Charlie and the Chocolate Factory

Eski versiyonun birazını izledim çok güzeldi. Tim Burton ve Johnny Depp ikilisinden de kötü bişey bekleyemiyorum zaten eminim çok güzel olacak.

Ya eski versiyonunda Willie Wonka'yı oynayan kimdi? Gary miydi neydi adı, çok hoş gözleri vardı o adamın, çok da tatlı bir adamcağızdı. Şimdi ise Johnny olmasa bu kadar zevkle gitmezdim herhalde.

fragmanını izlediğim sırada heyecandan elim ayağım kasılmıştı... charlie and the chocolate factory'yi sinema perdesine yansıtma konusunda en başarılı olacak adam o gibi geliyor bana. yine de umpa-lumpaların plastikvari bir üniformaları vardı sanırım, o beni biraz hayal kırıklığına uğratmıştı... gerçi cam asansör de, hayalimdekine acaip yakın bir willie wonka oluveren johnny depp de beni yeterince avuttu, hehe.

Türkçeye "Charlie'nin çikolata fabrikası" diye çevrilmiş.neden "and" bağlacı iyelik ekine dönüşmüş anlam veremedim.bi ekten anlam ne kadar değişti bak.şu film ismi çevirme işi ne zaman adamakıllı yapılacak?

sadece film ismi değil, kitabın zaten kendisi (roald dahl'ın manyamış kitaplarından sadece biri o sonuçta) türkçe'ye "çarli'nin çikolata fabrikası" adıyla çevrildi. kitabın içinde ise isim yine charlie'ye dönüşüyor, ilginç bir durum, neyse...

kitabın ilk sayfalarında (hani charlie yılda bir çikolata yediği sıralar) gözlerim dolmuştu. sanki charlie yakın arkadaşım gibi sonunda da muylu olmuştum, charlie hep çikolata yiycek diye :roll:

kitabi okurken kafamda canlandiridiim willy wonka ile johnny depp arasinda daglar kadar fark wardi, ben tam zitti tiknaz,uzun sakalli bi ihtiyar canlandirmistim ama johnny depp olmasi bonus gibi bisi olmus

Nas?l film güzel mi? Johnny Depp - Tim Burton ikilisini merak ediyordum Edward Scissorhands'ten sonra... Ertesi gün gitmek üzere arkada?larla sözle?ti?imiz günün ak?am? aya??m? k?rd?m biraz anlat?n lütfen :(

bayıldım çok güseldi..:) depp zaten müthiş..o mimikler jestler...fabrika hayal ettiğimn ötesinde güseldi...yanlız ufak veletlerden sakız çiğneyene uyus oluyorum..
herneyse,izleyin çok az salonda alt yazılı var,bitmeden onlar da kaçırmayn bence :)

çok begendim çok.çikolata şelalesi,değişik odalar,cam asansor ve özellikle umpa lumpalar ve şarkılari.Johnny Depp'e hayran kaldım,çocuklarıda super got etti.veletlerin hepsi sinir bozucu tabiki charlie disinda.Freddie Highmore bu çocugun konusmasına bayılıyorum.finding neverland'de de çok iyiydi.felaket tatlı rolune çok yakışmış bence..sonuç olarak filmden çıkınca mutlu hissettim kendimi

Geri