Knight Errant

blackwinter demiş ki:
Ben allbümü aldım fakat bin pişman oldum. Bu kadar kötü bir kayıt olamaz. Tüm enstrümanlar vokal vs. hemen hemen hepsi detone veya akortsuz. Bu adamlar resmen dinleyiciyle alay ediyorlar. Ruh sağlığın açısından almanı tavsiye etmem pek....

evet albümün kayıdı kötü eqo dan geçirince kick leri filan daha iyi duyabiliyorsun ancak şarkılarda herhangi bi detonelik yok albüm gayet güzel

Ben black winter'a katılıyorum. Gitarlar akortsuz, kemanda inanılmaz bir entonasyon sorunu var, vokal ise çoğu yerde detone olmuş, davul desen zaten sadece trampet duyuluyor onda da çoğu yerde ritim kaçmış. Bence bu denli özensiz bir albüm biraz alay etmek gibi olmuş dinleyenlerle. Belki de ellerinden gelen bu kadardır bilemem, fakat böyle olacaksa albüm çıkarmasınlar, kendilerine de yazık emeklerine de, en azından alay konusu olmazlar, gerçekten çok üzücü...

Güneş balçıkla sıvanmaz..Knight Errant kendisini sevenler için başka birşeydir.Sevmeyenler zaten sevmiyodur.Ayrıca onların emeklerini savunmak sizler gibi düşmanlarına kalmamış.Süper bi albüm bakmayın bu safsatalara.Anlayana çok şey anlatıyor.Anlamayan zaten anlamıyor işte.Baksana K.E yüzünden ruh sağlğını kaybedenler var...İşte ben buna albüm derim.Aman siz kazayla Kreator filan dinlemeyin geberir gidersiniz.Tükiye'de bir numara Pentagram & K.E. Haydi elele konsere kampanyası 001 hehe.

Grup elemanlarının arkadaşı olabilirsin, arkadaşlarını koruman da erdemli bir davranış. Ama dinleyen hemen herkesin alay konusu yaptığı bir albümü çok güzelmiş diye insanlara kakalamaya çalışman hiç hoş değil. Burada herkes kendi yorumunu yapıyor ve aşağı yukarı çoğu kimsenin fikri de aynı. Bu insanların tamamı grubun düşmanı mı oluyor? Kusura bakma ama albüm ne yazık ki başarısız! Aldığıma pişman oldum ne yalan söyleyeyim.

meczup demiş ki:
Güneş balçıkla sıvanmaz..Knight Errant kendisini sevenler için başka birşeydir.Sevmeyenler zaten sevmiyodur.Ayrıca onların emeklerini savunmak sizler gibi düşmanlarına kalmamış.Süper bi albüm bakmayın bu safsatalara.Anlayana çok şey anlatıyor.Anlamayan zaten anlamıyor işte.Baksana K.E yüzünden ruh sağlğını kaybedenler var...İşte ben buna albüm derim.Aman siz kazayla Kreator filan dinlemeyin geberir gidersiniz.Tükiye'de bir numara Pentagram & K.E. Haydi elele konsere kampanyası 001 hehe.

Güneş? Burada ke yi kastediyorsan ben kara delikten başka bir şey göremiyorum, dinleyenlerin müzik kulağını körelten ve müzikten soğutan bir grup bence. Ayrıca asıl safsata da albümün kendisi! Lütfen ucuz reklam numaralarına kalkışmayalım burası bir dinleyici platformu, albüm beğenilmiyor ve kimse zorla da beğenmek zorunda değil!

Meczup arkadaş, sen harbiden meczupmuşsun yahu!:) Bu kadar da körü körüne bağlanılmaz ki bir gruba, hele ki o grup dinleyicilerine böyle kötü bir albüm sunup onlarla dalga geçerken...

Ucuz reklam yapmayalım lütfen, albümü dinleyen kimsenin de beğendiğini görmedim. Ha sen arkadaşları olabilirsin dinlersin destek verirsin o ayrı!

Beğenmiyorum ve dinlemiyorum, böyle bir hakkım da var sanırım, dinleyici olarak yorumumu da yazmakta özgürüm kusura bakma!

bu kötü grup (bazı arkadaşlara göre tabiki) Monster Of Rock festivalinde sahne alacak hemde ilk defa yurt dışında türkiye yi temsil etmiyorlar demekki begenmişlerki bi daha cagıralım dediler bu grup için. sizlerin begenmedigi Knight Errant koca koca festivallerde sahneye cıkıyorsa. ya sizin müzik zevkinizde yada kulaklarınızda bi gariplik vardır yada bu büyük organizasyonları düzenleyen senelerdir müzikle uğraşan insanların kulaklarında bişi vardır. sizce hanginiz daha iyi biliyor? profesyonel müzik adamlarımı? K.E ı begenmeyen turkrock.com kullanıcılarımı?

Knight Errnat'ın albümünü beğenmeyebilir insanlar ama tamamen kötü demek ne derece doğru? Bunun adı şimdi de ucuz reklam mı oldu?

O zaman bir reklam da benden: Knight Errant Monsters Of Rock Festivali'nde 8 Ağustos günü sondan bir önce, yani epey sağlam bir yerde sahne alacak.

deerrudolf demiş ki:
Knight Errnat'ın albümünü beğenmeyebilir insanlar ama tamamen kötü demek ne derece doğru? Bunun adı şimdi de ucuz reklam mı oldu?

O zaman bir reklam da benden: Knight Errant Monsters Of Rock Festivali'nde 8 Ağustos günü sondan bir önce, yani epey sağlam bir yerde sahne alacak.

Evet festival pek sağlammış doğrusu!

aYNaLI-SuCuK demiş ki:
bu kötü grup (bazı arkadaşlara göre tabiki) Monster Of Rock festivalinde sahne alacak hemde ilk defa yurt dışında türkiye yi temsil etmiyorlar demekki begenmişlerki bi daha cagıralım dediler bu grup için. sizlerin begenmedigi Knight Errant koca koca festivallerde sahneye cıkıyorsa. ya sizin müzik zevkinizde yada kulaklarınızda bi gariplik vardır yada bu büyük organizasyonları düzenleyen senelerdir müzikle uğraşan insanların kulaklarında bişi vardır. sizce hanginiz daha iyi biliyor? profesyonel müzik adamlarımı? K.E ı begenmeyen turkrock.com kullanıcılarımı?

tamam da arkadaşlar, ke ana festivalde çıkmıyor ki? festivalin sayfasında festivalin 3-7 ağustos arası yapılacağı yazıyor, ama ke 8 ağustosta çıkıyor, yani lokal grupların çıktığı, festivale dahil olmayan -tabir yerinde ise- zaman doldurma günlerinde çıkıyor. O günlerde albümü olmayan gruplar bile çıkıyor zaten. O günlerin bilet, kamp ve diğer ücretleri de ana festival günlerine göre ucuz tutulmuş bu yüzden dikkat ederseniz. Grup sırf yabancı ülkede çalmak adına bu muameleyi içine sindiriyorsa çok yazık...

ama crossfire deseniz eyvallah derim sonuna kadar. Çünkü crossfire harbi harbi ana festivalde çıkıyor, aynı gün çıkan diğer gruplara göz atınca onların ünlü gruplar olduğunu görüyorsunuz. Crossfire'ın yaptığı gerçekten büyük başarı, ama ke için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki..

Son albümü ben dinledim ve kesinlikle çok beğendim. Arkalarında hiç bir şirket, hiç bir sponsor bulundurmaksızın yapılabilecek en iyi kaydı yaptılar. Bu adamlar çalışan adamlar ve kazançlarının büyük bir bölümünü o dönemde o kayıda yatırdılar. Hanginiz bu denli müzik yapacak kadar samimi ve gözü karasınız? Türkiye'de kaç tane insan vardır ki, heavy metal uğruna bu kadar çaba sarfedecek?

Almora ile neden karşılaştırılyor onu da anlayabilmiş değilim. Onlar KE'den ayrıldı ve başka bir kulvarda koşuyorlar.

Divan'daki besteler son zamanlarda yapılmış en iyi Türk Heavy Metal besteleri. Requem For Enkidu, Civil Terror, Ich Nicht, Düş Ağrısı, Vulture And Child, Anka gibi kaç tane bu ülkede beste yapıldı?

Emre için detone olmuş diyenin de alnını karışlarım anca... Böğürmekten ve detone soprano söylemekten başka bişey bilmeyen metalci ahalimiz hayatında kaç kez şan dersi almış acaba Uluer Emre gibi? Onun gibi şarkı söylemeye çalışanlar soluğu kulak burun boğazda alıyorlar...

Kısacası; cahil cahil konuşmayın...

Asilik_Asaletimdir demiş ki:
Son albümü ben dinledim ve kesinlikle çok beğendim. Arkalarında hiç bir şirket, hiç bir sponsor bulundurmaksızın yapılabilecek en iyi kaydı yaptılar. Bu adamlar çalışan adamlar ve kazançlarının büyük bir bölümünü o dönemde o kayıda yatırdılar. Hanginiz bu denli müzik yapacak kadar samimi ve gözü karasınız? Türkiye'de kaç tane insan vardır ki, heavy metal uğruna bu kadar çaba sarfedecek?

Almora ile neden karşılaştırılyor onu da anlayabilmiş değilim. Onlar KE'den ayrıldı ve başka bir kulvarda koşuyorlar.

Divan'daki besteler son zamanlarda yapılmış en iyi Türk Heavy Metal besteleri. Requem For Enkidu, Civil Terror, Ich Nicht, Düş Ağrısı, Vulture And Child, Anka gibi kaç tane bu ülkede beste yapıldı?

Emre için detone olmuş diyenin de alnını karışlarım anca... Böğürmekten ve detone soprano söylemekten başka bişey bilmeyen metalci ahalimiz hayatında kaç kez şan dersi almış acaba Uluer Emre gibi? Onun gibi şarkı söylemeye çalışanlar soluğu kulak burun boğazda alıyorlar...

Bir albüm başarılıdır ya da değildir, albüm beğenilmediği zaman paramız azdı, arkamızda şirket yoktu vb. şeyler sadece bahanedir. İyi olmayacaksa yapmayacaksın o zaman, ya da daha uygun şartları bekleyeceksin. Bunlar bir albümün başarısızlığının bahaneleri olmamalı. Bir çok yerli grup da aynı hatta daha zor şartlarda müzik yapıyor ama beğeni kazanabiliyor. Bir de son paragrafta yazdığın sözcükler diğer yerli gruplarımızı aşağılar nitelikte. Biraz maksadı aşmış kanımca. ke ye gelince, benim dinlemediğim bir grup ama dinleyenlerin de genelde beğenmediklerini görüyorum.

Asilik_Asaletimdir demiş ki:

Şan dersi almış hali bu mu? O zaman önceki halini düşünemiyorum :LOL:

Albümde bazı detone yerler ve telaffuz açısından çokça hatalar hissediliyor. Detoneler şan dersi konusunda belki de yanlış kişiden ders aldığı için olabilir, bence sağlam bir rock vokalistinden ders almalı, mesela Penta Murattan ya da Crossfire Bülentten(yerli Matt Barlow’dan :) ). O zaman kendini daha iyi geliştirebilir.

Bunun yanında, divandaki şarkıların bu ülkedeki en iyi şarkılar olduğunu söylemek gerçekçilikten uzak. Kötülemek için söylemiyorum lütfen yanlış anlamayın, fakat şarkılar vasata bile yaklaşmıyor. Asilik asaletimdir nickli arkadaşın yorumunu biraz abartılı buldum bu yüzden.

Hazır şarkılardan söz açılmışken; bir de albümde dikkatimi çeken bir şey oldu, ilk parçanın girişi Cihat Aşkın’ın Umutsuz albümünün ilk parçasındaki bir bölüme çok benziyor hatta nerdeyse aynısı... İlk dinlediğimde bu bişeye benziyor demiştim ama bulamamıştım, fakat sonradan çıkardım. Merak edenler dinleyip aradaki benzerliği duyabilirler :)

Uğraşlarını takdir ediyor, başarılar diliyorum.

Mesaj içeriğin kişi/gruplara hakeret içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız.

Geri