MFÖ

bunlar rock kategorisinde satılıyor ve rock müzik olarak tutuluyor Turkish Psych Rock anladınmı evladım???
Sen ne kadar anladım desende evladım anlamamışsındır anlamamışsındır!
Aramızdaki dağlar o kadar yüksek ki aşamamışsındır aşamamışsındır.

Zaten içinde elektrik ve akustik bulunan her müzik rock tır demedimki.Sert olmayan hiç bir müzik rock değildir diyen sizlersiniz.
Dinleyin diyorum link veriyorum.

bak dostum türkçe konuşuyorum o zaman türkiyede yüzde 80 oranda bi çoğunluk rock yapıyo ya öyle isimler var ki mfö nün yanında hard rock kalırlar.anlamıyorum neyi zorluyosun sen? mfö ii bir grup,saygımız var ama tutupda zorla mfö ye rock etiketi çakmanın da bi alemi yok yani.

electricturk demiş ki:
bunlar rock kategorisinde satılıyor ve rock müzik olarak tutuluyor Turkish Psych Rock anladınmı evladım???
Her ne kadar anladım desende evladım anlamamışsındır anlamamışsındır!

Zaten içinde elektrik ve akustik bulunan her müzik rock tır demedimki.Sert olmayan hiç bir müzik rock değildir diyen sizlersiniz.

beni küçümseme hakkını nereden bulabiliyorsun?neyi anlayıp neyi anlamadığımı nereden bilebilirsin ki?forumda dersin tabi aklına geleni..

ben sert olmayan müzik rocktır demiyorum.pink floyd rock değil mi?ancak edip akbayramın ezgileri ya da kökeni,rockla alakası yok.

eengin dananın kuyruğunu kopardın işte rock müziği sert müzikle eş değer tutuyorsun ki öyle gruplar varki MFÖ nün yanında hard rock kalırlar diyebiliyorsun MFÖ nün çoğu şarkısını dinlemediğine de eminim o kadar sabit fikirlisinki link verdiğim mp3 ü indirip dinlemeye bile zahmet etmemişsin.
ii grup ne demek onu anlamıyorum rock olarak görmeyeblirsin anlayışın farklıdır ona da saygım var ama işin ne MFÖ forumunda bunu yazıyorsun,bende Demir Demirkan,Ogün Sanlısoy ve bilumum Pentagram tayfasını rockçı olarak kabul etmiyorum Pentagram da rock grubu değildir metaldir,zaten rock dinlediğini söyleyenlerin çoğu da metalci oluyor genelde.
Konu ile alakası yok diyeceksiniz belki ama bu sizin durumunuz gitar bakmaya gittiğimde Zuhal Müzikte karşılaştığım iki rocker tipini hatırlattı bana üzerinde Che nin baskısı bulunan gitara bakıp he he he şuna bak ulan kominist gitarı hehehe
oğlum koministler gitar çalmazki be...

Norton_Antor demiş ki:
electricturk demiş ki:
Her ne kadar anladım desende evladım anlamamışsındır anlamamışsındır!

beni küçümseme hakkını nereden bulabiliyorsun?neyi anlayıp neyi anlamadığımı nereden bilebilirsin ki?forumda dersin tabi aklına geleni..

ben sert olmayan müzik rocktır demiyorum.pink floyd rock değil mi?ancak edip akbayramın ezgileri ya da kökeni,rockla alakası yok.

sözümüz kimseye değil
belki ters gelir kimine
yalnızca bir şarkı yaptık
bu böyle biline.

Edip Akbayram'ın şarkısını indirdim. buna rock diyebiliyorsan, rock müzikle ilgili ciddi problemlerin var bence. Pentagram tayfasını da burada tartışmayalım istersen.

oraya daha heavy şeyler ekleyeceğimide yazdım eklediim parçada rock tabiki ama sizin anlamamanız normal psych müzik bu.Rock müziğin doğduğu topraklardaki insanlarında rock müzikle alakalı problemleri var sanırım bugüne kadar hiç bir Amerikalı ulan bu parçaya rock demeye utanmıyormusun demedi bana.Klavyelerde Murat Ses var tanırmısın parça gayet progresivve özellikler gösteriyor ama anlayana Jackson a kökle dijital dist. i şarkıyı bağırarak söyle siyah giy saçını uzat işte rock budur sanırım değilmi?
Linkteki parça rock değilse neden değil?

Jackson a analog ya da dijital distortion yüklemekle rock ya da metal olmayacağını herkes bilir. Ben öyle bir söylemde mi bulunmuşum hayret ya? rock=sert olayına her zaman karşı çıkmışımdır zaten. genel olarak sert müzik sevsem de( thrash-death), oturup scorpions dinlemek de ayrı bir zevktir benim için. linkteki parça türkü olabilir, başka birşey olabilir o tarzlarda ayrımı tam yapamıyorum ama rock olmadığı kesin :D

bak kanka ok rock etiketi marjinaldir,karizmatiktir ama öyle dal,kavaktan bağlayıp herkese yapıştıramazsın ;)
wild_child dostum bu adama prim vermeye devam edecekmiyiz cevap yazarak?

wild_child demiş ki:
Jackson a analog ya da dijital distortion yüklemekle rock ya da metal olmayacağını herkes bilir. Ben öyle bir söylemde mi bulunmuşum hayret ya? rock=sert olayına her zaman karşı çıkmışımdır zaten. genel olarak sert müzik sevsem de( thrash-death), oturup scorpions dinlemek de ayrı bir zevktir benim için. linkteki parça türkü olabilir, başka birşey olabilir o tarzlarda ayrımı tam yapamıyorum ama rock olmadığı kesin :D

müzikten zerre kadar anlamadığını kendin söyledin zaten daha ben ne diyeyim.eengin marjinallik diyorsan zaten Mahsuni'nin Veysel'in sözlerinden daha ala rock güftesi olamaz.Düzenlemelere bakarsan türkü deyip geçeceğimiz bir müzikte böyle psych moog ve hammond partisyonları bulunmaz.

Daha tartışıyormusunuz..Bence bu tartışmadan bir sonuç çıkmaz., :roll: Kimse kendi bildiklerin den şaşmaz..

Biraz rahatlayalım.. :)

MFÖ den en sevdiğim rock parçası size gelsin :LOL:

Ne Bileyim Ben

Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Eskisi gibi değilim şimdi değiştim
Kumarım yoktur kavga etmem
Her gece barlara gitmem
Ne dileyim ben
Ah ne dileyim ben

Bir kuş kanatlanır şu gönlümden
Çırpınır çırpınırda uçamaz
Gene bir davet çıkarsa senden
Dönerim bilirsin aşığım
Aşıklar kaçamaz!

İnsan olmak yetmez yetmiyor zaten
Süpermen Süpermen olmak lazım bazen
Nasılda yeniden aşık oldum ben
Bu sevda bambaşka avare eden
Ne bileyim ben

Şimdi benim adım ne olur ne olmaz
Bu işler artık bana inan ki koymaz
Birinde az muhabbet kiminde naz
Sende ne var bende biraz
Ne dileyim ben
Ah ne dileyim ben

İnsan olmak yetmez yetmiyor zaten
Süpermen Süpermen olmak lazım bazen
Nasılda yeniden aşık oldum ben
Bu sevda bambaşka avare eden
Ne bileyim ben

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

bana müzikal açıdan yanıt verebilecek seviyede de değilsiniz açıklama yapamıyorsunuz sadece rock değil diyorsunuz neden diye sorunca karizma marjinal cart curt sayıklıyorsunuz sizinlemi uğraşacağım ya yürüyün işinize.

edip akbayram'ı bile rockcı yapan zihniyetle bilimsel tartışmam çünkü sinirlerimi bozar.olum emre ne ii demissin:tüm metalciler aptaldır diyen ve buna katılan aptalların babasıdır :D

Geri