Celestion Eighty 70

Kullanan bilen varmıdır ? Çok hesaplı bir 4x12 almak üzereyim lakin hiç deneyimim olmayan bir alet , deneme imkanım da yok . Tony iommi kullanıyor bildiğim kadarıyla .800 lira civarı sıfır olarak 4x12" edinmem mümkün şu anda. g12 ve v30 kadar kaliteli bir hoparlör değil biliyorum ama fiyat güzel :D Bir de seventy 80 ile bu hoparlör aynımıdır. Laney ve tech 21 bazı ürünlerinde kullanıyor.Yabancı forumlarda bass ve midleri az , tizleri yüksek diye yorum yapılmış. Teşekkürler.

laney-gh-series-gs412la-293463.jpg

69326947_1_644x461_kuplyu-kabinet-laney-gs412la-donetsk-.jpg

562900845_o.jpg

Abi Tony Iommi uzun zamandır G12H Heritage kullanıyor. Signature Laney'lerinde de bu model takılı ki Laney'in en pahalı modelleri arasında.
Eighty 70'lar, Laneylerin aslında yapı olarak koyu tona sahip VC30 112 ve 212'lerinde kullanılıyor. Bence çok kötü bir seçim. Resmen amfileri fizzy olmaya doğru itmiş. Oysa bu amfiler, Vox AC'lerin biraz daha Amerikan vari koyu tonlu versiyonları gibi duran, tizleri falan da bence AC'lere oranla daha dengeli halleri. Oysa ki 10" Jensen Special Design kullanılan VC15'in tonu maalesef daha koyu tarafta, daha dengeli ve daha Laney. Şurdan ses örneklerine bak istersen:

Laney VC15:
http://www.thomann.de/gb/laney_vc15110.htm

Laney VC30 112:
http://www.thomann.de/gb/laney_vc30112_new.htm

You Tube'da da örnekler mevcut. Hatta VC30'un hoparlör değiştirilmiş ve karşılaştırılmış bir iki videosu da olacak. Bunlar Seventy 80 ile aynı hoparlör değil ama onun gibi tizi fazla, özensiz bir model. Yurtdışından getirteceksen eğer, bence bunu alana dek, Eminence'in 66-75 euro aralığında bazı güzel modelleri var. Onları deş derim. Tiz fazlalığına, mid eksikliğine, lambalı amfide kırılma düşüklüğüne falan ilaç gibi, reçete gibi modelleri var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu soruya senin cevap vereceğini biliyordum :D Aşağı yukarı aynı şeyleri okudum yabancı forumlarda da . Fizzy muhabbeti de 80ler sevdalısı her gİtarcının korkulu rüyasıdır :) Hatır için kabin sattık ortada kaldık. V30 ve G12 -75 aynı anda kullanan kabinler var onlardan düşünüyorum ki aşağı yukarıı 2000 lira seviyesindeler. Palmera baktım bir aralar ama neredeyse kabin fiyatı. 2x12 g12 veya v30 almak en mantıklısı. Harley benton oldukça hesaplıya geliyor ama o da ülkemizde mevcut değil.

Geri