Humbecker Dip Gürültüsü

orada fark var bak. gitarın üzerindeki bir vidaya dahi dokunsam kesiliyor dip ses. topraklama görevini üstleniyorum fark ettim onu da bu sorunu çözecek mantığı kuramadım:D

dostum yanlış anlama ve üste çıkmak gibi algılama ama elektronik teknikeriyim ben işim gücüm lehim zaten anlıyorum bakınca :) daha önce ki mesajımda da dediğim gibi kabloların her birini kontrol ettim hiç birinde sorun yok. geriye de bir tek potanslar kalıyor zaten dediğin gibi sorun onlarda sanırım..
duvara tosladık :D e potans çok sorun değil be abi. değişir işte.

singleda olmaması normal şasi yok ondan. köprüden geleni jackin groundını her bir ayrı "torpağı" (şaka) topla. hepsini beraber bir potansın arkasına toprakla. star ground diyorlar buna. evin toprağı tamam mı? eminmisin? eyer problem varsa her şeyi yapar.
manyetikten de korkma, bir şeycik olmaz.premier gitarın bu sayısında mıknatıs değiştirmeyi anlatıyorlar. bu kadar korkamanın gereği yok.

duvara tosladık :D e potans çok sorun değil be abi. değişir işte.
potans alıp değiştireceğim dostum sağolasın yardım için:) Boğaç hocam, evde toprak hattı yok o nedenle bahsettiğin star ground ne kadar başarılı olmaz diye düşünüyorum. manyetikten korkum şu yönde; kablo manyetiğin içinden geçtiği için ve daha önce de hiç manyetik açmadığım (nereden açılacağını da kavrayamadığım) için o sarı plakayı çıkartacaktım da sağolsun nathrizarri son anda yetişti:D

potans alıp değiştireceğim dostum sağolasın yardım için:) Boğaç hocam, evde toprak hattı yok o nedenle bahsettiğin star ground ne kadar başarılı olmaz diye düşünüyorum. manyetikten korkum şu yönde; kablo manyetiğin içinden geçtiği için ve daha önce de hiç manyetik açmadığım (nereden açılacağını da kavrayamadığım) için o sarı plakayı çıkartacaktım da sağolsun nathrizarri son anda yetişti:D
sorununuzu çözdünüz mü hocam

Geri