Ateri

Unutmam ilk defa aterimi 7 milyona almıştım.Sene 97 falandı sanırsam.Yalnız bire yanında hediye ateri kasedi veriyorlar ya,benim kasedin içinde birsürü oyun vardı ama futbol oyunu yoktu.Ne ağlamıştım.Hey gidi günler.Saflık,temizlik yılları :)

bende commodore 64 vardı bir samurai oyunu vardı hatırlayan var mı japon bi tavsan önüne geleni öldürüyordu cok güzeldi ya keske o günlere dönebilsem..

bi tane mor bi kaset almıştım 22 dolardı aldığımda içinde nba jam 2-3 farklı futbol olimpiyatlar her ne ararsan vardı
deprem zamanı arkadaşımdaydı kaset depremden sonra bi daha aynı yerlerde olmadığımız için arkadaşımla da görüşememiştik. gitmişti güzelim kaset :)

Commodore 64 üm hiç olmadı açıkcası o zamanın cocuğu değişmişiz demekki :D ilk bilgisayarım 1998-1999 arasında olmuştu 2 yada 3 e gidiyodum. neyse ateri dönemlerine geçelim çok isterdim bigün babam elinde ateri kutusu eve gelmesini ama bu çokk istedikden 2-3 sene sonra anca olmuştu:D (paradan filan değil ders konusu..:D) ateri biraz sorundu kolları habire bozulurdu sonra sega almıştı arkadaşım fifa 97 ne oynardık ya ahh eski günler:D

karakutum vardı canavar gibi, sonrasında atari aldık. 3-4 ayda bir bozulurdu 4,5 milyona yenisini alırdık (fiyatını hiç unutmıcam) segam olmadı hiç o biraz koydu. komşunun çocuğunda nintendo vardı arada getirir bize kurardık günlerce bizde kalırdı, fena mutlu olurduk o durumlarda :) sonrasında playstation aldık hiç tat vermedi ama ps hala oynarım bolcana :)

bide atari salonları vardı. trabzonda meşhur bi şogın vardı. ilkokulda fatihten meydana 1 saat kadar yürüyüp 1 jeton alıp ilk turda elenip geri dönerdik. aklıma geldikçe içim gıdıklanır..

Benimde ne sagam ne de nintendom oldu.
Ateri zamanları bambaşkaydı.Herşey bende popülaritesinden 1 yıl sonra oldu.Ateri,Ps1 vs.Fakat o eski mutlu günleri unutmak hiç kolay değil.

Bu başlığı görünce eski günler aklıma geldi,süperdi be.Evdekilerden gizli arkladaşlarla,bisikletleri kapıp,atari salonlarına gitmeler,tüm parayı jetona vermek.Street fighter mış Mustapha'ymış kapışmak.Bi de her salonda kabadayı serseri tipler,yanınızdaki "ver ben bu bölümü geçeyim" diyenler,kadın soymaca oyunu oynayan büyük abilerin etrafında 20 kişi toplaşmalar,topluca kavgalar etmek...
Arkadaşımda karakutu vardı,onla sarmıstım bu olaya.Sonra commador'du,8 bit'ti,sega'ydı,nintendo'ydu derken son olarak PS hayatımıza girdi.Evimde (neresinde hatırlayamadığım) hala 2 sega kaseti durur.Asterix ve futbol oyunuydu sanırım.
Bi de şu ördek vurmaca oyununda,ördeği vuramayınca yüzünüze doğru,alaycı bi şekilde gülen köpeğe uyuz oluyordum.Ördekten çok o şerrefsizi öldürme isteği vardı bende :D

rostocker demiş ki:
Bu başlığı görünce eski günler aklıma geldi,süperdi be.Evdekilerden gizli arkladaşlarla,bisikletleri kapıp,atari salonlarına gitmeler,tüm parayı jetona vermek.Street fighter mış Mustapha'ymış kapışmak.Bi de her salonda kabadayı serseri tipler,yanınızdaki "ver ben bu bölümü geçeyim" diyenler,kadın soymaca oyunu oynayan büyük abilerin etrafında 20 kişi toplaşmalar,topluca kavgalar etmek...

her salonun vazgeçilmezleriydi bunlar. kadın soymaca oyununada karı soymaca derdik, denilirdi falan :D

gorona_arxebo demiş ki:
rostocker demiş ki:

her salonun vazgeçilmezleriydi bunlar. kadın soymaca oyununada karı soymaca derdik, denilirdi falan :D

Ben karı soymacayı nasıl kaçırdım :( :? :cry:

arkadaşlar artık ateri diye hiçbirşey kalmadı
eskiden aterilerden oynadığımız oyunları bilgisiyarın yardımıyla oynayabiliyoruz mortal combat,tekkenin ve metal slugher oyunları bende var googleden gir sonra indir bas 10,20 dk içinde
indiriliyor süper oyunlar var aterinin yerine artık
playstion seriler çıktı elalem onlarla oynuyorlar

Bak sen! Bilmiyorduk. :D Bizde biliyoruz net'den oyun indirmeyi. Atarinin yeri ayrdır. Arada bir atarimi kurar "Duck Hunt" falan oynarım. Şimdi ki 3D oyunlardan daha zevkli geliyor.

90 tank
captain tsubasa
super mario
galaxian
pinball
soccer
mortal combat
street fighter
jackal
hogan alley
duck hunt
snow bros
power rangers
...

saymakla bitmez. çocukluk çağımızda hayal gücümüzü geliştiren oyunlar. özledim lan :)

ilk kara kutuyla kuzenimde tanışmıştım sonrasında ise elimden birçok ateri geldi geçti en son alınan klavyeli aterim ise hala durur arada bir kurup goal 3 oynarım :D bilgisayar yada ps2 hiç biri o tadı vermedi verecek gibi de durmuyor.

Ben de çok oynardım çocukken babamla kimbilir kaç ateriyi bozduk oyunda yenilip vurduk kafasına. :LOL:
Bayağı zevkli oluyor oynaması, en son geçen sene oynamıştım. Mario ve tank oyunlarını çok severim. :)
Playstation'larda ise her oyunu nerdeyse. :) Unutulmaz ki o günler.. =)
ByTar'ın yazdığı listedeki oyunların çoğunu da oynamışlığım var. =)

OnrYLMZ demiş ki:
gorona_arxebo demiş ki:
rostocker demiş ki:

Ben karı soymacayı nasıl kaçırdım :( :? :cry:

karı soymaca oyunun adı neydi ? emu ile filan oynalım pc de nostalji olur :)

Geri