MFÖ

Türkiye için gerçek anlamda gerekli isimler... uyumu yakalamış ender gruplardan biri...
şarkıları yıllandıkça daha bir değer kazanıyor sanki,şarap gibi...
kısacası geçmişten bugüne uzanan ve yarına el uzatmalarını istediğim özel grup.

Türk rockının temel taşlarından biri helal olsun adamlara,valla yıllardır hala dilden dile parçaları söyleniyor,bravo

herkesin dediği gibi M.F.Ö. çok iyi bir grup.MFÖ collection'ı dinledinizmi bilmiyorum ama albümde biraz blues havası var.çok güzel çalmışlar eski parçalarını,insanı dinlendiriyor.
bişey daha söyliyeyim.ben kendimce şu kanıya vardım;grubun delisi:ÖZKAN,grubun karizması:MAZHAR,grubun dedesi:FUAT...bilmem sizde katılırmısınız.....???

mfö diosanız orda duracaksınız bu ülkede birçok kişiye turkrock'ı sewdıren admlar onlar örnek ben hee unutmadan onların sahne performansı birçok yabancı gruplardan daha iyi onlar gibisi bi daha zor gelir harhalde

bu grubu yeni tanidigimda kimin mazhar kimin fuat kimin özkan oldugunu hep karistiriyordum. konserlerde ve programlarda hep solda özkan, ortada mazhar, sagda da fuat abi vardi. cok cana yakinlar cok icten sarki yaziyorlar. kimileri türkiye´nin beatles´i diyor onlar icin ama onlar orjinal olduklari icin ben onlara MFÖ demeyi tercih ediyorum. en azindan ülkemizde bir kac orjinal, degerli isimler olsun.

bu arada yeni albüm hala buralara gelmedi. gerci sarkilarin hepsi eski sarkilar ama birde yeni sarkilari olacakmis diye duymustum. artik yazin istanbul´dan alirim. :)

son yıllarda diziydi,filmdi,reklamdı,sunuculuktu,solo albümdü,cem yılmaz birlikteliğiydi,beatles alaturkaydı falandı filandı...o kadar çok seviliyorlar ki,reklamlarda oynamak,tarkan a şarkı vermek,insanları kolay yoldan zengin etme yolunda ki yarışmalarda sunuculuk yapmak gibi kimi çevrelerce eleştirilme olasılığı çok yüksek işlerde bulunmalarına rağmen pek eleştiri almadılar sanırım.

ülkede ki klasik olmuş en çok şarkı sahibi grup diyebilirim onlar için.benim için sanatçının öyküsünün yeri ap ayrı.sonra ele güne karşı,m.v.a.b,bazen,vak the rock,diday,bodrum bodrum....gelecekte ki yerini çok önceden garantilemiş grup.

rock'n coke'taki bütün yabancı gruplarda dahil en baba performansı sergileyen tek gruptu...rüya gibiydi cidden..özellikle seyirci olan iletişimi..umarım seneye de gelirler..onlar nereye ben oraya :)

En sevdiğim Türk Rock grubu MFÖ'dür. "Em-ef-ö" diye okunmasından gıcık olurum. Uzun yola giderken babam arabada müzik dinlenilmesini hiç sevmezdi. Birgün kasetçalara MFÖ'yü takarak bu problemin üstesinden gelmiştim, MFÖ'ye dayanamamıştı.

Bostancı'daki konserin iptal edilmesi çok fena oldu. Hem MFÖ'yü göremedim hem de biletleri satın alan arkadaş iade edilen paradan payıma düşeni getirip vermedi. Ayıp olmasın diye söyleyemedim ama ilk MFÖ konserinde biletleri ona aldırınca görecek gününü. :p

Bu gece konserlerindeydim.Çok iyilerdi kasetten dinliyo gibi hissettim resmen!Kesinlikle çok başarılılar ve Türkiye'de yerleri doldurulamaz... :!:

bu arada grup olmaları harici bireysel anlamda da başarılı insanlar...şu anda deniz arcak son albümünü dinliyorum...müzikleri hoş olmuş...fuat güner in katkıları açıkça görülüyor..

hayatım onlarla geçti onlarla buyudum onlar sayesinde muzıkle tanıştım onlar sayesinde muzikteki zevk ve kalite çıtamı çok yukseklere çıkarttım...cennette arka planda hep onların şarkıları çalıyomuşş insanlar o yuzden huzurlu ve mutluymuş..

Geri