Epidemic Guitars

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Alshain tarafından 24 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ton olarak şu an bir şey söyleyemem, elektroniğe karar vermedim. Michael Angelo Batio'nun bize lamborghini'nin anahtarlarını verdiği videodaki gitarın alüminyum olup olmadığını da bilmiyorum.
   
 2. Sentinel'ın daha açık seçik bir fotoğrafını ekliyorum, malesef kaliteli, modern bir fotoğraf makinem yok, kaliteli fotoğraf makinesi olan arkadaşım da şehir dışında, dolayısıyla güzel bir fotoğraf ekleyemiyorum, kusura bakmayın. Gitarda logo olmamasını eleştirmeyin lütfen, sebebini önceki mesajlarımda belirttim, bu gitarın görünüş olarak başarılı olmamasının nedeni gitarın yapımına 1 yıl önce kafamda hiç bir kriter olmadan başlamam. Hedefimde basit bir gitar yapmak vardı, dolayısıyla basit oldu, bu yüzden markaya dahil etmedim gitarı. Marka adı altında yapacağım gitarlar çok daha farklı olacak.

  [​IMG]
   
 3. Görünüş olarak başarılı olmadığını düşünmüyorum, aksine ben beğendim.

  Ben bu köprünün tipini beğenmiyorum kişisel olarak, sadeci biri olarak orada siyah bir Original FR2 görsem bana daha başka güzel gelirdi. Belki sana da ondan görünüş olarak biraz başarısız geliyor olabilir. Olmayabilir de tabi.

  Her neyse bence tipi gayet güzel, sıfırdan gitar yaptın. O gitardaki emek yeter. Marka altındaki gitarların daha güzel olacağı garanti. Eline sağlık.
   
  Grugum bunu beğendi.
 4. Köprü tremolo değil yalnız. Tremolo olsaydı tercihim tabii ki orijinal floyd rose ya da schaller'dan yana olurdu. Hem rengi sevemedim, hem de gitarın kıç kısmı biraz düz olmalıydı, bu şekilde yuvarlak değil.
   
 5. Şimdi sizlere bir sorum olacak, kafasız, alüminyum gövdeli gitardan önce ilk sayfada yapım aşamasında fotoğraflarını gördüğünüz sap ile bir neck thru super strat yapacağım(aslında o sapı deathcaster için yapmıştım ancak insanlar alışık olmadığı şeyleri çok hızlı yadırgayıp kötülüyorlar, bu sebepten dolayı marka etiketi taşıyan ilk modelin bir superstrat olmasına karar verdim.). Bir yandan da alüminyum gitarın sapını bitireceğim. Yaptığım sap tek parça akçaağaç, tuşe abanoz, skala 25". Köprü olarak hipshot fixed kullanmayı düşünüyorum. Sizce bu gitarı H-S mi yapmalıyım H-H mi? Köprüde EMG 81TW, sapta eğer H olursa 89xr, S olursa SA kullanmayı düşünüyorum. Nasıl bir superstrat seviyorsunuz? Bir superstratta aradağınız özellikler nelerdir? Bu gitarı cevaplarınız doğrultusunda yapacağım. Yanıtlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
   
 6. Maun gövde + Quilted Maple Top
  Koa'ya da dibim düşer.

  25½ inç skala
  22 Jumbo fret
  Abanoz tuşe
  Cilasız maple sap
  Bolt on bağlantı
  Non-recessed Floyd Rose
  Aktif olacaksa EMG 85 / SA / SA.
  Pasif olacaksa Screamin Demon neck, Suhr Aldrich köprü.
   
  Alshain bunu beğendi.
 7. sitede bu konuda benden çok çok fazla bilgili insanlar var fakat daha önce bir alüminyum kasalı bir gitarı canlı olarak dinledim. deneyimlerimden bahsedebilirim sadece. malzeme olarak bence gayet uygun. en azından benim kafamdaki tonlar için. 94-96 senesinde Ankara kıvılcım müzik evinde 2 adet aliminyum kasa fender vardı. çok kısa bir süre üretildi bildiğim kadarıyla. kasası amerikan bayrağı şeklinde boyalı bir model. belkide çalan kişinin tonlamasından strat görünümlü olsada bildiğiniz tele tonları variyor. gayet soft tonlu ve şahsi kanaatim başarılı olduğunu düşündüğüm clean tonlara sahip. drive tonları daha kirli diye hatırlıyorum. sound olarak yukardaki modeli baz alacak olursam aktif sistem H-H emg önerirdim. bill lawrence L500 gibi bir manyetik çok parlak kalırdı diye düşünüyorum. uzun süre kullandım neck pozisyonunda. kendim için böyle bir gitar isteseydim pearly gates custom H-H yada kinman kombinasyonlu bir H-S tercih ederdim.
   
 8. Hocam sorumu yanlış anlamışsınız, ağaçtan olacak bu superstrat, akçaağaç neck thru sap, maun kanatlar, spalted maple top. Alüminyum gitarın her şeyi hazır zaten, 1000 serisi alüminyum kullanacağım gövdede, köprüde dimarzio dual sound, sapta super distortion olacak, bass ağırlıklı manyetikler bunlar. Zaten alumisonic guitars ve bare knuckle destek birimiyle görüşüp tasarladım.

  Daha açık olması için tekrar yazıyorum, deathcaster modeli için yaptığım sap ile bir superstrat yapacağım. Gitar neck thru olacak, sap akçaağaç, tuşe abanoz, skala 25", 24 fret. Maun kanatlar, üzerine spalted maple. Köprü sabit olacak, çünkü gitar prototip, ben kullanacağım yani :). Bunlar kesin olan özellikler, gerisini alacağım cevaplara göre şekillendireceğim.
   
 9. diycek birşey bırakmamışsınız. ne renk diye sorarmışım :)
   
 10. En kararsız olduğum nokta manyetik kombinasyonu, şahsen H-S seviyorum, saptaki single manyetik yatık olacak hem de. Ancak yaptıktan sonra insanlar saçma tepkiler veriyor.
   
 11. ESP Maverick - Mirage Deluxe stayla diyosun yani...

  H-S güzeldir, ama herkese hitap etmez. Ben severim. Sen sevdiysen yap gitsin ne diyelim :)
   
 12. Muhtemelen öyle olacak ancak çoğunluğun fikrini duymak istiyor gönül :)
   
 13. Esp'nin horizon modellerinden birinde vardı. Eskiden sitenin birinde görmüştüm. Belki de sizde denk gelmişsinizdir. Beyaz renk, dışbudak ağaç, rosewood klavye.. Bence farklı ve yerinde bir seçim olabilir(y)
   
 14. (y)

  [​IMG]
   
  Mystery of Scarlett ve customshop bunu beğendi.
 15. O sap o şekilde bitmeyecek tabii.. 2 kısa perde daha sığar oraya. :)
   
  Alshain bunu beğendi.
 16. H-S yaparsan bir de switch koyma bence ;)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Alshain bunu beğendi.
 17. Serdar Öztop'un gitarı gibi dimi, daha hoş oluyor öyle.
   
  Alshain bunu beğendi.
 18. aiyiadam

  Sap 2 ay önce o şekilde bitti :) Bu yüzden düz mü koysam yatay mı kararsızım. Alüminyum gitarın sapını slanted yapacağım. Bu tarz gitarların sapığıyım ben, slanted neck fetişim var.

  tugberkozdemir
  Switch koymak durumundayım, çünkü EMG 81tw coil split olacak, push pull ile onu halledeceğim. Bitince bir yer ayarlayalım da hepinize denettireyim :)

  [​IMG]
   
 19. Belki de acele etmeyip sapı deathcaster'a saklamak ve strat için düz bitmeyen bi sap yapmak daha mantıklı olabilir. Tabii bir sapa ne kadar zaman ve emek harcanıyor o kısmını bilemediğim için bu öneri biraz havada kalacak :)

  Öbür türlü, sap düz bitiyorsa manyetik de düz olmalı bence. Üstteki resimde de çok absürd durmuş mesela. Göze batıyor.
   
  Alshain ve Aegnor Luinwe bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş