Özlem Tekin

Öz CosmoGirl Ağustos Sayısında...

kapak_ichaber.jpg

3F4615F2D4B15848A6026586b.jpg

Özlem Tekin'in sözlük anlamı: Komplekssiz, doğal, her ne kadar çaktırmasa da zarif, güzel ayaklı, cana yakın, matrak, "en"lerden bir en kız işte!
CosmoGIRL!'ün bu ayki kapak konuğu Özlem Tekin'di. Saatler süren çekimlerimiz, onun bitmek bilmeyen enerjisinin de katkılarıyla pek şen şakrak geçti. Stil editörümüz Funda'yla; "Özlem bunu giyer mi, giymez mi? Üzerinde nasıl durur?" diyerek kafa yorduğumuz her şeyi çekinmeden giymesi bir yana dursun, ne giydiyse usta bir model edasıyla üzerinde başarıyla taşıdı. Çekim aralarında yaptığımız sohbetlerde kendisinin plan ve projelerine dair de konuştuk. Bir kere Özlem son derece radikal bir karar almış ve orkestrasını değiştirmiş! Son durum: Elektronik yaylılarla çıkıyor sahneye.

bugun sabah gazetesindeydi...

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,23A8F974A4B74A56B66BE168DD0A9876.html

Rock müziğin sevilen sesi Özlem Tekin, günlük hayatına dair merak edilenleri Cosmogirl dergisine bir bir anlattı. Üstelik 'altı farklı halini' kılıktan kılığa girerek canlandırdı..

Konserlere hep yorgun çıkarım
* Sahne kostümlerimi, Behice adlı modacı bir arkadaşım hazırlıyor. Senelerce kostüm diye bir şey yapmadık; deri pantolon, atlet, çizmeyle çıktım sahneye. Hayranlarım bu durumdan rahatsız olunca, konsepti değiştirdik.
* Konserden önceki gece pek uyuyamam. Çok fazla adrenalin salgılıyorum ve uykum kaçıyor. Hele konser başka şehirdeyse; uçaklar, yollar. Genelde yorgun giderim konsere.
* Sahneye çıkmadan önce bütün orkestra arkadaşlarımla kuliste bir araya gelip, ellerimizi ortada birleştirip; basketçilerin yaptığı gibi bağırırız. Bunu uğur getirsin diye mutlaka yaparız. O olmazsa işimiz eğreti gidecek gibi geliyor bize.

Yaşlandım ve bıraktım
* Kick-box, fitness, kendo, yüzme ve vücut geliştirme yaptım. Bıktım spor yapmaktan yıllardır. Ama yer jimnastiği yapmayı çok isterdim. Hatta annem küçükken beni kaydettirmek için götürmüş ama ben korkup kaçmışım. Keşke gitseydim.
* Hareketsiz kaldığım zaman, hiç vicdan azabı çekmiyorum. Spor yapmayacağım artık. Durdum ve bu da kendi seçimim. Vücudumun bozulmasından bana ne? Yaşlandım, bıraktım artık. Formda kalmaya çalışmak da çok gıcığıma gidiyor.
* Koyu Fenerbahçeliyim. Maçları takip ediyordum ama arkadaşlarım 'çok gürültü yaptığım ve kavga çıkarttığım' gerekçesiyle yasakladılar!

Tatlıyla hiç işim olmaz
* Yeşil sebzeleri aldıktan sonra onları teker teker yıkamaktan, sirkeli suda bekletip, ayrı ayrı kaplarda dolaba kaldırmaktan büyük zevk alırım.
* Bulaşık da yıkarım, bulaşık makinesi de boşaltırım. En nefret ettiğim mutfak işi ise; kızartma tavası gibi çok beklemiş bulaşıkları yıkamak olabilir.
* En favori yemeğim; köfte, patates ve biradır. Tatlı ise hiç sevmem, işim olmaz. Bazen yaz aylarında dondurma yiyebilirim.

Fırfırlı örtü kullanmam!
* Ben pek misafirperver değilimdir; ama erkek arkadaşım misafiri çok sever. Çok güzel yemek yapar ve arkadaşlarını davet etmekten çok hoşlanır. Dolayısıyla benim de bir süredir öyle bir hayatım var. Yani davet etmem ama misafir geldiğinde de iyi ağırlarım.
* Akşam yemeği davetlerinde masa düzenine önem veririm. Çok basit bir şey yeniyorsa bile masayı çok güzel süslerim. Fırfırlı masa örtüleri falan kullanmam tabii ki! Amerikan servisi tercih eder, peçeteleri farklı farklı katlarım.
* "Güzel yemek yaparım" diye iddiam yok. Bazen kötü yemeklerim de oluyor ama kimse bir şey demedi şimdiye kadar.
* Tabakları takım kullanmam. Sıkılıyorum aynı şeyleri görmekten. Değişik aldığım için, eve kalabalık misafir geldiğinde rezil oluyorum.

Yatağım çift kişilik olmalı
* Yatarken pijama giyerim. Mümkün olduğunca düz nevresim takımları kullanırım. Çiçekli böceklileri sevmem. Saten de kullanmam; onların görüntüsü şık ama uyku için hiç rahat değiller.
* Uyuduğum oda çok karanlık olmalıdır. Işıktan çok rahatsız olursam uyku pedi kullanıyorum.
* Hayatım boyunca yattığım ve kalktığım saat hiç belli olmadı. Ama tercih ettiğim, 24.00 gibi yatıp, 07.00 gibi kalkmak. Çok uyumayı hiç sevmem. Kaçta yatarsam yatayım, erken kalkmaya çalışırım. Tek kişilik yatakta da yatamam.
* Yatağa girmeden önce eğer çok aşırı yorgun değilsem, mutlaka makyajımı temizlerim. Çok üşensem de kremiydi, toniğiydi derken yüzüme epey zaman harcıyorum.
* Çok sık kabus görürüm. Kenara not alsam, sağlam bir korku filmi çıkar. Yattığım yeri de yadırgarım.

bu memleketin gördüğü en tutarsız ve bence en samimiyetsiz, aynı zamanda en yetenekli müzisyenlerinden biri. insan aynı anda "heavy metal"ci takılıp cosmo girl gibi tiki bir teenage dergisine dişi kıraç misali kovboy şapkasıyla kapak olup demeç veremez. tamam burası Türkiye, ne verirsen yiyoruz, laubali de oluruz ozz da, ama bi yerde bişeye karar ver be usta...

sutkardes demiş ki:
bu memleketin gördüğü en tutarsız ve bence en samimiyetsiz, aynı zamanda en yetenekli müzisyenlerinden biri. insan aynı anda "heavy metal"ci takılıp cosmo girl gibi tiki bir teenage dergisine dişi kıraç misali kovboy şapkasıyla kapak olup demeç veremez. tamam burası Türkiye, ne verirsen yiyoruz, laubali de oluruz ozz da, ama bi yerde bişeye karar ver be usta...

Kardeşim ne güzel saçmalamışn... :D

amacım laf sokmak değil. ama rock müzik eğer zamanın trendlerine uymak değil de bazı yozlaşmışlıklara başkaldırmaksa, bir "rock" müzisyeninin "onu nasıl elde edersiniz" konulu aptal teslerden ve alışverişten başka bişeyden bahsetmeyen, küçük "sex and the city"ciler yetiştiren tiki bi gençkız dergisinin kapağında ne işi var özlem tekin'in? niye müziğine yoğunlaşıp albüm yapmıyo, ya da niye müzik dergilerinde değil de bunlarda görülüyo? Bunun nesi saçma?

bi'şey önericem; daha önce başka sitelerde konusu geçtiğinde yazmıştım ve haykocepkin.biz sitesine yazmaya çalıştım (ama sorun var sanırım sitede).

hayko'yu tavrı ve tarzı itibariyle beğenerek izliyorum. hayko cepkin'i ve özlem tekin'i aynı frekansta buluyorum nedense! (ben öyle hissediyorum işte nebiliim..). hatta rock'n coke'da aynı gün sahneye çıkmaları (gitmesem bile) beni sevindirdi. derim ki;

özlem'le hayko beraber bi'şeyler yapsalar. ve hatta yetiştirselerde bir cover'ı rock'n coke'da beraber söyleseler derim. olmadı ilerde bir single filan çıkarsalar, albümlerinin diğer baskılarına bu parçayı koysalar, psikopat bir kliple olayı pekiştirseler.

sahne performansı olarak birbirlerine çok yakıştırdığım bu ikiliden bunu bekler ve temenni ederim şahsen.

(haykocepkin forumundan copy+paste)

valla beraber bir cover çıkarmaları maksimum 1 saatlerini alır aslında, konsere şakkadanak yetişir. düzenlemeyi hayko ve ete yaparsa pekde şık bir çalışma olacağına eminim.

hayko ve ekibi olsun, özlem olsun, ete olsun hepsi piyasanın kurdu müzisyenler. hayko'nun cover söylemeyeceğini yazan bir arkadaş oldu ki sanmam. bu insanlar zamanında cover yapan insanlardı. ve fakat ne mutlu ki albümlerine cover koyarak pirim yapan insanlar olmadılar. özetle beraber bir cover yapmaları için istekli olmaları yeterlidir, gerisi hepsi için çocuk oyuncağı...

canlı performans için böyle birşey yapılması kitleleri için güzel bir jest olacaktır. ama diğer bahsettiğim single ve klip işi ayrı bir projedir ve sadece ticari açıdan değil müzikal açıdan da güzel bir hamle olur kanaatindeyim.

severek izliyoruz efenm...

19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos
19 ağustos 19 ağustos 19 ağusto19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos
19 ağustos 19 ağustos19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19 ağustos 19

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,37414D75975D4C30AC6E458B338D2B99.html

Kurtlar Vadisi' televizyonda, 'Kurtlar Vadisi Irak' filmi de sinemada izlenme rekorları kırmıştı malum. Dizinin ikinci serisi 'Kurtlar Vadisi-Terör' ise şiddet içerdiği için büyük tartışma yaratmış ve ilk bölümden sonra yayından kaldırılmıştı geçtiğimiz sezon. 'Ömrü en kısa dizi' olarak da Türk televizyon tarihine damgasını vurmuştu! Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in başı çektiği 'Kurtlar Vadisi'nin genç ekibi bu sezon U dönüşü yaparak bir komedi dizisine imza attı bu kez. Adı; 'Fesupanallah!' Doğru tahmin! Diziye adını, Erkin Koray'ın efsane şarkısı veriyor. Yıllar önce atv ekranlarında izlediğimiz 'Ekmek Teknesi'nin senaryo yazarı, usta mizahçı Hasan Kaçan'ın kalemi yine dev bir oyuncu kadrosuyla buluşuyor. Aralarında kimler yok ki? Hasan Kaçan'ın yanı sıra Cem Davran, Özlem Tekin, Kadir Çöpdemir, Erdal Tosun, Şafak Sezer, Şebnem Özinal, İpek Tenolcay ve Türk Sineması'nın efsane ismi Ayşen Gruda... Hasan Kaçan 'Pamuk Hüseyin' olarak yine hikayeler anlatıyor, Kadir Çöpdemir ve Cem Davran, garibanlıktan yırtmak için planlar yapıyor, Özlem Tekin 'Jaguar Yasemin' karakteriyle zenginlerden çalıyor

Geri