45 Yaşındayım Ve Oyun Oynuyorum

Death Stranding oynayan oldu mu?

Halen oynuyorum, iş yoğunluğum sebebiyle de iki üç gün ara verdim. İlk 3-4 saat itibariyle hikayenin çok kapalı ilerlediğini, sinematik sahnelerin ve karakterlerin kendini tekrar eden döngülerinin baydığını, yayan kargoculuk olayının da sıktığını söyleyebilirim.

Ek olarak buna “cosmic horror” diyeni kalasla terbiye etmek lazım. Hiç mi dead space, soma, prey vs. oynamışlar yoksa meydanı mı boş bulmuşlar bilmiyorum.

Tavsiyem bekleyin, bu paranın verileceği bir oyun olmadığını düşünüyorum. Ben de yaptık bir hata ekolünden madem para verdim bitireyim diye oynuyorum sırf.

Görsel ve işitsel olarak başarılı olabilir, ki bu rakamlarda çıkıyorsa bir zahmet olsun. Haliyle öveceğim hiçbir yönü yok.

Halen oynuyorum, iş yoğunluğum sebebiyle de iki üç gün ara verdim. İlk 3-4 saat itibariyle hikayenin çok kapalı ilerlediğini, sinematik sahnelerin ve karakterlerin kendini tekrar eden döngülerinin baydığını, yayan kargoculuk olayının da sıktığını söyleyebilirim.

Ek olarak buna “cosmic horror” diyeni kalasla terbiye etmek lazım. Hiç mi dead space, soma, prey vs. oynamışlar yoksa meydanı mı boş bulmuşlar bilmiyorum.

Tavsiyem bekleyin, bu paranın verileceği bir oyun olmadığını düşünüyorum. Ben de yaptık bir hata ekolünden madem para verdim bitireyim diye oynuyorum sırf.

Görsel ve işitsel olarak başarılı olabilir, ki bu rakamlarda çıkıyorsa bir zahmet olsun. Haliyle öveceğim hiçbir yönü yok.
Karanlık olması beklenir bir şeydi fakat sadece hikayenin değil, tüm oyunun çok kompleks olması herkesin kafasını karıştırmış anlaşılan. Ne güzel Silent Hills çıkacakken yerine bunun gelmesi çok çok büyük hayal kırıklığı, insan beklediği süreye bile lanet ediyor..

En son PS oynadığım zamanlarda en pahalı oyun şuanki piyasanın yarısı kadardı, yine pahalı gelirdi.. Şimdi piyasa bu haldeyken yapılacak en güzel şey, tanıdıklarla ortaklaşa farklı oyunlar alıp sürekli takaslamak gibi geliyor bana (Sadece campaign içeren oyunlar tabii), 400₺ ne yahu, bir oyun altı üstü!

Bu arada farketmişsinizdir, bannerlord çıktı. Almayı düşünenler için oyun, eski oyun gibi çok keyifli. Fakat erken erişimde olduğu için olsa gerek, optimizasyon sorunları mevcut. Gtx 1650 ile kale kuşatması kalabalıksa, orta ve yüksek ayarlar karışık 45 55 fps geliyor, her güncellemede bir tık daha iyi oluyor. An itibari ile güncelleme gelmiş, belki daha iyi olmuştur.

Ben de hp lovecraft temalı oyunlara takım malum dönem itibarıyla. Call of cthulhu, the sinking city ve moons of madness olmak üzere kenarda 3 oyun bekletiyorum. Death stranding‘i bitirir bitirmez (o kadar baydı ki haftalardır açmadım) girişeceğim.

Bu arada moons of madness ilk yarım saatte çok sağlam giriş yaptı, devamı da bu ayarda gelirse rekora koşar.

Son düzenleme:
Team fortress 2 devam. Çoluğa çocuğa karşı. Bağırıp çağırıp stres atıyorum.
...............
...............
Ben bu oyunu bıraktım, 1,5-2 senedir hile bildiğiniz serbest. Bir miktar VAC koruması bir miktar da server adminleri ile idare ediyorlardı ne zamandır. VAC yıllardır pek gelişmiyor ve bazı şeyler haricinde yakalayamıyor. Adminler de mouse eline büyük gelen tayfa olunca herkesi çok iyi sanıyor :)
Arada göstere göstere hile yapanlar olunca tabi atılıyor fakat VAC ban olmadığından 2 dk sonra gelmesi muhtemel.

Hile yapmayan oyuncular da kesmemeye başlamıştı açıkçası, iyi oyuncu sayısı çok az.

2-3 haftadır da PUBG Lite'a sardık. PUBG'den farkı mobile gibi ücretsiz sunulması, birazcık daha az özellikli. Arada bir çok sağlam oyuncular ya da hileciler çıkmazsa birşeyler yapabiliyoruz.
PUBG oynayanlar Lite ve Mobile'da çok fazla bot olduğu bunun dışında çok fazla hile yapıldığı, PUBG'nin daha iyi korunduğu söylemekte fakat Steam yorumları(çoğunlukla olumsuz) tam tersini gösteriyor ve PUBG reklamı yapan yayıncılar da fena derecede şüpheli. Bir umut kendi anti hile yazılımı daha iyidir diyerek geldim ama para vermekten vazgeçtim.
Biz de artık Lite'da sanki hiç hile yokmuş gibi oynuyoruz artık. 3-5 ne çıkarsa.

PUBG'den önce Assassin's Creed Syndicate'e sardım bir miktar ama sıkıyor bir süre sonra.

Rocksmith'i daha önce oynadım ama satın almamıştım. Geçenlerde indirime girdi, steam cüzdanda da bir miktar birikmişti üzerine ekleyip iki sürümünü de aldım. Epeydir oynamıyordum ama oyunda gitar çalmaya çok alışmak gerekiyor.

Az daha unutuyordum. Dünyanın en garip oyunu olabilecek "Hand Simulator" da indirime girmişti.
Oyunda aslında normal bir insansınız, modlara göre kâh masanızın üzerinde silah ve mermiler var ve masadaki diğer adamları vurmaya çalışıyorsunuz, kâh bir alandasınız ve bıçak-tornavida-silahtan birini alıp diğerini öldürmeye çalışıyorsunuz, kâh araba ile drag yapıyorsunuz, kâh havana mermi sürüp karşıdakileri öldürmeye çalışıyorsunuz.
Tabi isminden de anlaşılacağı gibi bunları tek tuşla yapmıyorsunuz. Klavye mouse kullanarak elinizi ve parmaklarını kontrol ediyorsunuz, silahı almaktan önce mermi/şarjör sürüp kurmanız gerek. Zaten çok iyi kontrol edemezken bir süre sonra gülmekten oynayamıyorsunuz.

Wreckfest ... hem PC hem konsol. Ben PS4'te oynuyorum. Eskilerin Destruction Derby'si ile yeni tip arcade yarış oyunları karışımı ... külüstür metal yığını arabalarla çarpışa itişe yarış. Çim biçme makinası, biçerdöver, okul otobüsü gibi yaratıcı araçlarla bangır bangır metal soundtrack... eğlence 100%.

Geri