Gitarın Sapı Kaydı,kırıldı,headstock Ucu Kırıldı Vs Diyenler Ibret Alın!

http://www.ebay.com/itm/Jackson-Sol...5?pt=Guitar&hash=item3f1b1f7ea3#ht_500wt_1203

Jackson gerçekten de quartersawn maple kullanıyormuş sapının bütün liflerini görerek şahit olduk bir kez daha :)
"Gitar temizdir, bir kaç çizik dışında kozmetik kusuru yoktur. Yalnızca bir kez stüdyoda çalınmak üzere dışarı çıkarıldı. Fazla söze gerek yok Gitarı zaten bilen bilir. Takas düşünmüyorum, komik tekliflerle gelmeyin. Alacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun" :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok en iyi teklifi verene satacak fiyat o değil zaten.Alacaksan al da nesini birleştireceksin.O gitarı birleştirsen gitarın yarısı yapıştırıcıdan ibaret olur zaten.Limited seri 3/10 custom shop gitar ne hale gelmiş.Rengi de mükemmel.200 dolara belki Türkiye ye gönderir.

Abi güzel kırılmış gitar, bu haliyle yapışmayacak zaten o kırıklar düzlenecek öyle yapışacak, hiç yarısı tutkal olmaz yani :) Eski haline yaklaşık olur. Ama şu an bunla uğraşacak vaktim yok. Gövde için uğraşmaya pek değmez, daha az emekle yeni gövde yaparım, sapı da bolt on yaparım ya da düzlerim set neck yaparım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
iyi teklif ver o zaman craiglist te 400 dolar istediğini görmüştüm.200 dolar teklif ver bakalım belki kabul eder.Hardcase de hediyesi olur :)

4 sene önce bir Kelly vardı, 1985. Kırmızı renk, kenarda altın rengi şeritler. İki tane 3-4cm genişliğinde ağaç kopmuştu gövdeden, hem de uçlardan da değil, gayet ortalarda yerlerden. Bir de sap ayar çubuğu gitmişti. Klavyede de bir saçmalık vardı ama tam hatırlamıyorum, gövdeden kısmen ayrılmış olabilir. O halde açık arttırmada 650usd gibi bir fiyata gitmişti. Tamir edilmeyecek şeyler değiller, sap ayar çubuğu bile gayet düzeltilebilecek bir şey(klavyeyi sökerek)

Bu sene de Marty Friedman'ın kendi Jackson Kellylerinden biri gitti 700usd gibi bir fiyata. Sorunu? Headstock eksik :D Sadece kırık değil, tamamen kayıp. Bu da bir şekil halledilir.

Bu gitar ise... eh. Sap kullanılabilir durumda işte. Bu paraya giden tamamen sağlam Jacksonlar olabiliyorken, en fazla 300usd falan edecektir diye tahmin ediyorum.

ya 1985 yapımına değer de alıp düzeltip kullanmaya buna değer mi bilmiyorum.Türkiye de 1000 tl den aşağıya kimse yapmaz bunu ki yapabilen hatta 1-2 kişiyi geçmez.

acaba nasıl böyle kırmayı becerdi? camdan aşağı filan atması gerekiyor herhalde kargo bunu yapmış olamaz.

Gaza gelinerek sapından tutulmuş ve gövde kısmı itinayla "vur ha vur" yapılmış diye tahmin ediyorum:)
Çılgın bir ergen (veya kızgın bir ebeveyn) de olabilir...

Ama sonuç olarak, gitar için İngilizce'de kullanılan "axe" (balta) benzetmesini sözcüğün gerçek anlamıyda kavramış ve o şekilde eyleme geçmiş bir bünye sözkonusu:)
Her şey bir kenara, gitarın rengine hasta oldum. Yazık olmuş.

Sapından tutulup yere çarpılmıştır büyük ihtimalle. Sinirlenip yere çarptığım bir Fenix (Kore malı bir strat kopyası) benzer şekilde parçalanmıştı.

Gaza gelinerek sapından tutulmuş ve gövde kısmı itinayla "vur ha vur" yapılmış diye tahmin ediyorum:)
Çılgın bir ergen (veya kızgın bir ebeveyn) de olabilir...

Ama sonuç olarak, gitar için İngilizce'de kullanılan "axe" (balta) benzetmesini sözcüğün gerçek anlamıyda kavramış ve o şekilde eyleme geçmiş bir bünye sözkonusu:)
Her şey bir kenara, gitarın rengine hasta oldum. Yazık olmuş.

bence kız arkadaşı benimle ilgilenmiyorsun diye adamın en çok ilgilendiği şeyi kırmıştır.

Geri