şarkı seçimi

bilmiyorum yeri burasımıdır ama bi konuda yardım istiyeceğim arkadaşlar.. şimdi en malatyada müzikoloji yetenek sınavlarına giricem.. bunu için klasik bi eser çalmka gerkeiyor.. en iyi seçim ne olabilir sizce neye hazırlanayım.. klasiğimde çok iyi diil ama elektro ve amfiyle gidemiyeceğim içn :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok hocam klasik gitarla klasik eser çalıcam :) yani elektro gitar la oralara gidemediğimden yardımcı olun anlamında öle sölemiştim :)

Ya madem klasik eser istiyolar alacaksın pg (paul gilbert) signature ibanezini sağlam drive ı olan bi amfi oturup tapping ile baştan sona four seasons çalacaksın vivaldi'den al sana klasik işte ne diye illede klasik gitar diye tuttururlar anlamış değilim. Ülkemiz her şeyde olduğu gibi burda da bi adım geriden gidiyor. Yabancı ülkelerde müzik bölümlerine elektro gitar ile giriş varken burda yok...:evil: :evil:
Umarım geçersin sınavı başarılar...

Asturias, Capricho Arabe, Fantasia (weiss), spanish no.5 benim favorilerim bence bunları tercih et (çalabileceksen)

Tekniğim bunları kaldırmaz diyorsan dance of the miller, adelita, lagrima daha az zorlar...

Hadi hiç çalamadın romance çal...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
adelitanın gp formatına baktımda çalabiliceğim türden :) ya diğerleri kasar gibi gözüküyor asturias ın bi kısmını çalıyorumda bilmiyorum.. adelita nın notalarını bulabilirmiyim? romance ı çalıyorumda çok basit duruyor..

zaz demiş ki:
adelitanın gp formatına baktımda çalabiliceğim türden :) ya diğerleri kasar gibi gözüküyor asturias ın bi kısmını çalıyorumda bilmiyorum.. adelita nın notalarını bulabilirmiyim? romance ı çalıyorumda çok basit duruyor..

adelita nın notaları vardı bende istersen tarayıp mailine yollarım; ama ben sana lagrima ya da dance of the miller tavsiye ederim özellikle "dance of the miller" orta düzey bir şarkı olmasına karşın gösterişli bir şarkı.

Birde "cantico" var o da oldukça güzeldir, bir bak notalarına bence...

Yalnız karşında profesyonel insanlar varsa ne çalarsan çal hakkını vererek çal derim. Romence a basit diyorsun ama john williams da pepe romero da albümlerine koyuyuyor bu şarkıyı...

Geri