Truva - Trojan War

yaa aslında teknik olrak film iyi sayılırdı ama hikayeyi katletmişler iliada o kadar derin bir hikaye ki iliada ya bile sığmamış troya savaşının öncesi ve sonrasını anlatan pek çok kitap yazılmış ben bu konuda 5 yıldır (yani filmden cok cok önce) özel bir merak edinmiştim ve en ince ayrıntı ve kaynağına kadar iliada ya bulanmıştım ve hala da araştırıyorum ama şu var film iyi ve bir edebi eser ancak bu kadar katledilebilir. Eğer troya dan hızını alamayan var ise ona Ateş gecitleri (steven pressfield) adlı kitabı tavsiye edebilirim m.ö. 480 de thermapollia da ki 300 spartalı hoplitin 2 milyon pers savaşcısına altı gün direnişinin öyküsü ve dienekes sizi ağlatacak ama yine de troya her zaman bir numara filmde rolünün hakkını veren bence en başta Eric Bana sonra Brad Pitt idi ben azaılı bir hektor hastasıyım bu arada eğer cocuğum olursa adını hector koyabilirim belki hector beni hep duygulandırmıştır

CedriX demiş ki:
bu filmden sonra sirf para amacli bi suru buna benzeyen yeni film cikmaya basladi uyuz oluyorum...piyasa Hollywood un para amacli yapilan bi tane daha film bence...
mesela kral artur ama ben buna seviniyorum ama korkmuyorumda değil ya içine ederlerse :( bu arada geçen show tv de fatih kull u izledim çok sevindim

izleyeli baya oldu ama.. bence filmde savaş sahneleri tutuk kalmış ve koca ilyada destanını sadece bir savaştan ibaretmiş gibi sıkıştırıp atmışlar ayrıntılar neredeyse hiç yok, yalnız mekanlar ve kostümler kusursuzdu :) filmde o destansı havayı yakalamış bence ama yinede beklediğim gibi değildi. Özellikle Eric Bana Brad Pitt in karizmasını yerlere sermiş bence bu filmde

çok kötüydü abi millet filmdew brad pitt i görüyo adam dev gibi adamın boytnuna kılıcı sokuyo süper geliyo sonra geliyolar süper filmdi vs. film yorumlamayı bşilmiyoruz

En beğendiğim epik savaş filmlerinden bir tanesi. Açıkçası bu tarz filmlerde dayandığı hikayeye, gerçekliğe falan bakmıyorum ben. Ordaki gurur, güç, onur gibi duygular yeterince gaz şekilde aktarıldıysa bana yetiyor ki Truva'da bunu çok iyi yapmışlar. Eric Bana'yla Brad Pitt'in oyunculuğu yeter. Hatta Orlando Bloom'u sevmesem de, filmdeki karakterine ne kadar kıl olduğum hatırlayınca onun oyunculuğuna da helal olsun diyorum. Görsel olarak da çok doyurucu. Daha ne diyeyim..

pj_harvey demiş ki:
brad pitt dışında müthiş bir film.eric bana gerçekten harika bir oyunculuk yapmış.dediğim gibi brad pitt olmasaydı...

Oh be, bir kez de benim gibi düşünen birisi çıktı karşıma. Brad Pitt; iyi oyunculuğunu yansıtamamış, soğuk bakışları ve ifadesiyle senaryonun üzerine hiçbir şey katamamış, Eric Bana'nın da ana karakterlerden olması üzerine sanki ayrı bir havaya bürünmeye kasılmış bir biçimde oynuyor.
Truva deyince Eric Bana'dır bence. Mükemmel bir oyunculuk sergilemişti.

Geri