Tavla

Haklı vallahi bak burası kültür sanat forumu :p :LOL:

Bende 8-10 yaşımdayken yılların usta tavlacısı dedem öğretti bir gün , ve ilk oynayışımızda dedemi 5-3 yenmiştim.Bu oyunun şansdan ibaret oldugunu anladım ve yıllardır hiç oynamıyorum unutmuşumdur hatta :)

Ama bazen şöyle çay + sigara + tavla + muhabbet keyfi yapasım gelir yani o ayrı :)

Sevgili Onur , o cafeyede o yüzden hiç gitmiyorum aslında :) Herkes tavlacı, her tarafta tavla var , koltugunun altına alan geliyor abi bir tavla çevirelim.Yok yani bir günde şöyle güzel bir bayan gelse" tavla oynayalım mı ? " diye , noolur sanki :LOL: :p :p :p Gerçi yenilip rezil olurum , hatta taşları dizmeyi bile unutmuşumdur fena rezil olurum :D

deerrudolf demiş ki:
Bir RectifieR konseri öncesinde Odun Zopha tayfasının artist tavlacısı, Sınıf 64'ün artist basçısı, biraların artist efendisi Halit'i (V_Bassman) nefis bir oyunla devirerek "Tavlaların Efendisi" lakabını ele geçirmiş bulunmaktayım.
Diğer tüm Odun Zophaları sıraya dizmek için hazıroldayımdır, bilgilerinize...

İlk olarak, dikkat ettiysen Çağlar efendi o oyun bitmemişti, eğer rövanş istersen seve seve gelir oyunu tamamlarım. İkincisi "artist" olduğuma neden kanaat getirdin öğrenmek isterim. :D

Hakkını yemeyeyim, bir mars ve bir oyun şeklinde 3-0 yeniktin. Hatta yenik olmakla kalmayıp sevgili RectifieR elemanları önünde düşeşlerle mahvetmiştim seni. Zaten o gidişle 6-0 biterdi o oyun.

Artistliğine de şuradan kanıt getirdim; sen değil misin WASP konser arifesinde Concrete Donkey ile WASP söyleyen bre münafık?

Olm o oyun 3-1 di en son. Ayrıca yeni yeni havamı bulmuştum ben. Bu kadar bomba açıklamalar yapma bence.

Hem ben ne biliyim WASP gelecek. Sadece sallıyodum o ara WASP gelebilir ona göre diye. :D

3-1 değildi be, 3-0 idi. Senin benden oyun aldığını tarih yazmış mı? Git görgü tanıklarına sor.

Yaa... Kimbilir, sen yarın WASP imza gününde diz de çökersin adamların önünde ben fanınızım diyerek. Olmaz olsun böyle fan...

Lan hadi 3-1 olsun, daha anlamlı hem. :LOL:

Testament imza günüde alem fan gördü. Greg Christian'ın önüne yığdığımda küfretti adam bana be, teheeeeyytt.. Sen daha tavladan aldığın 1 oyunun hesabını yap.

Sonuçta Alex Skolnickin ayaklarına kapanmadım, ki bence Blackie Lawless'la eşdeğer bir adamdır. Ayrıca ben de diskografimi yığmak isterdim adamların önüne ama nasılsa imza gününü kaçırdım diye almadım yanıma hiç bişey. Sadece istanbuldan aldığım iki cd ile yetinebildim.(ah ah) Tavla konusundaysa istersen 3-0dan da devam edebiliriz. Ben sadece yanlış olmasın dedim.

Halit, istersen 3 avans vereyim de 3-4'ten başlayalım. 6-3 bitiririm o oyunu. :LOL: Lütfen bu tarz talihsiz açıklamalarda bulunma.
Ayrıca Alex Skolnick dediğin insan evladının (şüpheliyim) yanında Blackie Lawless, Efes Pilsen biranın yanında Powerade içeceği gibi kaçar... Neyse, zevklere karışmayalım.

Hadi bakalım. En kısa zamanda tavlalanmak dileğiyle. 1. Odunzopa tavla turnuvalarını resmi olarak başlatmayı kendime borç bilirim bu şartlar altında. Ayrıca mekanı da şimdiden belirtmek gerekirse turnuvalar Hangar 64'te gerçekleşecektir. Tarihi yakın zamanda bildiririm. Tüm ODUNZOPACILAR davetlidir. Özellikle de Çağlar. :D

Hele şu finaller bitsin soluğu Hangar 64'te alacağız zaten. Risk ve Hepsi Benim gibi oyunlarda seninle ortak olabiliriz ama Tavla'da artık ezeli rakibimsin.
Arada davul da çalarız ama. :LOL:

Çocukluğum, ahh.. Daha sözcüklere dönüşmeden acı verdi lan.
Neyse.. Çocukluğum, Bafra-çay-rakı üçgeninde doya doya gezindiği halde canavar gibi sağlam akrabalarım, mahalle esnafı amcalarla hapis (ne biçim vakit alır, çekirdek çitlemek gibi mübarek!) ile kamp turnuvalarında babamın ekürisi olarak tavla oynayarak geçti. Ha, no’ldu? O turnuvalarda kazandığım şapkalar, abik gubik tişörtler yanıma kerizliğimin kârı olarak kaldı.

Büyümekle itham edildiğim günü çok iyi hatırlıyorum. Babama şu meşhur 4-0’dan 5-4 yatırmasını yaşatmış ve sevincimden bütün gün fark etmediğim üzre, bira göbeğim yüzünden kotumun yarıya inmiş fermuarını çekememiştim.

Artık hayatta tek emelim, bir iş hanı içinde damga pulu, tahta rafta konuşlanmış sigara, kanyak satabileceğim ve komşu dükkandaki terziyle arada tavla atabileceğim bir dükkana sahip olmaktır. Beni yakanlar utansın.

Not: "Aldın mı kolunun altına?" "Hakeme gözlük" "Geçeceksin bunları.." "4 tekeri yok mu işte, yenisi de ne oluyor?" gibi, hafızamda ve ne yazık ki dilimde kalmış deyimleri saymıyorum bile.

_KehaneTEmre_ demiş ki:
Sevgili Onur , o cafeyede o yüzden hiç gitmiyorum aslında :) Herkes tavlacı, her tarafta tavla var , koltugunun altına alan geliyor abi bir tavla çevirelim.Yok yani bir günde şöyle güzel bir bayan gelse" tavla oynayalım mı ? " diye , noolur sanki :LOL: :p :p :p Gerçi yenilip rezil olurum , hatta taşları dizmeyi bile unutmuşumdur fena rezil olurum :D

evet geçen gün şahsıma yenilip rezil rüsva oldunuz emre bey :LOL: taş dizmeyi de öğrendiniz artık bir dahaki sefere zafer bekliyoruz sizden :LOL:
çok eğlenceli bir oyun tavla yaa ilk öğrendiğimde hiç sarmamıştı "ne saçma bir oyun yahu" diyordum, bir güzel yalıyorum tükürdüğümü şimdi, tavlasız olmaz ;)

fulya_m_o_r demiş ki:
_KehaneTEmre_ demiş ki:

evet geçen gün şahsıma yenilip rezil rüsva oldunuz emre bey :LOL: taş dizmeyi de öğrendiniz artık bir dahaki sefere zafer bekliyoruz sizden :LOL:
çok eğlenceli bir oyun tavla yaa ilk öğrendiğimde hiç sarmamıştı "ne saçma bir oyun yahu" diyordum, bir güzel yalıyorum tükürdüğümü şimdi, tavlasız olmaz ;)

Hadi ordan son anda yendin zaten oyunu öğretti bana zar zor kazandı bir de gel burda hava at oh...Birdahaki sefere gösterrim :D Şimdi kim kimi tavladı onu söyle bana sen :LOL:

Geri