Referans Monitörünü Nasıl Bağlayabilirm ?

merhaba arkadaşlar elimde m-audio referans monitörü var yakında yanına birde ses kartı ekleyeceğim.monitörü şimdilik direk pc nin kulaklık girişine bağlayarak kullanıyorum yani line giriş olarak.Bunun yanında birde input girişi var oda daha büyük jack girebilecek boyutta..
yani ses kartı gelince ben yine aynı şekilde kablonun ucuna jack dönüştürücü takıp ses kartına mı girmeliyim yoksa daha farklı bir yol var mı ?

Kulaklık girişine referans hop. bağlanmaz, çünkü kulaklık girişinin empedansı düşüktür, kötü sonuç verir. line-in'den girmelisiniz, araya gerekli kabloları alarak giriş yapabilirsiniz, genelde referans hoparlörler 2 ayrı TRS veya XLR girişe sahiptir. Aynı şekilde prof-ses kartları da 2 ayrı kanalda benzer girişe sahiptir, fakat normal pc ve laptoplardaki girişler küçük tek 3,5mmlik girişlerdendir, çeşitli dönüştürücülerle bağlayabilirsiniz ama bana sorarsınız, düzgün bir ses kartı alıp ayrı kanallar şeklinde ses kartına bağlayınız.,

Üstteki linkteki kablolarla 3,5mm girişe hoparlörlerinizi bağlayamazsınız.

Kulaklık girişine referans hop. bağlanmaz, çünkü kulaklık girişinin empedansı düşüktür, kötü sonuç verir. line-in'den girmelisiniz, araya gerekli kabloları alarak giriş yapabilirsiniz, genelde referans hoparlörler 2 ayrı TRS veya XLR girişe sahiptir. Aynı şekilde prof-ses kartları da 2 ayrı kanalda benzer girişe sahiptir, fakat normal pc ve laptoplardaki girişler küçük tek 3,5mmlik girişlerdendir, çeşitli dönüştürücülerle bağlayabilirsiniz ama bana sorarsınız, düzgün bir ses kartı alıp ayrı kanallar şeklinde ses kartına bağlayınız.,

Üstteki linkteki kablolarla 3,5mm girişe hoparlörlerinizi bağlayamazsınız.
Üsteki kablolarla 3.5 mini jack düşünülerek önerilmedi zaten. Sisteme eklenecek ses kartının balanslı TRS çıkışları ve Referans hoparlörün balanslı TRS girişleri olduğu düşünülerek önerildi, yazının başında belirtildiği gibi ;)
Creative tarzı 3.5mm çıkışı olan bir ses kartı kullacaksan şöyle bir Stereo breakout kablo alman gerekecektir. http://www.muzikekipman.com/urun/hosa-cmp-159.aspx
Doğrusu CoolDog'un yazdığı gibi düzgün bir ses kartı alman olacaktır.
Başka sorun olursa sormaktan çekinme lütfen.

Monitorleri ayri cikislardan alamadigin icin ilk - , on-board ses kartinin varla yok arasi ne ise yaradigi bilinmeyen DA'i ile duyum sagladigin ve yanlis duydugun icin 2. eksi. Monitorden once ses karti alinmali. Hos onlarin da convertu rezil ama onboard ses kartindan 100 kat iyi oldugu kesin. Kisacasi alternatif istedigin cozumu uret, ses karti sart sart sart. Su an monitorlerin standart herhangi bir hoparlorden farksiz durumda calisiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
zaten ses kartı almayacağım demedim ki ? dikkat ettiysen soruyuda ona göre sordum ses kartı alacağım nasıl bağlayabilirim diye.

Geri