Charlie and the Chocolate Factory

Süper bi hayal gücüyle yapılmış.Willy Wonka karakterine Johnny den başkası oynıyamazdı adamın yüz mimikleri falan süper ya.Minik tiplerede hayran kaldım özellikle sincaplı sahnede :D

Willy küçükken ağzındaki o teller ne öyle ya 8O

geçen hafta izlemiştim sanırım en sevdiğim ikili gene bir arada en sevdiğim yönetmen:tim burton ve en sevdiğim aktör:johnny depp iyi şeyler bekliyorum tabi sinema önünde bekliyorum bir önceki seansdan çıkanlara bi baktım hep çocuklu insanlar hep çocuklar falan hatta beklerken bi çocuğun korkup sinemadan çıkarak ağladığını görmüştüm ben :D anneside yorum yapıyodu saçma sapan uyuz oldum bilmiyoki tim burton olduğu(daha doğrusu tim burton kim onu bile bilmiyo :D) bunun nedeni türkiye de her türkçeye çevrilen filmin çocuk filmi sanılması olarak düşünüyorum :D ayrıca türkçeside çok kötüydü girdik içeri gene çocuklar var ama akşam seansı olduğundan azınlık onlar :D neyse izliyoruz falan giriş süperdi dedim ulan bu tim burton filmi :p yani bilmesem hemen söylerdim eminim hemen girişte charlie nin annesi rolünde çok sevdiğim fight club dan tanıdığımız Helena Bonham Carter görmek güzeldi :) film güzel devam ediyordu falan dublaj kötüydü ona karar verdim hayal gücü gene hat safada bu yüzden seviyorum bu adamı yarı oldu bi baktım çıkan herkes çikolata alıyo hehe ben almadım irademe sahip çıktım ama harbiden çok pis canı çekiyo insanın ikinci yarı başladı o veletlere uyuz oldum ben hepsi şımarık falan allahtan hepsi dersini alıyo auahuh ama en çok şeye güldüm en son o kendini zeki sanan velet uzun halde çıkıyo ya fabrikadan süperdi :D sonlara doğru duygulu anlarda yaşadık gene başarılı bi filmdi beğendim gerçekten ama tim burton en iyi 5 filmi arasına girmez bence johnny içinde öyle sanırım johnny nin en iyi oyunculuğunu sergilediği film sleepy hollow :)

tim buton-johnny depp ikilisinin çok iyi filmlerini izledim ama bu film onlardan değil.bu gerçekten de berbat!hololulolorun sürekli şarkı söylemeleri ve konunun basit haliyle ele alınması beni çok sıktı.her nekadar çocuk edebiyatından bir uyarlama olsada biraz daha yetişkinlere dair işlerin olabileceğini tahmin etmiştim fakat hayal kırıklığına uğradım.izlenmesede olur.bunun yerine "makas eller" yada "hayalet süvari"yi yedi kez daha izleyin daha iyi.

Tekrar izleyip daha net bir görüş oluşturmak istiyorum ama filmi izlerken de zevk almadım pek, sonradan düşündükçe de git gide soğudum. Hiç bu kadar kötü düşüneceğim aklıma gelmemişti. İlk filmdeki bazı tatları aradım bulamadım. Johnny Depp'ten çok iyi bir oyunculuk bekliyordum ama beklediğim gibi bir tipleme yoktu. Tim Burton ise çok güzel şeyler katabilir diyordum ama efektler dışında fazla bir şey bulamadım. Belki tekrar izleyince biraz daha olumlu bakabilirim bilemiyorum ama şu an için hayal kırıklığı oldu bu film bana.

Ben bi hata yapıp filmi izlemeden film arkasını izledim haliyle benim için büyü bozuldu...Oyuncular çikolata şelalesinden akan sıvının kıvam ve rengi için, içine çok fazla madde katıldığını ve gerçekten kötü koktuğunu söylemişlerdi...Filmi izlerken o yüzden o şelaleden çikolata aktığına kandimi inandıramadım :(

her zaman favori filmim makaseller olmuştur ama bu film de ikinci sıraya yerleşmeyi haketti gözümde. yine ticari kaygılardan uzak bir tim burton dehası ve johnny depp şaheseri.

Geri