Tavla

ben kaptırınca doymuyorum oynamaya!o gün okulun kafeteryasında uzun süre geyik ve kahve eşliğinde tavla oynamışsam artık zihnim tavla üzerinden çalışmaya başlıyor komik bi şekilde.yani mesela üç kişi masada oturuyoruz diyelim,benim zihnimde 3-1 atarsam karşımdaki sandalyenin üstüne kapı alabileceğim fikri beliriyor bi an için.hatta o gece uyumak için gözlerimi kapattığımda gözümün önünde pullar uçuşuyor,5-3 6-4 kapılar alıyorum.başka kimseye oluyor mu bilmiyorum ama belki de ben pek sağlıklı değilim,korkuyorum :LOL:

Tavla ,bence ,psikoloji ve strateji oyunudur. Sans bu oyunda %10 luk bir paya sahiptir. Rakibin psikolojisini bozarsanız (tabi konusarak) hem onun iyi zar atmasını hem de iyi hamlelerini engelleyebilirsiniz. Stratejiniz de önemlidir tabii. Yapyıgınız hamlenin devamını dusunmek zorundasınız ki bu bence en önemli husustur. Bunlar tabi benim göruslerim. Saygılarımla..

thyrenia demiş ki:
ben kaptırınca doymuyorum oynamaya!o gün okulun kafeteryasında uzun süre geyik ve kahve eşliğinde tavla oynamışsam artık zihnim tavla üzerinden çalışmaya başlıyor komik bi şekilde.yani mesela üç kişi masada oturuyoruz diyelim,benim zihnimde 3-1 atarsam karşımdaki sandalyenin üstüne kapı alabileceğim fikri beliriyor bi an için.hatta o gece uyumak için gözlerimi kapattığımda gözümün önünde pullar uçuşuyor,5-3 6-4 kapılar alıyorum.başka kimseye oluyor mu bilmiyorum ama belki de ben pek sağlıklı değilim,korkuyorum :LOL:
Dostum muhabbet güzelmiş.. Cok güldüm harbiden.. Bence sen de tavlamiskus hastalıgı var. :D Haberin ola... :)

mysticofblood demiş ki:
thyrenia demiş ki:
Dostum muhabbet güzelmiş.. Cok güldüm harbiden.. Bence sen de tavlamiskus hastalıgı var. :D Haberin ola... :)

evet evet gittim göründüm bi doktora.malum erken teşhis hayat kurtarır! ;) tedaviye başladık hatta...eve tavla alıp küçük dozlarla oynayıp,bünyeye fazla yüklenmeme tedavisi... :LOL:

babamın bana öğrettiği en mukaddes oyun diyebilirim :D yaa şu tavlada herkesi yenebilirim ama babamı yenemiyorum. tecrübe desen değil, zar tutma desen onuda yapmıyor. bakışları yetiyor benim hezimete uğramama :D :D

saygılar

tavla hakkatten çok zevkli bi oyundur, karşında sana rakip olabilecek, senle başabaş mücadele edecek biri olduğunda daha da keyifli hale gelir....
ben bu oyunda şans faktörünün en az % 50 etkili olduğunu düşünüyorum,çünkü ne kadar ii oynarsan oyna senin hamlelerini tayin edecek zar istediğin gibi veya ters gelirse kafandaki stratejiyi yansıtamazsın sonuçta, bu yüzden zar gelmesi oyunun en büyük faktörü diyorum ben...
bi de 2-1 zarının tavla literatüründen çıkarılmasını talep ediyorum, bu zarın gelmesi halinde düşüp düşebileceğin en boktan duruma düşüyon :)

cok zevkli bir oyundur.tabi karsımdakine baglı biraz da oyundan aldıgım zevk.

hele de babamla oynuyorsam.. 8O

aman aman kaççç..bir baslarsa pencüsee severler güzeli gencüsee.yok dubara şeş caar mı caharmı :))yok bilmem ne :=))) birdde garip manileri var ben bilmiyorum agop gırgop bişiler söylüyo.çok komik...
naparsın işte eski toprak..

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

BABAMIN BEN KÜÇÜKKEN ÖÐRETECEM DİYE HEVES ETTİÐİ AMA HER GELEN ZARDA SE,YEK,DÜŞES,HEPYEK,ŞEŞBEŞ TARZI MANA VEREMEDİÐİM KELİMELERLE BENİ CANIMDAN BEZDİRDİÐİ, İTEKAKADA OLSA ÖÐRENDİÐİM VE OYNAMAKTAN HİÇ BIKMAYACAÐIM BİR OYUN......

Geri