MFÖ

mfö türkiye de bir iki grup vardır ya yerlerini hiçbirşey doldurmaz dolduramaz işte öyle birşey onlar da adamlar aşmış bir çokşeyleri...

bu sabah yağmur var istanbulda gözlerim dolu dolu oluyor bilinmez niye
anne sözü dinler gibi masum
ağladım bu sabah
günler dayanılmaz oldu....

şarkılarda düşünmek seni bana getirmez ki!!!!!!!!!!!!!!

Turkiye'nin Beatles'i demek yanlis olmaz. Kendi sarkilarini yazmalari, harmoniler ve genclere hitap etmeleri acisindan. Ele Gune Karsi albumu su anda Turkiye'de muzik yapan hemen her muzisyene belli bir miktar etki etmistir diye dusunuyorum.

Müzikte Batı formu ile Türk formunu en güzel birleştiren, muhteşem bir gözlem ve kıvrak zekâ ürünü şarkı sözlerinde Türkçe'yi en güzel kullanan, Türk müziğinde yapılmamışları yapan, denenmemişleri deneyen, müziklerinde ve söz yazımındaki detaycılıklarına hayran olduğum, yazdığım müziklerde çok büyük etkileri olan gençliğimin idolü bir ekip. Burak'ın dediği gibi jenerasyonumdan şu an piyasada müzik yapmakta olup da Mazhar Fuat Özkan'dan etkilenmemiş bir sanatçı olduğunu zannetmiyorum.

Fuat ve Özkan abiler ile tanıştım, Mazhar abiye yolum denk gelmedi, bir gün gelir onunla da tanışırım inşallah. Hazır yeri gelmişken hepsine buradan saygı ve sevgilerimi göndermeyi ihmâl etmeyeyim.

Yaw klasik olmuş şarkılarının değerini yeni yeni keşfetmeye başladım...Kesinlikle bana hitap ediyorlar...Sohbet havasında ama afilli söz ve uğraşılmış melodilerine saygı duymamak eşşeklik olur...

...Bu arada best of'larını almak istiyorum..Param yok..Bana para yollayın...

aslında çok enteresan çok canayakın bir grup..her şarkısı içten ve değerli...en güzel şarkıları bana göre "benim hala umudum var" dır..tavsiye ederim dinleyin...

müzik adına bazı şeyleri çoktan aşmışlar.yaptıkları işlerin tamamı kalıteli ve kendilerine özgü.hiçbir şarkısında bu burdan alıntı diyemiyorsun.mfö de mazhar alansonun yeri bir başkadır.kendisinin solo albümüde son derece başarılı.

onların bi şarkısı vardı alliii ali desidero baabında bir şeydi kız çok güzel şirin mi şirin hem kitap kurdu hem bir ahu falan çok seviyordumm ben o şarkıyı çok eğlenceli bir şeydi

asla eskimez :)
adamlar cidden çok iyi ne diyeyim ;)
üçü de matrak ve müzikal açıdan harika şeyler üretmiş insanlar.şimdiye kadar tanıdığım insanlardan mfö yü sevmeyen kimse yoktu...

20 yılı aşkın süredir kaliteli müzik yapılıyorsa,severek dinleniyorsa bu grubun işini gerçekten iyi yaptığını gösterir bence..bazen,bodrum,benim hala umudum var gibi mükemmel şarkıları da ver,helal olsun

Geri