Potsuz Manyetik Dizimi

Sevgili Türkrock sakinleri, merak ettiğim bir husus var, acaba elektro gitaımda volume ve ton potansları olmadan sadece manyetikler ile kullanabilme şansım var mı? ne volume nede tone ppotansına elimi sürüyorum, böyle bi ihtimal var ise sutainiac alıp mevcut delikleri kullanmak isterim. Fikri olan?

olur hocam ton ve volume kısa devre yaptırılıp sabit bırakılır pota falan da gerek kalmaz. bak şimdi benimde aklıma yattı :D sustainiac işlevi nedir nasıl kullanılır?:)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
olur hocam ton ve volume kısa devre yaptırılıp sabit bırakılır pota falan da gerek kalmaz. bak şimdi benimde aklıma yattı :D sustainiac işlevi nedir nasıl kullanılır?:)

harika birşey:)

Volume'ü kullanmamak yerine, volume'ü nasıl verimli kullanırım düşüncesiyle azcık gayret göstersen ne kadar harika bir şey olduğunun farkına varırsın.
Vazgeçmek yerine savaş : )

Bir ara şu violin efektini ilerlettim ama sonra kendisini çalmaya başlayınca bıraktım:D Şu aralar içindeki alyanı sonuna kadar sıkıp hiç hareket etmemesini sağlıyorum dekor olarak duruyor:D Dediğim gibi olursa hayırlı bir amaca vesile olacak:D

gerçekten harika bir şeymiş hocam bende istiyorum:D

steve vai o alet sayesinde diliyle çalabiliyo öyle de garip bi alet :D volume potu güzel bişey ama özellikle de lambalı amfiyle çalıyosan. mesela sesi kısıp clean'e geçme diye bi olay var. şimdiki ibz10g lerde mg10'lar da da olan bişey ama geçen full lambalıda çaldım gerçekten çok muntazam oluyo o geçişler. ayrıca yani ton potunun hiç olmadığı Jim root signature stratlar falan var ama volume potu gerekli. gitarın sesini kapatmak gerekebilir. onun için de killswitch koyulabilir tabi.

lambalı da böyle bir şeyin gerçekleştiğini bilmiyordum çok şey öğreniyorum bu siteden sağolun varolun:) volume ve tone potlarını iptal ettirip dediğin gibi killswitch koydurur birde mantıklı. ama gövde de switch dolar bu sefer:D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Volume pot açığı kapatılabilecek bir alet, volume pedalı ile potla yapacayacağınız şeyleri yapabilirsiniz. Benim için hava hoş o konuda, ama tabi pedalı olmayan biri varsa o seçimi düşünerek yapsın.

Kendim için durum böyle, vol pedalı var, sustainiac için ayrıca delik açmak da istemiyorum, ama aletin getirileri göz ardı edilemeyecek derecede fazla. fiyatı tuzlu evet, ama değer bence.

Orasını bilmiyorum, o manyetikteki harmonic sistemini aktif olarak kullanacak mısınız? Pek kullanışlı bir özellik değil bence. Ton potansını iptal edin volume yerine, 2 delik varsa zaten delik açmanıza gerek yok...

floyd rose gibi bi durumu var aslında, hani her dakika kullanmayacağım ama kesinlikle ihtiyacım olduğunda elimin altında bulunmasını istediğim bir yapı

Uploaded with ImageShack.us

acaba ton ile vol yer değiştirip ton'u iptal etsem, şu 3 wayin vidalarını sustainier için kullanıp yukardaki potu switch yapsam?

Ben hiç kullanmayacağınızı düşünüyorum nedense :) Hatta sustainer manyetikten de sıkılacaksınız bir süre sonra. O kadar uzun notalar basmaya ihtiyaç duymadığınızı fark edeceksiniz. Potanslar çukurda olmasaydı delmeden olurdu ancak bunu delip bir mini switch takmak şart. Delmemek için neden bu kadar mücadele ediyorsunuz ki? Ufacık bir delik gitardan bir şey götürmez :)

Niyetiniz buysa feedback ile yapmanızı öneririm. Sürekli vibrato yaparak amfiye yaklaşın, sonuç ViüÜüÜüÜüÜüÜüÜüÜüÜv, gayet iyi.

harika birşey:)

Bir ara şu violin efektini ilerlettim ama sonra kendisini çalmaya başlayınca bıraktım:D Şu aralar içindeki alyanı sonuna kadar sıkıp hiç hareket etmemesini sağlıyorum dekor olarak duruyor:D Dediğim gibi olursa hayırlı bir amaca vesile olacak:D

Videodaki elemanın su katılmamış bir dallama olduğu düşünen sadece ben miyim ? Herif tam bir denyo...
Bu arada, bu aletin tek fonksiyonu bir notayı uzun tutmak değil bence. Videodaki dallama yapamaz tabii, ama Vai veya Satriani işi legato pasajlarında bu tarz bir sustain efektinin çok işe yaradığını düşünüyorum. Hatta yanılmıyorsam bu cihaz distortiondan bağımsız olarak sesleri uzattığı için temiz ton ile de enteresan şeyler yakalamak mümkün olabilir. Ama tabii tek yapabildiği distortion ile gitara feedback yaptırmak olan bir dallamanın videosunda bunu da görmeyi beklememek lazım:)

Geri