Vox Vs Behringer Prosesör

Merhaba arkadaşlar.
Daha yeni bir amfi değişikliği yaptım ve behringer virtube vt50fx amfi aldım. Amfiden çok memnunum.
Bu amfi ve elimdeki gitarlar dahil tüm ekipmanlarımı ankara bacınoğlu'ndan alıyorum. bülent abi tanıdık olduğu için her konuda yardımcı oluyor.
Bir iki haftaya kadar da prosesör alacağım. Bülent abiye vox tonelab ex hakkındaki görüşlerini sordum. Çünkü benim aklımda o vardı. Ancak bülent abi vox'un ürünlerini sevmediğini ve başarılı bulmadığını söyledi. Onun yerine yine amfim gibi behringer olan v amp 3 veya v amp pro almamı önerdi. Yanında da behringer midi foot controller fcb1010 önerdi.
Biliyorum iki prosesör serisi de de çok farklı kulvarlarda ancak yine de görüşünüzü almak istedim. Bülent abi işinin ehli bu konularda oldukça bilgili ve tecrübeli biri. Şu zamana kadar onun yönlendirmeleriyle bir şeyler aldım ama bu prosesör konusu kafamı karıştırıyor. v amp 3 + fcb1010 vs v amp pro + fcb1010 vs tonelab ex karşılaştırması hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. ayrıca daha başka prosesörler de önerebilirsiniz. fiyat olarak 1000 liralık bir bütçe düşünüyorum ancak o kadar çıkmazsa iyi olur tabi :)
şimdiden hepinize teşekkürler

Kardeşim Vox'ûn ürünlerini böyle kötülemek doğru olmaz bence.Vox Tonelab Ex kullanıyorum gayet memnunum bikere lambalı be ısındıkça daha güzel sesler alıyorum.Kesinlikle tavsiye ederim bi ara forumda bi arakdaş demişti bu prosesör hakkında (bullet'ten slipknot'a kadar her tonu alıyorum.) Kesinlikle doğru Voxu alırsan pişman olmazsın ama kötü bir yanı wah ı pek güzel değil .

Ayrıca senin amfi zaten modellemeli değil mi Can prosesör alırsan verim alamazsın diye düşünüyorum. Aynı amfi bendede vardı Line 6 30w tı sanırım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kardeş ben onu değiştirdim. babamla çıktık 2 gün önce aynı yerden onu verip üzerine para ekleyip behringer virtube vt50fx aldık
bu yeni amfi dehşet bir şey ya :D amfimden çok memnunum hem fx send ve return girişleri de var
bi de elime bir miktar para geçecek yakın zamanda bi rack sistemi mi kursam diyorum :D
yani çok kararsızım kardeşim tüm yönlendirmelere açığım

bi de bir kez alacağız yani sürekli değiştirmek istemiyorum bi kez alıp sürekli kullanmak istiyorum o yüzden de iyi bir şey olsun istiyorum.
analog pedal dizme sevdam var biliyorsun kardeşim ama gözümü korkutuyor biraz da. doğru sıralama gibi bir sürü şeyi var onların altından kalkamam sanırım. o yüzden de hiç girmek istemiyorum

vox la behringer v-amp serilerini kıyaslamak nasıl bir mantıktır :) behringerlerde bir sürü problem oğlu problem var.. mesela ses geçişlerinde ciddi gecikmeler var, efektleri çok yetersiz ve kullanışsız, footswitch i çiftli olduğu için bir bankadaki 5 patch i dolaşip ses seçmek hayli problem.. Bülent abin behringer in satış temsilcisi, ya da elinde vox alet olmadiği için sana behringer öneriyor olmasın sakın ? al bir vox rahat et. ayrıca fcb1010 zaten bir prosesör fiyatı.. o ikilileri alana kadar boss me 70 v.s alabilirsin..

benim sana önerim boss me 50 alman.. çünkü preamp katı olmadığı için amfindeki modellemelerle çakışmayacaktır. geçenlerde forumdan bir arkadaş 300 e satıyordu.

yok istediğim zaman getirtiyor tüm ürünleri :D haklısınız yani hislerime tercüman oldunuz çünkü ben de v amp denen alete hiç ısınamadım araştırdığım kadarıyla.
boss alırsam me serisinden 70 alırım diye düşünüyorum ancak vox daha cezbedici geliyor bana :) peki rack sistemleri hakkındaki görüşünüz nedir? yani elime bir miktar para geçeceği için öyle bir sistem kuracak bütçe bulabileceğim. çok profesyonel bir sistem ancak kullanım olarak da beni epey aşar. o yüzden pek gözüm yemese de eğer önerirseniz böyle bir işe de kalkışabilirim. sonuçta sürekli sistem değiştirmeyeceğiz hangisi benim için en iyi olacaksa o tarz bir sistem kurayım diyorum.
voxtaki efektleri alabileceğim bir analog sistem de kurabilirim. analogculardan görüş bekliyorum bu konuda :)
kısacası tüm yorumlarınıza açığım :)

Herşeyi bırak kardeşim Vox Tonelab Ex hiç pişman değilim analog tadı veriyor emin ol kabinler olsun ayrıca treble middle basstan başka equalizer ayarlarıda var alt aylar çok kral bi alet al memnun kal .Girme analoğa şimdi daha erken daha ne istediğimizi tam bilmeden kardeşim bence gereksiz.

1000 liralık bütçeye behringer önermek biraz garip olmuş sen behringere hiç yanaşma bence o bütçeyle.3ü bilmem vamp 2yi bilirim.Aman diyim...

yok istediğim zaman getirtiyor tüm ürünleri :D haklısınız yani hislerime tercüman oldunuz çünkü ben de v amp denen alete hiç ısınamadım araştırdığım kadarıyla.
boss alırsam me serisinden 70 alırım diye düşünüyorum ancak vox daha cezbedici geliyor bana :) peki rack sistemleri hakkındaki görüşünüz nedir? yani elime bir miktar para geçeceği için öyle bir sistem kuracak bütçe bulabileceğim. çok profesyonel bir sistem ancak kullanım olarak da beni epey aşar. o yüzden pek gözüm yemese de eğer önerirseniz böyle bir işe de kalkışabilirim. sonuçta sürekli sistem değiştirmeyeceğiz hangisi benim için en iyi olacaksa o tarz bir sistem kurayım diyorum.
voxtaki efektleri alabileceğim bir analog sistem de kurabilirim. analogculardan görüş bekliyorum bu konuda :)
kısacası tüm yorumlarınıza açığım :)
eğer bütçen bin lira ise o paraya boss gt 10 bile alırsın tek başına.. rack sistem çok çok tecrübeli, ne istediğini bilen sahne müzisyenleri içindir. sen şimdilik bi boss prosesör yap kendine gerisini düşünme.. behringerden uzak dur.

peki görüşleriniz için çok teşekkür ederim. duruma göre gt10 veya vox tonelab ex alıyorum.
görüşleriniz benim için çok değerliydi tekrar teşekkür ederim :)

Geri