Gitar Boyama Teknikleri

Malesef, o markalarla iletişime geçince "50 litre mi veriyorduk" diyecekler size. Bulursanız süper olur orası ayrı :)

araba kaporta boyacılarında vardır diye biliyorum.Çizmeli kedi çbs boya kullanıyordu galiba markayı bile zor hatırlıyorum içeriğini bilmiyorum ama gitarpedal de okuduğuma göre bildiğin oto sanayi ürünleri kullanıyorlarmış.Ama buradaki anilin boya o mu emin değilim.

Bahsedilen ve videodaki teknikle uygulanan boya anilin boyadır, sizin bahsettiğiniz pistole ile uygulanan sprey gloss boya.

Kullandığı boya enamel boyalar sprey boya da kullanıyor lar akçam mi olyle bi boya var ismi hatırlayamadım ama şöyle yol gostereyim tüm yuzeyler için diye satılıyor özellikle ahşap boyamada çok kullanıyorlar turkuaz gitarı boyarkende mürekkep kullanıyor zımparaliyor ve tekrar mavi atıyor tekar siyah mürekkep en sonunda da vernik orayı gostermiyor

Sprey boyalar kullanılırken sıkıştıran gaz hacmi düştükçe tükürmeler yapabilir ve bu doğaldır. Ancak ortalama sonuçlar elde edebilirsiniz.
İyi ve bir spreyleme(istikrarlı?) için arka planda elektrikle çalışan iyi bir sıkıştırma tankına ihtiyaç var(yaklaşık 500 TL)... Ön tarafta da ona bağlı max. 2-3m.lik hortumlarla bağlı püskürtme tabancası(pistole) gerekiyor...(min. 100-->300TL)
Bu rakamlardan kaçmak pek mümkün değil profesyonel sonuçlar için...
Ben tamamen ustalık gerektiren ve her şeyin el ve fırça ile yapıldığı bir teknik geliştirdim... Daha önce de 90.lı yıllarda bu tarzda 30 serilik bir resim üretmiştim.
Bu teknik son derece naturel duruşlu ve mümkün olan en ince boya tabakası elde etmeye dayanıyor. Maalesef kıymeti anlaşılamadı ve sadece yaptığımla kaldım.
Elimdeki bu özel gitarlar satılmaz ise devam edip kendimi paralamayı da düşünmüyorum. Sınırlı sayıda deneme çalışmaları olarak kalacaklar.
Yalnızca su bazlı(akrilik) ve nitro tabanlı selüloz boya ve dolgu verniği ve cilalar kullanıyorum.

merhaba,
boya için spey boyalar işinizi görebilir. genede fazla kalın boya atılmamalı. Yani kat sayısı.
Yüzeyi parlatma için şeffaf spreyler uygun değil. Yeterince sertleşmiyor. Sanıyorum poliüretan boya kullanmak gerek.
Fırçaylada sürülebilir eğer atomize yoksa. Zaten basınçlı tabancayı anca atöliyede kullanılabilir. Evde pek pratik olmaz.
yüzeyi parlatmada baya sabır ve dikkat isteyen bir işlem.
görüşmek üzere

Sprey boyalar kullanılırken sıkıştıran gaz hacmi düştükçe tükürmeler yapabilir ve bu doğaldır. Ancak ortalama sonuçlar elde edebilirsiniz.
İyi ve bir spreyleme(istikrarlı?) için arka planda elektrikle çalışan iyi bir sıkıştırma tankına ihtiyaç var(yaklaşık 500 TL)... Ön tarafta da ona bağlı max. 2-3m.lik hortumlarla bağlı püskürtme tabancası(pistole) gerekiyor...(min. 100-->300TL)
Bu rakamlardan kaçmak pek mümkün değil profesyonel sonuçlar için...
Ben tamamen ustalık gerektiren ve her şeyin el ve fırça ile yapıldığı bir teknik geliştirdim... Daha önce de 90.lı yıllarda bu tarzda 30 serilik bir resim üretmiştim.
Bu teknik son derece naturel duruşlu ve mümkün olan en ince boya tabakası elde etmeye dayanıyor. Maalesef kıymeti anlaşılamadı ve sadece yaptığımla kaldım.
Elimdeki bu özel gitarlar satılmaz ise devam edip kendimi paralamayı da düşünmüyorum. Sınırlı sayıda deneme çalışmaları olarak kalacaklar.
Yalnızca su bazlı(akrilik) ve nitro tabanlı selüloz boya ve dolgu verniği ve cilalar kullanıyorum.
Bu enson da yazdığınız su bazlı akrilik Ve Nitro tabanlı boya su üstüne Damlattiginiz boya mı

Geri