Truva - Trojan War

Achilles Yunan mitolojisine göre sanırım tanrılar tarafından kutsanmış. Kutsandığı suya ayak bileğinden sokulduğu için sadece topuğundan öldüğü söylenmekteydi.Nitekim öyle de öldü. Vucüduna gelenler etki etmedi farkettiniz mi bilmem...

koca halklar bi uçkur sevdasına gitmiş vay be ne aşk ne intikam ,hektora üzüldüm harbi delikanlı adammış,Achilles de şımarık havalı itin teki ama sonu güzel bitti aşk için öldü adam

DARK-LORD demiş ki:
koca halklar bi uçkur sevdasına gitmiş vay be ne aşk ne intikam ,hektora üzüldüm harbi delikanlı adammış,Achilles de şımarık havalı itin teki ama sonu güzel bitti aşk için öldü adam

Achilles e laf yok!Archilles kalkar gelir valla :LOL:
Ama Hektor hakkaten delikanlı adam öleceğini bile bile gitti ,helal olsun çokta taktir ettim.. :LOL:

Lazy_Coder demiş ki:
DARK-LORD demiş ki:

Ama Hektor hakkaten delikanlı adam öleceğini bile bile gitti ,helal olsun çokta taktir ettim.. :LOL:

aha aha kalksın gelsin sırrını biliyoz topuğundan vururum bende onu :LOL:

DARK-LORD demiş ki:
Lazy_Coder demiş ki:
DARK-LORD demiş ki:

aha aha kalksın gelsin sırrını biliyoz topuğundan vururum bende onu :LOL:
Topuklara sıkmak değimi o zamandan kalmadır zaten :D

SarhosDenizci demiş ki:
Ya ben film konusunda çok olumluyumdur. Her filmden etkilenirim. Truva'da çok güzel filmdi açıkçası. Achilles karakteri iyi yansıtılmış. "Yenilmez Savaşçı" olduğunu çok güzel göstermiş film boyunca.
Film ama Achilleus karakteri üzerinde çok durmuş. Bildiğim kadaıyla asıl iş Odysseus'tadır. Kitapların biri güç ve kahramanlık üzerindir, öbürü zeka ve kurnazlık üzerinedir. Daha okumadım ama yakındır. O zaman daha ciddi yazabilirim.
Yalnız yanlış anlaşılmasın film Homeros'un kitabının bir çevrimi değil. Yönetmen sadece orda olanları anlatmak istemiş ve birçok şeyden yararlanmış. Ama filmde kısıtlı vakti olduğu çoğu şeyi çıkarmak zorunda kalmış. O savaş zaten 10 yıllık bir dönem sadece onun bir kısmını, Achilles'in önemli rol oynadığı kısmını anlatıyor. Achilles'de çok severmiş yönetmen çünkü içinde iyi ve kötüyü barındırdan bir karakter. Aynı zamanda çok sevdiği bir karakteri çıkarmak zorunda kalmış ama kim olduğu yazmıyor. Sinema dergisinin bu ayki sayısından daha detaylı bilgi alabilirsiniz

sanırım önce ilyada destanını okumamız gerekiyor.hector un ölümüne kadar konuları içine alıyor.filmin içeriğinin büyük kısmını içeriyor.

yönetmenin çıkarmak zorunda kaldığı çok önemli karakterde odysseus olmalı.zaten film truva atıyla ilgili bölümü hafif geçmiş.achiilles ve hector da yoğunlaşmış.

alakasız ama aklıma geldi.. filmin sonlarına doğru Hector'un kardeşinin truvanın kılıcını kaçanlardan genç bi çocuğa verdiği sahnede koptum ben yaa.truvalımısın dedi çatt diyee herifin eline kıllıcı verdi gencin tipi felan çok hoştu :):)
bide hectorun öldükten sonra geri verilmesi diye birşey yokmuş.

2 büyük savaşçı dövüşçü savaştığı zaman öldüren öldürdüğü savaşçıyı ya kendisi törenle gömmek yada yakmak ya da bu töreni yapacak ailesine teslim etmek zorunda , zaten teslim etmemekle kalmıyor dilini ve kulaklarını kesip gözlerini oyuyor.
topuk olayı mitolojik bir efsanedir , aşil tendonu achilles den gelir ( sezarın ilk sezeryanla doğan insan ve hermafrodit , çift cinsiyetli ilk çocuğun hermes ve afroditin çocuğu olmasından geldiği gibi )

Film süperdi,Hector mükemmeldi zaten Hector ölünce bende dahil olmak üzere sinemadaki herkes Achilles e küfür etmeye başladı.Annem bile filmi izleyince ulan gitti dağ gibi adam diye yorum yaptı.Achilles karakteri çok şımarık olduğu için ve Hector u katlettiği için hoşuma gitmedi.Paris karakteri zaten ayrı aptal dövüşte yenilince Hector un ayaklarına kapanıp abi yalarım kurtar beni diye gitti ya!Bide en komik sahne Achilles in tapınakta Hector u kovup daha sonra 'pist' diye bir laf söylemesiydi.:)

Bugün izledim :) İyi sayılır...Çok ta iyi diyemiycem..Daha iyi bi şey bekliyodum açıkçası Truva Savaşı denince...Konu çok daha iyi bi film için yeterli ama...Sanki biyerlerden bağlanamamış, kopuk gibi geldi...Sinemadan fazla anlamam ama sevemedim..

filmin asıl kahramanı bence hector du. aslında adamı bilerek sempatik ve iyi yapmışlar çünkü aşil onu öldürdükten sonra daha çok üzülelim diye. ayrıca orlando bloom legolas adlı savaşçıdan sonra aptal, korkak o kadar insanın ölmesine neden olan şerefsiz paris'i oynamasıda bana çok koydu. aşil rolüyle brad pitt iyi iş çıkarmış ama dediğim gibi benim en sevdiğim karakter hector.

Orlando blooma zaten feci kıl olurdum.Bu rolüyle daha bir kıl kaptım.
Ah Hector baba adamdı be harbiden hiç haketmediği şeylerle karşılaştı.
Filmde en çok sevdiğim karakter Hector,ardındanda Agamemnon'un (yanlışmı yazdım) kardeşiydi

offf offf!
o ne filmdi öyle!
vatana bağlılığımı artırdı...savaş ızdırabını çok iyi yansıtmışlar...barışın önemini anladım....
Karayip korsanlarında salakça cesurluğuna sinir olmuştum Orlando Bloom'un,bu filmde de aynı aptallığı devam etmiş! filmde sinirimi bozan o oldu tek!
Hector,adamın gerçek adını bile hatırlayamıyorum şu an,adam rolüyle o kadar devleşti ki gözümde...
boylu boyunca asalet ve karizma abidesiydi resmen...kah duygulandırdı kah gerilmeme sebep oldu...filmi hissetmemi sağlayan en önemli etken o adamdı. bir erkekteki asil duruşun tipten ne kadar önde ve önemli olduğunun kanıtıdır o adam...
yani...
gitmeyenlerin şu an durdukları kabahat derim...

filmi seyretmedim...ama sanırım homerosun ilyadasıyla ilgisi yokmuş filmin.sadece bi bölümüymüş destanın..yani filmi ilyada tarafıyla seyretmemek daha iyi sanırım.. ayrı bi konusu olan film gibi seyretmeliyiz..o zaman daha fazla haz alabiliriz..herhalde

o tarihten bu tarihe hiç bir şey değişmemiş..
insanlar o zamanlarda da hiç yoktan gereksiz savaşlar çıkartıyorlarmış, hala da öyle..
umarım amerikaya bir gönderme olur bu film.

onun dışında, güzel filmdi. oyuncuları iyi seçmişler.

Filmi seyrettim.
Savaş sahneleri daha görkemli olabilirdi diye düşünmekle birlikte gelenlerin orc değil akha olduğunu düşününce bişi demedim.
Ayrıca daha öncesinde Helen of Troy'u izlemiş birisi olarak achilles rolünün Brad Pitt'e daha iyi gittiğini söyleyeilirim.
Filmin sonunda topuk olayına iyi bir gönderme var. Dikkat ettiyseniz topuk haricindeki tüm okları çıkarttı Brad Pitt abimiz :p

Geri