Manyetiğimin Modeli Nedir?

ikinci el bi strat aldım 84 model manyetiklerin üstünde custom shop yazıyor ama ne seri numarası var nede başka bir şey standard strattaki manyetiklerde custom shop yazmıyor bildiğim kadarıyla resimleri yapıştırdım anlyan varsa modeli konusunda yardımını rica ederim.Teşekkürler.

Dosyalar

• 140720123938.jpg
    140720123938.jpg
    198.4 KB · Gösterim: 344
  • 140720123942.jpg
    140720123942.jpg
    139.7 KB · Gösterim: 296
  • 140720123946.jpg
    140720123946.jpg
    160 KB · Gösterim: 270
  • 1407201239402.jpg
    1407201239402.jpg
    178.6 KB · Gösterim: 278
Evet aslında texas special manyetik kabloları ile aynı renk fakat texas special manyetiklerin kabloları ip sargılı oluyor.. Manyetikleri pickguarddan manyetik kapağını çıkarıp bi resim eklersen enazından texas special olup olmadığını söyleyebilirim.. Ki texas special lerin bakır telleri siyaha yakın koyu bi renkte olmakta..

Tellerin koyuluğu ve Mıknatıs yükseklikleri Texas Special'a benziyor ama. En sağlıklısı ölçüm yapmak o da yanıltabilir zira 84 yılı diyorsun. O zaman 46'lık mı tel kullanılıyor ve mıknatısların kesimi nasılmış araştırmak lazım.

evet görsel olarak aynısı resimlerin birçoğuna bakmıştım konuyu açmadan önce..gitarı bi luthiere götürmem de gerek orda çıkıcak herhalde ne olduğu .bu ölçüm olayını sıradan elektrikçiler yaparmı yada nerde yapılır buralarda gitarla fazla uğraşan yok.

evet görsel olarak aynısı resimlerin birçoğuna bakmıştım konuyu açmadan önce..gitarı bi luthiere götürmem de gerek orda çıkıcak herhalde ne olduğu .bu ölçüm olayını sıradan elektrikçiler yaparmı yada nerde yapılır buralarda gitarla fazla uğraşan yok.
Basit şekilde bir voltmetre ile kendin de yapabilirsin. 8k civarında bir değer alırsan 46lık tel kullanılmış demektir (genel olarak söylüyorum).

youtube dan baktım basit birşeymiş alıyım bari voltmetre 15 tl civarı sahibinden de var aldıktan sonra işin nasıl yapılacağı kısmında yardım rica ederim tekrar sizden.Bu arada voltmetre alırken söylemem gereken bişey var mıdır elektrikçide maymun olmıyım.

texas special lerin bakır telleri siyaha yakın koyu bi renkte olmakta..

Evet daha once dediğim gibi texas special la aynı renkteler.. 3 sene middle da kullandım. Kablolarıda aynı fakat sanki sendekilerin dışına yağlı bişey sürülmüş gibi (yada mum). Yoksa tüyleri çıkmış. (Yakından resim ekleyince daha iyi farkedildi. ) Haliyle nylon kabloda olmaz o tüylenme.. Bencede bu kesinlikle texas special. Mıknatıs yükseklikleride aynı..

Elektrikçiyede direk esnaf ve elektronikçi ağzıyla "ölçü aleti" demen yeterli :)

Texas Special Strat Bridge Pickup:
DC Resistance: 6.50K - 7.10K
Inductance: 3.58Henries

Texas Special Strat Middle Pickup:
DC Resistance: 6.5K
Inductance: 2.6Henries

Texas Special Strat Neck Pickup:
DC Resistance: 6.2K
Inductance: 2.4Henries

Dediğimiz gibi manyetiklerin "Fender Custom Shop Texas Special" settir..

Geri