Epidemic Guitars

birTURK

Ben de sizin gibi düşünüyorum ancak deathcaster'ı ne zaman yapacağım bilmiyorum. Elim sürekli meşgul olduğu için şu an yeni bir sap yapacak vaktim yok, bu yüzden düz yapacağım manyetiği.

Merhaba sevgili forum sakinleri;

Funkyou nickli Mehmet Bey'in Telecaster'ının gövdesinin son halini paylaşıyorum.

NAteu.jpg

BuLaN.jpg

Vay, nedir bu Tele'nin ozellikleri? Manyetikler, kopru, radius falan yani, tasarim karari nedir?

Eline saglik, Mehmet bey de bitince gule gule kullanir umuyorum.

Manyetikler Joe Barden - Danny gatton t-style
joe-barden-danny-gatton-t-style-302053.jpg

Köprü Babicz Full Contact
TeleBabiczBridge.jpg

Burgular Kilitli Sperzel

sperzel-locking-tuners-6-inline-234477.jpg

24.75" skala, 12" Radius, modern C sap profili(bazı ufak farklı dokunuşlar olacak), 22 perde rosewood tuşe ve 6mm nokta sedef inlayler olacak.

Donanim super olacak gercekten. Ben kendime yaptirsam bu kadar olurdu yani. Tek fark tuse agaci olurdu, o kadar.

Umarim yapim sureci kolay ve hizli gecer. Iyi sanslar!

Aslında yapım süreci haziran ayında başladı ancak Mehmet Bey gitarın yılbaşında teslim edilmesini istediği için biraz ağırdan aldım. İyi dilekleriniz için çok teşşekkür ederim.

Telecaster'ın sapı ve gövdesi neredeyse bitti. Sapa inlayler yapıştırılacak, köprü kanalı açılacak ve fretler çakılacak, gövdede ise sadece sap bağlantı delikleri kaldı. Yarın fotoğraf ekleyeceğim.

Artık son aşamalara yaklaşıyoruz. Gövdenin fotoğraflarını yarın paylaşacağım.

gt1LA.jpg
ltpJx.jpg

Bu da ileri bir tarihe ertelediğim kafasız gitar projesine ait sap;

4lzct.jpg

Çırak kabul edebilmem için önce usta olmam gerekiyor. :) Şu elimdeki iş bitsin hayalimdeki "mükemmel" gitarı yapmaya çalışacağım, tam aklımdaki gitarı yapabilirsem o zaman usta oldum demektir.

Herkese tekrar merhaba, video için ufak bir konsept değişikliğine gittim, orijinal bir şarkı besteleyip, tamamını Sentinel ile kaydedip, gitarın sade hem sade hem de mix içindeki sesini duymanızı sağlayacağım, yani video biraz gecikecek. Ancak gitarın sesini duyabilmeniz için şarkının bestelediğim kadarını paylaşacağım. Aşırı meşgulüm, mazur görün lütfen. ; buradan dinleyebilirsiniz. Saygılarımı sunar, ilginiz için teşekkür ederim. Sentinel'ın bir de fotoğrafını ekliyorum.
cE1Iy.jpg

ben ömrümde böyle bir güzellik görmedim

Geri