Özlem Tekin

Öz'de birşeylerin farkında olacak ki verdiği röportajlarda günah çıkarıyor... Güzel bir şekilde geri döneceğinden emin olabilirsin...!

Ayırca Rock'n Coke ile ilgili Özlem Tekin gerçeklerini araştırmanı isterim, göründüğü gibi değil...

yıl 2005; Özlem Tekin, Kayseride, sound wave turnesinde... o günü hiç unutmayacağım. sahneye çıktığı anda seyirci resmen kudurmuştu. Özlem tekin ''yavvv'' nidaları ile çığlığı basıyor seyirci bir kez daha kuduruyordu. her şarkısında eliyle seyirciye mosh yapıp selam çakıyordu... kıyafetiyle, saçıyla tam bir metalci tipi vardı, şarkılarını daha gazdı, albümlerine nazaran daha sertti!!! durmadan kafa sallayıp, bizde çığlık atıyorduk(1 hafta boynum ağrımıştı). hayatımın en iyi konserlerinden birine şahit olmuştum.

ÖZ, Sivas'a gel!!! :cry:

Bedri abi bunlar senin eserin kesin..! Harikasın fakat yeniden bi düzenlesen daha iyi olacak... Foruma yapıştırırken bişiyi eksik yaptın galiba...

bahsettiğiniz o sample'lar zaten müzik yapmak için hazırlanmışlardır..ayrıca gezegen x şarkısının müziği özlem tekin'e ait de değildir,özhan deneç imzalıdır..özlem tekin'e ait hiçbi şarkıda çalıntı adına bişey bulmanız mümkün değildir,ayrıca demin de belirttiğim gibi bu şarkının müziği de çalıntı değildir,sampleların yaratılma amacı o zaten, "rex player" için düzenlenmiş orchestral strigs rex sample'ı bu da..

bu arada yeri gelmişken söyleyeyim özlem,4 aralıkta metin serezli ile birlikte "kim o" isimli tiyatro oyununa başlıyo,oyun öncelikle profilo kültür merkezi,müjdat gezen sineması ve maltepe ysm'de oynanmaya başlayacak.. ;)

iHateTechno keşke o iftiraları atmadan önce biraz araştırma yapsaydın da komik duruma düşmeseydin :) Mesela Madonna 'nın son albümünde kullandığı çoğu melodi daha önce duyduğumuz ve aşina olduğumuz melodilerdi... Fakat Madonna çalmadı "sample" olduğu için kullanma hakkı vardı... Özlem Tekin için de aynı şey geçerli ki furkiii olayı güzel özetlemiş :)

Bu arada çok usta bir tiyatrıcuyla aynı sahneyi paylaşması harika bir şey... İstanbullular kesin gidebilir çünkü baya bi seans var...

serox demiş ki:
iHateTechno keşke o iftiraları atmadan önce biraz araştırma yapsaydın da komik duruma düşmeseydin :) Mesela Madonna 'nın son albümünde kullandığı çoğu melodi daha önce duyduğumuz ve aşina olduğumuz melodilerdi... Fakat Madonna çalmadı "sample" olduğu için kullanma hakkı vardı... Özlem Tekin için de aynı şey geçerli ki furkiii olayı güzel özetlemiş :)

Bu arada çok usta bir tiyatrıcuyla aynı sahneyi paylaşması harika bir şey... İstanbullular kesin gidebilir çünkü baya bi seans var...

iftira atmak gibi bir niyetim yok, aynı melodinin her iki albümde de kullanılmasına dikkat çekmek istedim. kendi elinizle de yazdığınız gibi demek ki müzisyenlerin satın alıp pek kafa patlatmadığı, sample ile yaptığı müziği hiç eleştirmeyip kabul ediyorsunuz. benim buna pek diyeceğim bişey yok, fazla söze gerek yok. ben özlem tekin düşmanı değilim ama sizin heyecanlı yazınızdan ve avatarınızdan özlem tekin savunucusu olduğunuz belli, ne desem bana saldırırsınız o yüzden en kral özlem başka kral yok diyorum, saygılar.

dikkat çekmek..?çalıntı yaptığına mı dikkat çekmek istedin..?yukarıdaki mesajda hangi sample olduğuna kadar bilgileri verdim,ayrıca şarkının müziği zaten özlem tekin'e ait değil..çalıntı iddian yersiz çıkınca şimdi kafa patlatmamakla suçluyosun..o albümdeki çoğu şarkı sözüyle ve müziğiyle birlikte özlem'e ait ama gezegen x'in müziği özlem'in değil..hatta kendisi bi röportajında özhan deneç'in kendisine bu müziği getirdiğini,müziği dinledikten sonra kafasında gezegen x'in sözlerinin canlandığını demişti..direkt özlem tekin'e yönelik çalıntı,kafa patlatmadı gibi iddiaların hepsi yersiz kısaca..bişeylere başkalarının dikkatini çekmek için o konuyla ilgili yeteri kadar bilgi sahibi olmak gerekiyo bence..nasıl bizim boş yere özlem savunuculuğu yapmadığımız,kanıtlarını gösterdiğimiz gibi..

Arkadaş çalıntı şarkıları ortaya çıkarmak istiyorsa Türk Rock müziğinin şu anda el üstünde tutulan bi kaç şarkıcısına bakması gayet yeterli...

Tiyatro çalışmaları çok güzel gidiyor ve kesinlikle onu takdir ediyorum... Sanatçı kelimesini hakediyor her açıdan... Tabiki müziği ihmal etmesi hepimizi üzse de müziği de kenara itmiş değil...

Yakın zamanda kendi albümünü de çıkaracaktır..

Eş zamanlı olarak Özlem Tekin'i;
Öztürk'ün Yeni Albümünde BEN UYURKEN
Badem'in Yeni Albümünde KALPSİZ
Teoman'ın Yeni Albümünde Bir Teo Coverında dinleyebilirsiniz...

Geri