

Aynen,amaç zaten dosya paylaşımı yapmak değil neyin ne olduğu,amaç ve kullanımı tarzında bilgi paylaşımında bulunmak sanırım.Yoksa bu siteye giren herkes torrent kullanmasını da bilir lisanslı satın almasını da:) Buarada progressiva nın da çok deli besteleri vardı hatırladığım kadarıyla elektronik altyapılı.Böyle bilinçli arkadaşlarla hoş bir başlık olur umarm.

Amp ve cab simülasyonları kullanılarak yapılan kayıtlar,gerçek preamp/cab sim kullanılan kayıtlar vs aklınıza gelen bu tarz şeylerde ve kayıt tekniklerinde de ben yardımcı olabilirim sorunu olan müzik yapmak isteyenlere .Sevgi,saygı.

O zaman bir iki tane saçma soru benden.
Bu vst olayına daha önce girişmemiştim açıkcası. Audition'la alıyorum kayıtları. Audition 3'e giriyorum, kanallı kayıt yapılacak bölüme geliyorum. Diğer kanallara midi'leri atıyorum. Gitarı kaydedeceğim yeride ayarlıyorum. Daha sonra efektlerden vsti plginlere gelip istediğimi seçiyorum ama çalım esnasında olmuyor bunlar. Kayıt aldıktan sonra uygulanabildiğini biliyorum ama, çalarken o efektlerle çalmak istiyorum ben. Var mı bir yolu.

Auidition hiç kullanmadığım için herhangi bir yorum yapamıyorum ama cubase(nuendo) serisinde mono(önerilen) audio kanal açıp istedğiniz vst yi o kanal üzerinden çalıştırıp monitörü aktifleştirdiğinizde efekt uygulanmış soundu alırsınız eş zamanlı.

Eğer gitarla başka enstrümanlar çalınmak isteniyorsa, gitar midi pickup kullanarak vst leri tetiklemek daha kullanışlı olabilir, donanım gitar synth ürünleri eğer midi modülasyon mesajları da iletiyorsa bu tip sanal enstrümanlarla çalışmada kolaylık getirecektir.

tabi ki midi pickups ile kullanmak daha kolay olacaktir.. bu arada gitar sinyalini midi olarak işlemeyi bulan adam nasil para kazanmiştir acaba . :D burada amaç direkt olarak elektrik gitar sinyalini başarili olarak adledebileceğimiz şekilde çeviren bir plug-in arayişi sadece.

O zaman bir iki tane saçma soru benden.
Bu vst olayına daha önce girişmemiştim açıkcası. Audition'la alıyorum kayıtları. Audition 3'e giriyorum, kanallı kayıt yapılacak bölüme geliyorum. Diğer kanallara midi'leri atıyorum. Gitarı kaydedeceğim yeride ayarlıyorum. Daha sonra efektlerden vsti plginlere gelip istediğimi seçiyorum ama çalım esnasında olmuyor bunlar. Kayıt aldıktan sonra uygulanabildiğini biliyorum ama, çalarken o efektlerle çalmak istiyorum ben. Var mı bir yolu.
ben de audition kullanmadım. o yüzden ben de yardimci olamayacağim. tek tavsiyem cubase ya da pro tools gibi daha komplike bir programa yönelmen olacaktir.

ben de audition kullanmadım. o yüzden ben de yardimci olamayacağim. tek tavsiyem cubase ya da pro tools gibi daha komplike bir programa yönelmen olacaktir.

Dünden beri cubase yüklemekle meşgulüm ancak sürekli hata veriyor yükleme esnasında. O kadar garip bir program ki en büyük torrent sitelerinde dahi yok. Anlayamadım. Sx3 kurmak istiyorum daha kullanışlı diğerlerine göre ama umarım becerebilicem.

Bence gitarda Synth basarili degil. Sampler uzerinden gitmeyi tercih ederim. Gitarin dogalligini korumak acisindan Sampling daha uygun bir design olur bence. Tabii kendi kendinize sampling yapmaniz icin kayitta da iddiali olmaniz lazim. Onun yerine mesela muthis bir Bass virtuozunun parcasindan bass cut yapabilirsiniz. Launchpad'iniz varsa is show'a da doner. Cogu basscidan iyi bass calmis olursunuz :) Controllerlar yeni nesil enstrumanlar.

Bence gitarda Synth basarili degil. Sampler uzerinden gitmeyi tercih ederim. Gitarin dogalligini korumak acisindan Sampling daha uygun bir design olur bence. Tabii kendi kendinize sampling yapmaniz icin kayitta da iddiali olmaniz lazim. Onun yerine mesela muthis bir Bass virtuozunun parcasindan bass cut yapabilirsiniz. Launchpad'iniz varsa is show'a da doner. Cogu basscidan iyi bass calmis olursunuz :) Controllerlar yeni nesil enstrumanlar.
evet bir çok teknikle bas, davul v.s. yazmak mümkün. ancak benim gibi tamamen kendisinden bir şeyler katmak isteyen arkadaşlar da olacaktir. kendinin ne yapabileceğini sonuna kadar görebilmek, geliştirebilmek açısından. bu yüzden bütün herşeye açız :)

O zaman kendi Sampling'ini yapacaksin Her oktavdan birer ornekle :) Daha komplike tasarimlar da yaparsin da o konuya daha ilerleyen zamanlarda girmek lazim:) Bir de soyle bir olay var yalniz kullanisli gorunuyor baya bir. MIDI Guitar

Geri