warmoth gitar projesi 2

abi birde soloistin carved top secenegi var onu secersem fiyat artiyor ama tune o matic kullanabiliyorum cok bir fark yaratirmi yani gövde kalinlasacak galiba birazda agirlasacak ne dersin

normal ABR-1in nesi varki? Tone pro locking istiyorsan al da onun ben tam olarak neye yaradığını hala anlamış değilim. Yani köprü parçaları yüzünden ötmeye başlayan bir LP görsem hani anlayacağım.

Neyse sen nasıl istersen öyle takıl, ama sana dediğim gibi genel olarak üst model gitarlarda ince kasa üstünde (yani strat kalınlığında bir kasada) eğer sap vidalı ise ABR-1 köprü hiç görmezsin. ;)

B

evet benimki tam custom olcak o zaman. siparis verecegim zaman sana tekrardan bir check etmen için listeyi yollayacagim yardimin için saol o kadar cok secenek varki tamda karar veremiyorum :twisted:

Unutma çok incik cıncık detay var, sap vidaları ıvır zıvır falan... Sen listeni yolladığında anında cevap vereceğime dolayısı ile söz veremiyeceğim.

B

sorun degil belki tekrar floyda dönecegim daha umut abi gelcek geri dönecek zaman bol iyice düsünecegim sap ve gövde böyle kalcak ama donanim konusunda karar vermeliyim :LOL:

kararımı verdim olaya giriyorum hepimize hayırlı olsun

soloist gövde arkada gotoh un tek bir 9v pil alan kutusu gibson tipi switch bir tane ses kontol (esp m-II deki gibi)jack pozisyonu standart yerinde

kws ters sap 24 perde (fret size 6105 ) sap opsiyonlardan wizard 1-11/16 genişlik

son özellikler şöyle
alder gövde lamine kaplama
birds eye maple neck brazillian rosewood custom inlayler ile birlikte :twisted:
orjinal floydrose
manyetikler emg 81 veya duncan tb-5, sh-1(pearly gates de olabilir)
burgular schaller mini locking
comfort contour sap bağlantı kısmında
renk olarak da honey burst veya dragon burst çelişki içindeyim
sap ın arkası clear satin sap üstünde ön tarafta peg head vaneer de olacak maple kaplama orasıda gövde ile aynı renk e boyanacak

işte gövde için düşündüğüm renkler
http://www.warmoth.com/paint/paint.cfm?fuseaction=burst_dragonburst

http://www.warmoth.com/paint/paint.cfm?fuseaction=burst_honeyburst

kararsızım :evil: :evil: :evil: :evil:
hatta bu rengide ekleyebilirizzz :twisted: :twisted:

http://www.warmoth.com/paint/paint.cfm?fuseaction=burst_tobaccoburst

bunun dışında bir sürü vida back plate neck plate potans vs ewnk konusunda ne diyorsunuz hepsine %33 veriyorum %1 aklımı çelen renk i seçeceğim :p :p :p

deliturko hayrlı olsun... umarım istediğin gibi bişey yapabilirsin...birikmiş param olduğu sıralarda ben de ciddi ciddi düşünmüştüm ve warmoth'dan gövde hariç tüm ekipmanı ipariş etmeye harzırdım... taa ki ...neyse uzatmiyim... ben gerçeğe dönüşmeyen şu gitarımın özeeliklerini ve fiyatını çıkarmıştım... seninki ne kadara mal olacak tahmini???

Gövde mapple (Akçaağaç)+ kelly ke2 gövde şekli…….. 230$
Klavye compound:12” to “6” radius
Scale lenght: 25.5”
Neck dimensions: 3.fret 790” 12.fret 850
Width at nut :1-11/16”
24 perde fretler 6150 jumbo 25$..
Beyaz binding 110$
Floyd kilit yeri olması 30$
Sharkfin inlays 75$
Klavyesi gül ağacı, sapı maple(Akçaağaç) 173$
Klavye sapının saten son cilası 65$

Tremolo orijinal Floyd rose krom renkli (nut no r4) 170$
Akord kulakları schaller mini (smlc) 6 adet crome.. 48$
Kapasitörler 10$
Manyetik çerçevesi 2 tane krom görünümlü 15$
Jack girişi 10$
Volume-tone pod crome 6$
Potansmetreler 20$
Klavye vidaları 4$
Sap kolları 6$
Floyd kilit yeri arkası uzun çubuk 4$
Switch kolu (3 yollu gibson ) 11$
Kablo 6$
Manyetikler (di marzio pro) 140$
Boya 100$

Kargo hariç…1258$
Tahmini kargo dahil 1400$

benimki biraz daha ucuza geliyor toplam 1000 doları geciyor orası kesin kaba bir hesap yapmıştım bir ara kargosuda var tabi buna ilaveten en cok 1300 ü biraz gecer gibime geliyor umarım bir sorun olmaz da hayallerimizdeki gitara sahip oluruz kozmetik olayına kasmasam bayağı kar edeceğim ama inlayler boya lamine kaplama birde floyd rose u çıkarsam b.k bigi kar ediyorum :twisted: paraya kıyıyorum yani sırf boyaya 220 dolar cık !!!! gidecek 8O 8O ah ulen ah

sana tavsiyem eğer gövdeyle aynı renk headstock yaptırmayı düşünmüyorsan gövdeyi burada boyatman... ben bu 100$ fiyatı o yüzden yazdım...nedenine gelince 1) daha önceden ders de aldığım bir resim hocası arkadaşım var, gövde üzerine istediğim custom deseni çizip halledebileceğini ve bunu bedavaya yapacağını söyedi... arkadaşlık öldü mü? ;) 2)evimizin parkelerini yapan mobilyacı elemanla görüştüm...adama burst yapabilirmisinzi dedim? o ne ki dedi... anlattım böyle böyle diye... haa sen eskitme kenar istiyosun, yaparız sorun değil dedi...her renk olur mu şööle cafcaflı canlı renler mesela yeşil burst dedim... her rengi yapabilriz ama boya kalitesi çok önemli dedi...

yani eğer ben yaptırsaydım böyle alternatiflerim vardı boya için..bence mobilya -boya-usatalarını bir gez durum anlat...hem belki katalogda olmayan daha sağlam bir renk elde edebilirsin... hem de daha ucuza çıkacaktır...

ben gövde ile sapı aynı renk yaptırmayı düşünüyorum bütün boya işlerini orda hallettircem benimde boya yaptıracağım yerim mevcut olmazsa universitede enstruman yapan bir hoca var onlada hallederdim ama dedim boşver :twisted: maliyet artacak ama olsun bu seferlik ;)

Geri