Özlem Tekin

ozlempu0.jpg

Albümün ardından uzun süredir muzikal anlamda hiç birşey yapmadınız. Özlem Tekin bu süreci nasıl geçirdi?
Son albümden sonra turneler bitince oyunculuğa vakit ayrıdım. Bir sinema filmi ve bir dizide rol adım. Çok keyifli bir süreçti benim için…Şimdi yeniden turne sezonu açıldı ve yeni bir proje ile konserlerime devam edeceğim. Geçtiğimiz sene Oz Grubu ile yaptığımız oldukça sert bir proje vardı ama yollarımızı ayırdık. Şimdi yeni projemize yoğunlaşmiş durumdayım.

Yaylılarla oluşturduğunuz bir proje bu. Bize biraz bahseder misiniz?
Biraz daha farklı bir şeyler yapıyoruz. Tamamen yaylılar üzerine kurulu bir çalışma bu. Istanbul Senfonic Project ile 13 kişilik ekipo çalışması. Senfonik bir turne olacak Ama daha çok New Orleans tarzı karnaval havasında eğlenceli bir çalışma. Bir kere hepimiz şarkı söylüyoruz.

Uzun bir turne süreci sizi bekliyor. Nerelerde olacak konserleriniz?
Turnemiz 30 Nisan’da başlıyor. Mersin, Hatay, Adana, Ankara, Eskişehir ve Istanbul’da konserlerimiz olacak. Konserlerde daha önce albümlerim de seslendirdiğim parçaları repertuarımıza da koyduk. Onları yeni düzenlemeleri ile seslendireceğiz.

www.powerturk.com

panik bu sadece bir deneysel çalışma hep devam edecek bir çalışma değil. Özlem kadroda küçük bir değişiklikle yoluna gayet sert devam edecek. Fakat yanlış anlama bu projede oldukça sert aslında...

E8B4AAE3E35AC547ADD52C2Er.jpg

Ünlü rockçı Özlem Tekin, mayıs ayı sonunda başlayacak üniversite konserlerinde; 'İstanbul Senfoni Project'le birlikte sahne alacak. Orhan Şallıel yönetimindeki genç müzisyenlerden kurulan 8 kişilik senfonik orkestra; 30 Mayıs'ta ilk kez Mersin'de Özlem Tekin'e eşlik edecek.

'İNANILMAZ BİR VOKAL OLACAK'
Tekin'in 'Senfonik' konserleri; Mersin, Hatay, Adana, İstanbul, Ankara ve Eskişehir'i kapsayacak. "Senfonik konser her müzisyenin hayalidir" diyen Tekin, şunları söyledi: "Birlikte güzel tınılar elde ediyoruz. Onlarla çalışırken okul günlerime geri dönüyorum. Konserlerde hepimizde mikrofon olacak ve inanılmaz bir vokal yapılacak. Heary Metal müziği hiç sevmeyen hatta dinlemeyenler bile bu konserlere gelecek."

duyurularda yeni konserleri de belirttim burada kalan konserleri de toplu olarak belirtim..:

10 mayıs istanbul kültür üniversitesi..

11 mayıs ankara üniversitesi..

18 mayıs istanbul beykent üniversitesi..

19 mayıs istanbul marmara üniversitesi..

20 mayıs trabzon karadeniz teknik üniversitesi..

8 haziran istanbul unifest..

turne dahilinde bi konser daha olabilir..henüz açıklanmadı..(benim tahminim izmir..)

-organizasyonlar ve biletlerle ilgili her türlü bilgi için "www.ozlemtekin.biz"den yararlanabilirsiniz..

Geri